Seksas yra, o noro – ne: kokios dažniausios priežastys
Kartais noras mylėtis dingsta ir jo dirbtinai neįžiebsi, net jei mylite savo antrąją pusę. Kuo pavojingas seksas, kai nepaisome savo fiziologinio nusiteikimo ir vis tiek pasineriame į meilės žaidimus?
„Gal ne šiandien, man taip skauda galvą“...
Frazė, kurią verta įtraukti į moterų ir vyrų pokalbių žodyną. Remiantis statistika, greičiausiai net trečdalis vyrų ir pusė moterų retkarčiais patiria seksualinių problemų lovoje. Hormonų disbalansas, nesibaigiantys stresai darbe, problemos santykiuose dažna pakoreguoja mūsų lytinį gyvenimą.
Skirtingai negu vyrams, kuriems daugiausiai bėdų kyla dėl erekcijos disfunkcijos, moterų potraukį nulemia ne tik fiziologinės, bet ir psichologinės ypatybės. Gali būti, kad moteris apskritai savo gyvenime nejautė jokio potraukio mylėjimuisi arba libido sumažėjimas aplanko kartkartėmis.
Kartais nenoras mylėtis susijęs ir su seksualiniu partneriu, kada moteris nenori užsiimti seksu konkrečiai su savo vyru. Tačiau juk taip paprastai savo mylimo žmogaus neišmesi už borto, tad reikia ieškoti priežasčių ir spręsti santykiuose iškilusias bėdas, kurios ir sukėlė tokią savijautą.
Aukos sindromas sekse
Kyla klausimas – kodėl moterys sutinka užsiimti seksu, jeigu visiškai to netrokšta? Psichologai sako, kad tame slypi bent keli aspektai. Pavyzdžiui, moteris nenori įskaudinti savo partnerio, kurį myli. Iš kitos pusės, daugelis dailiosios lyties atstovių seksą priima kaip būtinybę, kurią privalo išpildyti bent kelis kartus per savaitę. Ir bet kokie nukrypimai nuo grafiko nėra priimtini ir antrajai pusei. Ištekėjusios moterys mano, kad taip išsaugos santuoką ir šeimą, taip pat kai kurias kamuoja baimė, neva mylimasis nukeliaus susirasti meilužės.
Taip pat skaitykite: Ko nori vyrai? 8 nerealūs lūkesčiai iš moterų
Jeigu tas nenoras yra laikinas, epizodinis, tuomet visiškai normalu tai priimti kaip santykių būties detalę. Visai kitaip jaučiamasi, kai tokia būsena trunka ilgai ir niekas nesikeičia – tuomet galima depresija, o santykiai tarp partnerių pradės trūkinėti, kils nesutarimų, pykčių.
Sveikatos problemos
Ištekėjusios moterys mano, kad taip išsaugos santuoką ir šeimą, taip pat kai kurias kamuoja baimė, neva mylimasis nukeliaus susirasti meilužės.
- Seksas, kuris vyksta be jokio noro, yra traumuojantis ir moterį, ir vyrą. Viskas paprasta – kai moteris nesusijaudina, seksas tampa skausmingas ir nemalonus, gali prasidėti infekcijos ir kitos ligos, kamuos sudirgimas. Vėliau, jeigu tai kartojasi, noro gali dar labiau sumažėti, kadangi jau žinosime, kokia savijauta laukia.
- Seksas be aistros ir nusiteikimo grasina ir moteriškomis ligomis, kadangi sutrinka kraujo pritekėjimas į lytinius organus ir ilgainiui tai gali baigtis itin nemaloniais pojūčiais.
- Kai seksas vyksta abipusiu nusiteikimu, išsiskiria laimės hormonai – endorfinai. Tačiau jeigu meilės aktas nesuteikia jokio džiaugsmo, dėl to kenčia širdies ir kraujagyslių sistema. Anksčiau ar vėliau moteris pradeda jaustis vis blogiau, o emocinio pasitenkinimo nebuvimas baigiasi neurozėmis ir netgi depresija.
Taip pat skaitykite: Santykių ekspertai Mažuoliai pataria. Ko santykiuose netoleruoja vyrai?
Nenoras mylėtis gali kilti ir dėl nuovargio, vėlaus gulimosi į lovą, nepasitenkinimo savo ar partnerio išvaizda ir pan. Priežasčių gali būti daug, tačiau galima atvirai pasikalbėti, gal net ir juoko forma, ir tą nepatogumą bei susidariusią įtampą pašalinti. Svarbiausia nepriekaištauti, o pasikalbėti apie tai, kai jaučiatės, ko norėtumėte. Ir nereikalauti pokyčių iškart!
Na, o jei kokį vakarą filmas ar knyga tapo įdomesniu užsiėmimu nei artumas su partneriu, tai tikrai neverta jaudintis. Svarbu, jog seksas apskritai nedingtų iš miegamojo! Juk laimingos poros, kaip rodo, tyrimai, tikrai nesimyli kasdien (skaitykite ČIA).
Seksualinio potraukio pažeidimai – tai problema, kurią būtina spręsti ir kurios negalima palikti savieigai. Atsižvelgiant į priežastis, dėl kurių jūs nepatiriate malonumo, gali padėti skirtingos terapeutinės metodikos. Patartina kreiptis į seksologus, psichoterapeutus. Jeigu jums patinka jūsų vyras, tai priežastys gali būti psichofiziologinės, jeigu netenkina partneris, tuomet būtina kažką keisti santykiuose. Tačiau svarbiausia – pripažinti, kad turite problemą ir ieškoti būdų ją išspręsti.