Sentikių Kūčias seserys Kristina Ivanova ir Natalija Bunkė sutiko su šeimos pyragėliais ir burtais

Natalija Bunkė ir Kristina Ivanova Kūčių vakarą / Asmeninio albumo nuotr.
Natalija Bunkė ir Kristina Ivanova Kūčių vakarą / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-01-06 21:07
AA

Dainininkėms, seserims Kristinai Ivanovai ir Natalijai Bunkei Kūčios kasmet tampa dviguba, du kartus metuose minima švente. Gruodžio 24-ąją jos sėda prie katalikiško stalo, o štai sausio 6-ąją, stačiatikių Kalėdų išvakarėse, tą pačią šventę mini kartu su sentikiais.

„Esame sentikių šeima, todėl sausio 6-oji mums – pagrindinė šventė. Jos kaskart labai laukiame, ne išimtis ir šie metai“, – apie sentikių Kūčias, kitaip vadinamas Sočelnik 15min kalbėjo Kristina.

Tiesa, katalikiškas Kūčias šiemet ji sutiko kiek kukliau, gruodžio 24-ąją ji drauge su taip pat stačiatikių šventes mininčia Julija Jegorova susėdo prie bendro vaišių stalo.

Kristinos Ivanovos ir Natalijos Bunkės Kūčių stalas / Asmeninė nuotr.

Tai – pirmi metai po pertraukos, kai Kristina katalikiškas Kūčias pasitiko paprasčiau, anksčiau ji visuomet tądien vykdavo pas buvusio širdies draugo, verslininko Andriaus Broko šeimos narius. „Kai turėjau antrą pusę, jau buvo įprotis švęsti du kartus. Ir tai man net patikdavo, o ir patogu būdavo – nereikėjo plėšytis bandant aplankyti ir mano, ir draugo tėvus, tai šešerius metus darydavom skirtingomis dienomis“, – pasakojo ji.

Penktadienio vakarą Kristina kartu su Natalija vyko pas judviejų močiutę, mamos mamą, kur susirinko visa šeima. Čia kaip ir kasmet ant Kūčių stalo atsirado tradiciniai pyragėliai su grybais, aguonomis, obuoliais, jų receptas šeimoje perduodamas iš kartos į kartą.

Šeimoje jau tradicija spėjo tapti ir kasmetiniai burtai, tarp jų – tvoros apkabinimas, Kristina ir Natalija kasmet apglėbusios tvorą skaičiuoja, ar lentų skaičius – porinis, tuomet neva poringi metai jų laukia.

Kristinos Ivanovos ir Natalijos Bunkės Kūčių stalas / Asmeninė nuotr.

Seserys taip pat iš po stalo traukia šiaudus, žiūri, ar šiaudas ilgas, gražus – tokie neva ir bus ir visi metai. Jos taip pat meta batą per namo stogą ir žiūri, į kurią pusę atsisuks bato priekis – iš tos pusės turėtų pasirodyti būsimas jaunikaitis.

„Tie žaidimai, burtai – jie labai smagūs. Tačiau už viską brangesnis yra laikas su šeima, todėl didžiausią dėmesį skiriame bendravimui. Šiemet yra turbūt pirmi metai, kai galiu leisti sau niekur neskubėti ir atsipalaiduoti, anksčiau vis kokie egzaminai sausio pradžioje laukdavo. O dabar – ramu ir ta vidinė ramybė man labai patinka“, – 15min kalbėjo Kristina.

Atlikėja didžiausią dovaną paruošė savo sūnėnui, Natalijos sūnui Kristupui. Jis ir jos krikšto sūnus, todėl Kristina nusprendė šiemet jį pradžiuginti originalia staigmena – mikrofonu. „Kristupas labai muzikalus vaikas, mėgsta dainuoti, šokti, pagalvojau, kad jam labai patiks. Tikiuosi, jog mama nesupyks“, – juokėsi ji.

Natalijos Bunkės ir Kristinos Ivanovos Kūčios (7 nuotr.)
+1

Pačius artimiausius Kristina ketina pradžiuginti jaukiomis, šiltomis dovanomis. „Šiais metais akcentavau idėją, kad dovanose turi atsispindėti įdėtas laikas, laikas kartu. Todėl šiemet dovanojau daug fotonuotraukų, kurios buvo padarytos su konkrečiu žmogumi per pastaruosius metus – tai malonus būdas prisiminti drauge praleistas smagias akimirkas. Esu įsitikinusi, kad tas laikas drauge – pats svarbiausias“, – kalbėjo Kristina.

O N.Bunkė namiškius nustebino Kristupo krikštynų, vykusių 2016-ųjų metu vasarą, fotoalbumais.

Kristinos Ivanovos ir Natalijos Bunkės Kūčių stalas / Asmeninė nuotr.

Seserį Nataliją ji pasveikino dar keliomis savaitėmis anksčiau – dovaną įteikė per katalikiškas Kalėdas, tuomet, kai jos drauge su „Yvos“ merginomis keitėsi dovanomis. „Įteikiau jai tokią simbolinę apyrankę. Ten asmeniška dovana, su didele mintimi, tačiau tokios juk ir yra pačios mieliausios. Kartais net galvoju, kad metams bėgant materialios, brangios dovanos su laiku tampa beverčiai. Daug svarbiau – šiluma ir dėmesys“, – sakė ji.

Po savaitės bus švenčiami ir stačiatikių Naujieji Metai, tačiau Kristina sako, jog šiuo įprastai labiau mėgsta sutikti paskutinę metų dieną. Todėl ir šiemet ji 2017-ųjų pradžią atšventė Sausio 1-ąją.

„Labai laukiau 2017 metų, nes 2016-ieji buvo labai audringi, besikeičiantys, buvo daug pokyčių gyvenime. Todėl labai laukiau tų naujametinių fejerverkų, kai keisis tas jausmas. Tapau ramesnė atsirado vidinė ramybė ir tai mane labai džiugina“, – kalbėjo Kristina.

TAIP PAT SKAITYKITE: Natalija Bunkė ir Danielius Bunkus Klaipėdos cerkvėje pakrikštijo sūnų Kristupą​

Natalija Bunkė ir Danielius Bunkus pakrikštijo sūnų Kristupą (44 nuotr.)
+38