Sėkmės pasiekusių žmonių rytai – kokie jie?

Geros dienos pradžia / Vida Press nuotr.
Geros dienos pradžia / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2016-12-12 10:15
AA

Koks yra pirmas dalykas, apie kurį pagalvojate vos atsikėlę? Ką darote, kad jūsų rytai būtų energingesni, geresni? Nėra vieno visiems tinkančio patarimo, ką reikėtų daryti, kad ryte jaustumėtės gerai ir sukurtumėte tinkamą toną visai dienai. Tačiau besidomintys sėkmės pasiekusių žmonių gyvenimu, rutina, tikriausiai pastebėjo, kad yra tam tikrų juos siejančių dalykų.

Dėkingumas

Geriausia, ką galite padaryti nubudę ryte, tai skirti kelias minutes apmąstymams ar meditacijai. Jūsų tikriausiai laukia darbinga, gal net įtempta diena, bet pamėginkite atsipalaiduoti, apgalvokite, ne kas sunkaus, bet kas įdomaus jūsų šiandien laukia. Padėkokite sau, artimiesiems, savo angelui sargui, visatai ar Dievui (tam, kuo nuoširdžiai tikite) už tai, kiek daug dienų nugyvenote, kokių laimėjimų pasiekėte, ir už tai, kas dar jūsų laukia. Žmonės linkę susikoncentruoti į negatyvius dalykus – o iš tiesų to jums visiškai nereikia.

Jeigu renkatės meditaciją, medituokite reguliariai, kad pajustumėte teigiamą poveikį – kūną užliejančią ramybę, sumažėjusią įtampą ir protą, apvalytą nuo minčių-šiukšlių.

Vienas, du, trys... kelkitės.

Moters šypsena / Vida Press nuotr.

Vanduo su citrina

Nesinori kartotis, bet tiesa ta, kad geresnio gėrimo nei vanduo su citrinos skiltele nesugalvosi. Šis gėrimas tinka absoliučiai visiems, kurie neturi alergijos citrusiniams vaisiams. Net – o gal tiksliau ypač – jei ruošiatės šiek tiek vėliau išgerti puodelį kavos, prieš tai išgerkite vandens. Tai užkurs medžiagų apykaitą, pažadins organizmą, jausitės žvaliau.

Tikriausiai niekada nesusimąstėte, kad miego metu organizmas dehidratuoja, tad atstatyti skysčių pusiausvyrą vos atsikėlus – labai naudinga sveikatai ir grožiui. Na o citrinoje esantis vitaminas C žiemą mums visiems labai reikalingas.

Moters šypsena / Vida Press nuotr.

Mankšta

Tai patarimas su išimtimis. Yra žmonių, kurie ryte vos sugeba atsikelti iš lovos, jaučiasi sustingę, tarsi kūną kas būtų sukaustę. Jei jums prireikia valandos, kad kūnas „atlaisvėtų“, mankštintis ryte būtų kenksminga. Jūsų raumenys tam nepasiruošę. Na o jeigu taip nesijaučiate, 15–20 min. trunkanti mankšta gali suteikti atpalaiduojančios, stabilios energijos. Lengvai apšilkite, išjudinkite raumenis ir padarykite jogos, pilateso ar kalanetikos pratimų. Labai tinkamas pratimas „lenta“. Taisyklingai daromas, jis yra saugus ir įdarbina daug raumenų grupių.

Moters šypsena / Vida Press nuotr.

Buvimas su savimi

Jeigu gyvenate ne vieni, tikriausiai bent retkarčiais norisi ramybės, pabūti tik su savimi. Galbūt tokią galimybę turite ryte? Gali tekti atsikelti šiek tiek anksčiau, tačiau tos dešimt minučių vienumos gali būti puikus dienos startas. Vieni tas laisvas minutes skiria apmąstymams, kiti išgeria puodelį kavos, paskaito dienos naujienas ar mėgstamos knygos ištrauką, treti ką nors rašo savo užrašų knygutėje – gimusias idėjas, gražias mintis arba planuoja dienos darbus.

Moters šypsena / Vida Press nuotr.

Sveiki pusryčiai

Kad energijos lygis būtų stabilus, o pilvas sotus, ryte reikia sveikų ir skanių pusryčių. Tai labai priklauso nuo skonio. Svarbiausia taisyklė renkantis – maiste turi būti baltymų ir angliavandenių, tuomet organizmas bus aprūpintas reikalingomis maistinėmis medžiagomis, jūs jausitės ilgesnį laiką sočiai, bet neapsunkę. Avižinė košė be cukraus, bet su sėklomis ar šaldytomis uogomis, omletas su daržovėmis, viso grūdo dalių skrebutis su kiaušiniu ir pomidoru – puikus pusryčių pasirinkimas. Na o jei rytais valgyti nesinori, sukirskite bananą – tai lengvas ir maistingas pusryčių variantas.

Moters šypsena / Vida Press nuotr.