Senjorė Alma įgyvendino seną svajonę: „Tas judesio, jausmo ir aistros derinys mane veža“
Į pensiją išėjusi 64-erių metų kaunietė Alma nedūsauja ir nesiskundžia, o kaip tik atranda daugiau laiko seniai primirštoms ir naujai atrastoms veikloms. Ji priklauso Lietuvos universitetų moterų asociacijai, sportuoja, daro špagatą bei laikosi gan šiuolaikiškos nuomonės, nebūdingos dažnam senjorui – stengdamasi neįkyrėti savo vaikams, ji pati sau susiranda užsiėmimų, drąsiai išbando kažką naujo ir tikina neeikvojanti brangaus laiko neigiamoms emocijoms ar liūdesiui.
Kaip ir kiekvieną šeštadienį, „Lietuvos ryto“ televizijos žiūrovus vėl žadino senjorų norus pildanti laida „Pirmi kartai. 60+“, kurioje dalinamasi ne tik senjorams aktualia šių dienų informacija, bet ir unikaliomis istorijomis, kurių herojai, laužydami mitus apie savo amžių, išpildo ilgai kauptas svajones ir pasiryžta išbandyti dalykus pirmą kartą savo gyvenime.
Šios savaitės laidos herojė – 64-erių metų Alma Liutkevičienė, kuri laidos kūrybinę komandą pasitiko savo namuose. Kadaise dirbusi knygyne ir ten atradusi iki šių dienų gyvuojančią meilę knygoms, senjorė pastaruosius dvidešimt metų praleido registrų centre, o išėjusi į pensiją, nėrė į naujų hobių paieškas.
„Visi šneka, kad pensininkų laikas, kuomet jie aktyvūs ir sveiki, yra sutrumpėjęs ir kad išėję į pensiją jie nebepasidžiaugia tuo, todėl aš ėmiau ir nusprendžiau – pasidžiaugsiu. Mano artimieji išsibarstę po užsienį, po kitus miestus, tad nenoriu jiems skambinti ir verkšlenti, jog neturiu ką veikti. Aš stengiuosi jiems neįkyrėti, todėl buvau priversta susirasti sau veiklų ir esu iš tų žmonių, kurie mėgsta išbandyti vis kažką naujo“, – laidoje pasakojo Alma.
Moteris ne tik priklauso Lietuvos universitetų moterų asociacijai, bet ir nuo vaikystės užsiėmusi sportu, vėl sugrįžo į formą bei daro špagatus. Nors Alma gyvena viena, ji teigia liūdesio į savo rutiną neįsileidžianti. Senjorė netgi supranta sūnaus pasakytą įžvalgą, jog kai reikės jos patarimo – jis paklaus, nes pasak Almos, nebėra laiko kada kaupti nuoskaudas.
„Su savo vaikais aš bendrauju palyginus retai, todėl man gaila laiko pyktis. Būna, kad mane įžeidžia ir aš užsiraukiu, bet gyvenimas per trumpas, kad gyventume su neigiamomis emocijomis, mes jau neturim tam laiko“, – tikino moteris.
Paklausus apie turimas svajones ir dar nebandytas pramogas, Almos akys sužimba, jai ištarus vos vieną žodį – tango. Būtent todėl jos laukė šokių pamoka argentinietiško tango kultūros erdvėje „El Tango Club Espacio Cultural“, kartu su mokytoja Milda Balandyte.
„Aš visad įsivaizdavau save mėginančią pašokti argentinietišką tango. Man šis šokis – kaip aukštoji matematika, lyginant su įprasta. Aš net virtuvėje šoku, jei užgroja tango muzika, tas judesio, jausmo, aistros derinys tiesiog veža, o kadangi nėra baisesnio žodžio nei „aš jau per senas“, kodėl to nepabandžius dabar, nes kada kitą kart?“, – motyvavo senjorė.
Deja, ne kiekvienas senjoras gali pasigirti tokia neblėstančia jėga, kaip kad Alma. Dažnai net ir jauną žmogų kamuoja nuovargis, energijos stoka bei nuolatinis noras kažkam saldaus. Dietologų teigimu, tokia savijauta susijusi su gliukozės kiekiais ir išsiderinusia angliavandenių apykaita organizme, šiam disbalansui atsirandant dėl netaisyklingos mitybos ir žalingo gyvenimo būdo.
„Pirmi kartai. 60+“ – šeštadieniais, 17 val., per „Lietuvos ryto“ televiziją.“