Seksas, terorizmas ir aktorė J. Moore dramoje „Bel Canto“
Artėja laikas, kada kiekvienas, kuris priklausė knygų klubui nuo 2001 m. iki 2014 m., dauguma dabartinių mamų, suaugę Y kartos vaikai, visi žmonės, kurie yra fantazavę kaip jie elgtųsi įkaito padėtyje, galiausiai žmonės, kuriems rūpi kuriai knygai atiteks PEN / Faulknerio premija – galės išvysti rašytojos Ann Patchett romano „Bel Canto“ ekranizaciją.
„Bel Canto“ iki šiol yra laikomas vienu iš genialiausių XXI a. romanų, ne veltui užėmusių garbingą vietą geriausių literatūros kūrinių panteone. Todėl dėl galimybės pamatyti šį kūrinį didžiajame kino ekrane, gerbėjai laukė net septyniolika metų. Beveik tiek pat ilgai, kad susilauktų vaiko, jį užaugintų ir spėtų palinkėti sėkmingų studijų universitete. Iš tiesų, tai nėra pirmas, o jau penktas ar šeštas kartas kuomet „Bel Canto“ istorija buvo siūlyta tapti pilnametražiu kino filmu.
Žydų rašytojo ir režisieriaus Paul Weitz dramoje „Bel Canto“ pagrindinį operos dainininkės Roksanos Coss vaidmenį atliks „Oskaro“ laureatė Julianne Moore, o dainoms savo balsą paskolins legendinė JAV sopranė Renée Fleming.
Filmas žiūrovus nukels į neįvardintos valstybės viceprezidento rūmuose vykstantį vakarėlį, kuriame visų susirinkusiųjų laukia staigmena – pasaulinio garso sopranės Roksanos Coss (akt. J. Moore) pasirodymas.
Nors didžiuliame, iškilmingame pobūvyje pats viceprezidentas nedalyvauja, minioje yra kitas, dainininkės balsą dievinantis svečias. Tai turtingas japonų pramonininkas Katsumi Hosokawa (akt. Ken Watanabe), pakviestas būtent tam, kad sužavėtas dainininkės pasirodymo nuspręstų investuoti milijonus į sunkius laikus išgyvenančią šalį.
Vis dėlto, vakarėlis netrukus virsta siaubinga situacija, kai jame pasirodo partizaninė sukilėlių grupuotė ir svečiai tampa įkaitais, o užpuolikai reikalauja mainais už įkaitus išlaisvinti jų įkalintus draugus.
Konfliktui užsitęsus, pagrobėjų ir įkaitų laukia keblumai – įveikti skirtumus ir rasti savyje vilties bei žmoniškumo padeda tik Roksanos balsas.
„Bel Canto“ romanas, kuris buvo išverstas į daugiau nei 30 skirtingų pasaulio kalbų, pasakoja apie muzikos galią, kaip ryšio tarp žmonių priemonę ir labai tikėtina, kad rudenį pasirodanti kino juosta dar kartą sujungs visus šio kūrinio gerbėjus.
Įtempto siužeto drama „Bel Canto“ Lietuvos kinuose jau nuo spalio 5 d.
Filmo anonsas: