„Sel 20“ ture pirmą kartą Lietuvoje naudojama tikro žmogaus holograma

Egidijus Dragūnas-Sel / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Egidijus Dragūnas-Sel / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

„Sel“ dvidešimtmečio turo koncertuose žiūrovai turi unikalią galimybę pamatyti holograminį Egidijų Dragūną. Pirmą kartą Lietuvos pramogų pasaulio istorijoje panaudojama gyvo žmogaus holograma yra specialiai sukurta grupės „Sel“ gyvavimo jubiliejų pažymintiems koncertams. Iki šiol itin tikroviškai atrodančius holograminius atvaizdus savo muzikiniuose pasirodymuose yra naudojusios tokios žvaigždės kaip Madonna, Beyonce, „Gorillaz“.

„Sel“ dvidešimtmečio turo koncertuose pasirodymą scenoje pradeda pasirodęs mažas berniukas, nepastebimai užaugantis į realios išvaizdos Egidijų Dragūną. Pirmieji šią hologramą išvydo praėjusį penktadienį Vilniuje vykusio pasirodymo žiūrovai. Šį savaitgalį „PM Screen group“ įgyvendintą ir ne vieną dešimtį tūkstančių litų kainuojančią vizualinę iliuziją bei unikalų video projekcijų šou galės pamatyti Kaune susirinksiantys „Sel“ gerbėjai.

Egidijus Dragūnas-Sel
Egidijus Dragūnas-Sel / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

„Tai buvo pirmas scenoje atliktas tokio dydžio vizualinis projektas Lietuvoje. Kūrėme ir įgyvendinome ne vieną grandiozinį 2D ir 3D video projekcijų sumanymą atvirose erdvėse ant pastatų, tačiau scenoje yra visai kiti niuansai. Taip pat mums buvo nauja patirtis, kad į kūrybinį procesą taip stipriai buvo įsitraukęs pats atlikėjas. Egidijus norėjo, kad kiekviena daina, papildyta vizualinių sprendimų, būtų perteikta klausytojams būtent taip, kaip jis jaučia. Todėl jis aktyviai dalyvavo pasiruošime, nuolatos prižiūrėjo visą eigą, atvirai dalinosi idėjomis ir komentarais. Rezultatu kol kas esame patenkinti, reginys iš tiesų neeilinis, džiaugiamės, kad „Sel“ ryžosi inovatyviam sprendimui savo pasirodymuose“, – apie išskirtinio video projekcijų šou parengimą pasakoja „PM Screen Group“ prezidentas Adomas Bulavas.

Keturias pilis, Gruzijos parlamentą, Kauno rotušę bei Odenso miesto savivaldybę Danijoje 3D projekcijomis „sugriovusi“ „PM Screen Group“ komanda teigia, kad šis projektas į naują lygį pakėlė ne tik Lietuvos, bet visos Rytų ir Šiaurės Europos muzikinių pasirodymų scenografijos sprendimus.

Pirmoji holograminius vizualus sceniniuose pasirodymuose pradėjo naudoti grupė „Gorillaz“, su kuria 2006 metais per „Grammy“ apdovanojimus pasirodė ir sensaciją sukėlė holograminė pop karalienė Madonna. Prieš kelis metus šią optinę apgaulę taip pat yra naudojusi grupė „The Black Eyed Peas“, o pernai per „Billboard“ apdovanojimus scenoje žiūrovai išvydo daugybę Beyonce kopijų. Daugiausiai dėmesio sulaukė šių metų pavasarį muzikos festivalio „Coachella“ (JAV) metu drauge su atlikėju Snoop Dogg scenoje hologramos pagalba iš numirusių prikeltas reperis Tupacas Shakuras. Vakarų žiniasklaidoje sklinda gandai, kad holograminės technologijos pagalba scenoje planuojama atgaivinti ir Michael Jackson.

Siūlome skaitytojams pažiūrėti „Sel“ jubiliejinio koncerto, kuriame pirmą kartą panaudota tikro žmogaus holograma, ištrauką.