Senjorai iš globos namų – jautrioje Kalėdų fotosesijoje: nuotraukoms susibūrė kelios kartos

Senjorų kalėdinė fotosesija / Aušros Andrijauskienės nuotr.
Senjorų kalėdinė fotosesija / Aušros Andrijauskienės nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-12-19 09:30
AA

Artėjant svarbiausioms metų šventėms, skirti laiko ne tik dovanų paieškoms, likusiems skubiems darbams užbaigti, bet ir artimiesiems, kurie artėjančias šventes šiemet sutiks naujuose namuose: pabūti kartu ir įsiamžinti jaukioje kalėdinėje fotosesijoje – tokios iniciatyvos ėmėsi Vievyje įsikūrusių senjorų globos namų komanda. Priešais fotografės Aušros Andrijauskienės objektyvą šypsojosi susirinkusios kelios kartos – iš skirtingų miestų į senjorų globos namus atvyko vaikai, anūkai ir net proanūkiai.

Idėja artimuosius sužavėjo

Senjorų globos namuose suorganizuotoje kalėdinėje fotosesijoje, kurioje dalyvavo ir gyventojai, ir jų artimieji, dažnas senjoras pripažino, jog profesionali fotosesija šventiškai įrengtoje studijoje jam – pirmoji patirtis, tačiau ne mažiau nei jos jie laukė progos prieš pat Kalėdas su artimaisiais susėsti šiltam pokalbiui. Senjorai fotosesijai atsakingai ruošėsi ir patys – išvakarėse gražindamiesi tuose pačiuose namuose įrengto grožio salono kirpėjų kėdėje, rašoma pranešime spaudai.

„Mums atrodo labai svarbu, kad globos namuose gyvenantys senjorai išlaikytų ryšį su savo artimaisiais, o iniciatyva suburti juos šventinei fotosesijai paskatino artimuosius atvykti, pabūti kartu ir dieną praleisti nekasdieniškai. Tai labai įdomi patirtis visiems, ypač mūsų namuose gyvenantiems senjorams. Jie ne tik patys dalyvavo fotosesijoje, bet noriai stebėjo patį fotografavimo procesą, dalijosi įspūdžiais, vienas kitam rodė padarytas nuotraukas – daug aktyviau bendravo ir tarpusavyje“, – kalbėjo „Gemma“ Vievio namų direktorė Valė Samanavičiūtė Abromavičienė.

Senjorų kalėdinė fotosesija / Aušros Andrijauskienės nuotr.

Pasak V.Samanavičiūtės Abromavičienės, Kalėdų laikotarpis vyresnio amžiaus žmonėms dažnai kelia liūdesį, nes artimieji per šventes ne visuomet gali juos aplankyti, o tokią dieną niekas nesijaučia pamirštas ar vienišas, panašūs susibūrimai, ypač prieš šventes, skatina bendrystės jausmą ir kelia teigiamas emocijas.

Senjorės Reginos dukra Neringa, kartu su mama įsiamžinusi jaukioje kalėdinėje nuotraukoje, pasakojo, jog dalyvauti apsisprendė iš karto, nes, viena vertus, panašios iniciatyvos, ypač prieš didžiąsias metų šventes, labai džiugina, o atvykus ne mažiau nustebino ir profesionalus pasirengimas, dekoracijos, kruopštus fotografės darbas. Antra, bendrų nuotraukų su mama turi nedaug, o ir turimos – tik telefone.

„Manau, kad nuotraukos su artimiausiais žmonėmis labai svarbios, nes jų tikrai mažėja, jos vis dažniau saugomos tik telefonuose, kompiuteriuose ir vis rečiau kabinamos ant sienos ar laikomos ant stalo“, – kalbėjo Neringa.

O tai, kad mama gyvena naujuose namuose, anot Neringos, tik paskatina susitikti dažniau nei anksčiau ir skirti daugiau laiko kokybiškam bendravimui – kalėdinė fotosesija taip pat tapo puikia proga artėjant šventėms pabūti kartu.

Senjorų kalėdinė fotosesija / Aušros Andrijauskienės nuotr.

Nuotraukas vertina ir saugo

Su senjore Regina bendroje šeimos nuotraukoje įsiamžino dukra Eglė ir trys anūkai. Pasak Eglės, fotosesija – smagi pramoga visiems, ypač artėjant Kalėdoms. Įprastai šeimos akimirkas fiksuodavo telefonu, šventinės fotosesijos, ypač kartu su mama ir močiute, organizuoti neteko, nors pripažįsta – turėti bendrų šeimos nuotraukų ir svarbu, ir įdomu.

Anot moters, mamai apsigyvenus naujuose senjorų globos namuose, jai ramiau, nes žino, kad ji saugi ir gerose rankose, mamos akys švyti, ji šypsosi, o ir laiko visi kartu praleidžia daugiau – aplanko bent kartą per savaitę, mat gyvena netoli Vievio.

Senjorus ir jų artimuosius: vaikus, anūkus, proanūkius senjorų globos namuose įamžinusi fotografė A.Andrijauskienė pasakojo, jog vyresnio amžiaus žmonės išties noriai fotografuojasi, šypsosi, džiaugiasi fotosesijomis ir dėmesiu. Kaip rodo fotografės praktika, dabar ypač iniciatyvūs anūkai, vis dažniau norintys šeimos nuotraukoje įsiamžinti kartu su seneliais ar proseneliais.

„Nors kai kam atrodo, jog šeimos nuotraukos nebepopuliarios, o fotosesijoje svarbu išskirtinumas, estetika, iš tiesų, labiausiai džiugina, kai ateina nuoširdūs žmonės, kuriems svarbiausia įsiamžinti kartu. Kai jie susėda prieš objektyvą, pasižiūri į tave, tu jauti, kad jau turi tą geriausią kadrą“, – pasakojo fotografė.

Prisijungti prie senjorų globos namų organizuojamos fotosesijos A.Andrijauskienė nusprendė dėl kelių priežasčių: viešojoje erdvėje pasigenda dėmesio būtent vyresnio amžiaus žmonėms ir jų kasdienybei, antra, senjorams fotosesija – pramoga, šventė, kuriai jie ruošės ir kurios laukė. Galiausiai, susirinkę žmonės pabuvo kartu, fotosesija atnešė džiaugsmo šeimoms, o gautą nuotrauką galės visuomet turėti šalia.

„Žinau, kad tai senjorams svarbu: po tų keliolikos minučių, kurios buvo skirtos tiek jiems, laimingesnis tapo ne vienas žmogus. Gavę nuotrauką senjorai tiesiog švyti. Tai mane labiausiai motyvuoja“, – kalbėjo fotografė.

Fotogalerija:

Senjorų kalėdinė fotosesija (20 nuotr.)
+14