„Sėkmės žurnalo“ autorė L.Nikitinaitė: kaip tapti sėkmingam
Kiekvienas iš mūsų sėkmės sąvoką suvokiame skirtingai. Ir tai savaime suprantama, juk kiekvienas esame unikalus, kažkuo ypatingas. Vienam sėkmė – tai turtai, šlovė, kitam – savęs realizacija, mėgstamas darbas, dar kažkam – sveika ir laiminga šeima. Bet kaip prisijaukinti tik sau suprantamą ir tinkančią sėkmę, kad būtų galima jaustis sėkmingu?
„Sėkmės žurnalo“ autorė Lina Nikitinaitė sako, kad tai pakankamai sunkus darbas, kuris reikalauja nemažai kantrybės, vidinės ištvermės ir, žinoma, laiko. Kaip ten bebūtų, tai malonus procesas, kuris skatina tobulėti.
„Visi be išimties norime būti sėkmingi, nes tada jaučiamės ir laimingi, ir turtingi. Tačiau neretai pamirštame, kad sėkmė slypi ne turtuose, o žmogaus viduje. Juk svarbiausia gyvenime – turėti asmeninius tikslus ir išsigryninti savo vertybes, o visa tai ir padeda kardinaliai pakeisti mūsų kasdienybę. Ir tik didelis atkaklumas, mokėjimas džiaugtis mažais dalykais nutiesia kelią į sėkmę“, – tikina jau antrąjį žurnalą sukūrusi lietuvė.
– Lina, kokia esate asmenybė?
– Esu be galo smalsi, drąsi ir aktyvi mergina, kuri visada stengiasi padėti ir patarti kitiems. Mėgstu kurti ir dalytis visais receptais, kurie man pačiai teikia didelę laimę ir atneša sėkmę. O svarbiausia tai, kad esu be galo kantri. Tai, matyt, ir buvo pagrindinė priežastis, pastūmėjusi mane sukurti ne tik „Dėkingumo žurnalą“, bet ir „Sėkmės žurnalą“. Ir po ilgų laimės, dėkingumo ir sėkmės paieškų, aš pagaliau galiu drąsiai sakyti, jog esu labai laimingas ir sėkmingas žmogus, turintis daugybę dar neįgyvendintų tikslų.
– Kas jums pačiai yra žodis sėkmė?
– Sėkmė – tai, visų pirma, teisingas požiūris į gyvenimą, kuris lemia mano santykius su artimaisiais, draugais ar kolegomis. Kitaip tariant, stengiuosi mąstyti priešingai, nei mąsto dauguma žmonių. Esu įsitikinusi, jog sėkmė lydi tuomet, kai turime tam tikrus ritualus – dėkojame sau už mažiausią pasiekimą, nuoširdžiai siekiame savo tikslų kiekvieną dieną, skaitome knygas ir iš jų gautą informaciją pritaikome kasdieniame gyvenime, sportuojame, tinkamai maitinamės ar net tinkamai valdome savo finansus.
– Kaip gimė mintis sukurti „Sėkmės žurnalą“?
– Prieš dvejus metus įgyvendinau savo pirmąją svajonę – išleidau „Dėkingumo žurnalą“. O paskui vis dažniau pradėjau galvoti, kad sėkmė žmogui taip pat labai svarbi ir reikalinga. Skaičiau įvairiausią literatūrą, domėjausi sėkmingų žmonių biografijomis ir supratau, kad tam reikia apčiuopiamo įrankio, pagalbininko, kuris padėtų tą sėkmę surasti.
Manau, kad kiekvienas esame sėkmingas, nes turime dvi rankas ir kojas, galvą ant pečių ir minčių galią, kurią įvaldę, galime pasiekti tai, apie ką svajojame. Žinoma, prie šių komponentų privalomas darbas bei darbų planavimas, produktyvumas, mažų pergalių šventimas, o tai ir nulemia tikslų įgyvendinimą.
Naujame žurnale sudėta daug moksliškai pagrįstų pratimų, kurie iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti labai paprasti, tačiau iš tikrųjų yra veiksmingi. Kalbu visiškai iš asmeninės patirties, kad jeigu kiekvieną dieną nuoširdžiai dirbsite su savimi, pastebėsite, kaip po truputį keičiasi jūsų požiūris į gyvenimą, į tikslų siekimą, kaip pradedate labiau savimi pasitikėti ir labiau save mylėti. Pastebėsite, kaip plečiasi jūsų pažinčių ratas, kaip visai nesunkiai kuriate sėkmingo žmogaus įpročius ir pozityvią aplinką šalia.
– Kokia šiuo metu yra pati didžiausia jūsų svajonė?
– Noriu, kad mano sukurtų žurnalų pagalba būtų milijonas sėkmingų, dėkingų ir laimingų žmonių pasaulyje. Nors šį procesą dar tik įpusėjau, džiaugiuosi kiekviena maža pasiekta pergale.