Seras Eltonas Johnas vėl koncertuos Vilniuje

Eltonas Johnas / „Scanpix“ nuotr.
Eltonas Johnas / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-02-04 10:12
AA

Vienas populiariausių pasaulio dainininkų seras Eltonas Johnas šiais metais nudžiugins savo gerbėjus Lietuvoje. Šiandien paskelbta, kad į jo pasaulinio turo „Wonderful Crazy Night“ grafiką įtraukta ir mūsų šalies sostinė – Vilniaus „Siemens“ arenoje garsusis britų atlikėjas su savo grupe pasirodys lapkričio 14-ąją.

Į Vilniaus „Siemens“ areną seras Eltonas Johnas sugrįš po penkerių metų pertraukos – gerbėjai prisimena jo puikų pasirodymą šioje salėje 2011-ųjų lapkritį. Šį sykį jis atvyks su naujo tarptautinio koncertų turo programa. Joje skambės visą pasaulį sužavėję hitai ir kūriniai iš šį penktadienį išleidžiamo naujo, jau 32-ojo studijoje įrašyto albumo „Wonderful Crazy Night“.

Koncerte su Eltonu Johnu pasirodys puikiai žinomi muzikantai – dar karjeros pradžioje su šiuo dainininku pradėjęs groti būgnininkas Nigelis Olssonas, 1971-aisiais prie Eltono Johno komandos prisijungęs gitaristas Davey Johnstone'as, taip pat – bosistas Mattas Bissonette'as, perkusininkas Johnas Mahonas ir klavišininkas Kimas Bullardas.

„Eltonas Johnas – neginčijama populiariosios muzikos ikona ir vienas talentingiausių visų laikų muzikantų. Didžiuojamės galėdami pakviesti jį į Lietuvą, kurios publika jau ne sykį įrodė savo meilę šiam dainininkui“, - sako Eltono Johno pasirodymą Vilniuje rengiančio koncertų organizatoriaus „Live Nation Lietuva“ atstovas Deividas Afarjanc.

Bilietus į Eltono Johno koncertą nuo vasario 8 dienos bus galima įsigyti visose „Tiketos“ kasose ir internetu.

Seras Eltonas Johnas – vienas labiausiai pripažintų ir didžiausių populiarumo aukštumų pasiekusių visų laikų atlikėjų. Profesionalią karjerą pradėjęs 1969-aisiais, šis britų dainininkas, pianistas ir kompozitorius iki šiol yra surengęs per 4000 pasirodymų daugiau nei 80 šalių. Kiekvienas jo koncertas – įspūdinga, energinga ir laikui nepavaldžios muzikos kupina šventė.

Britų dainininko įrašai pasaulyje parduoti daugiau nei 250 milijonų egzempliorių tiražu – šiuo skaičiumi su juo mažai kas gali lygintis. Net 58 jo kūriniai yra pakilę į populiariausių JAV dainų keturiasdešimtuką. Be to, dainininkui priklauso jau beveik 20 metų nepralenkiamas rekordas – 1997-aisiais išleistas jo kūrinys „Candle In The Wind 1997” yra perkamiausias visų laikų singlas, parduotas daugiau nei 33 milijonų kopijų tiražu.

Muzikantas garsėja ir kaip labdaros fondų globėjas, miuziklų ir filmų „Bilis Eliotas“, „Aida“, „Liūtas Karalius“ muzikos autorius. Beje, „Liūtas Karalius“ neseniai paskelbtas pelningiausiu visų laikų scenos šou ir filmu.

Dainininko kolekcijoje – penkios „Grammy“ statulėlės, ypatingas „Grammy“ legendos apdovanojimas, 37 “auksiniai” ir 27 “platininiai” diskai.

Jis taip pat yra laimėjęs „Oskarą“, „Tony“ apdovanojimą, Britų muzikos apdovanojimų ceremonijoje tituluotas geriausiu šalies atlikėju, įšventintas į simbolines Rokenrolo ir Dainų kūrėjų šlovės sales, pelnęs net 12 svarbių „Ivor Novello“ apdovanojimų, skiriamų geriausiems dainų autoriams.

Už nuopelnus muzikai ir labdarai karalienė Elizabeth II dar 1998-aisiais Eltoną Johną įšventino į riterius. 2013-aisiais šiam dainininkui įteiktas pirmasis Britų muzikos apdovanojimų istorijoje „Britų ikonos“ titulas, skiriamas už ypatingus muzikinius nuopelnus, padariusius didelę įtaką šios šalies kultūrai. Ta proga buvo surengtas iškilmingas vakaras, kuriame apdovanojimą Eltonui Johnui įteikė geras jo bičiulis, britų dainininkas Rodas Stewartas.

Prieš 48 metus pirmąjį solinį albumą išleidęs dainininkas nuo 1970-ųjų nuolat gastroliuoja po pasaulį, išlaikydamas nepavargstančio menininko reputaciją.

Dešimtys atlikėjo kūrinių tapo pasauliniais hitais – „Rocket Man“, „Crocodile Rock“, „Daniel“, „Saturday Night's Alright For Fighting“, „Don't Let The Sun Go Down On Me“, „Someone Saved My Life Tonight“, „Sorry Seems To Be The Hardest Word“, „Blue Eyes“, „Nikita“, „Sacrifice“, „Circle Of Life“, „Are You Ready For Love“, „I'm Still Standing“, „The One“, „Candle In The Wind“ ir daugelis kitų. 

Eltono Johno koncertuose jau lankęsi jo gerbėjai žino, kad pasirodymai dažnai trunka beveik tris valandas, nuo plojimų kaista delnai, o pats dainininkas niekada negaili populiariausių savo kūrinių, kurie liejasi vienas po kito.

Sero Eltono Johno koncertą „Siemens“ arenoje pristato didžiausias Baltijos šalių koncertų organizatorius „Live Nation Lietuva“, šįmet Vilniuje surengsiantis šokių muzikos festivalį „Summerburst“, retro muzikos žvaigždžių „Postmodern Jukebox“ ir „Palast Orchester“ koncertus, Kaune - metalo titanų „Iron Maiden“, popžvaigždžių Mariah Carey ir Janet Jackson pasaulinių gastrolių koncertus.