Serbus „Žalgirio“ sirgaliai pasitiko Ukrainos simboliais ir švilpimu: „Čia krenta raudonos žvaigždės“

Sirgalių palaikymas Ukrainai / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Sirgalių palaikymas Ukrainai / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Marius Milašius
Šaltinis: 15min
2023-01-20 21:32
AA

Kauno „Žalgirio“ arenoje – ypatingas vakaras. Į laikinąją sostinę atvykusią Belgrado „Crvena zvezda“ komandą sausakimšos tribūnos pasitiko kurtinančiu švilpimu ir ypatingu palaikymu tiek šeimininkų komandai, tiek Ukrainai.

Likus žaisti penkias minutes Belgrado „Crvena zvezda“ pirmavo Kaune septyniais taškais, tačiau tai buvo rungtynės, kurių „Žalgiris“ tiesiog negalėjo pralaimėti, rašo 15min.lt.

Svarbiausius metimus – du tritaškius – mačo pabaigoje įsviedė kapitonas Edgaras Ulanovas. „Crvena zvezda“ pralaimėjo „Žalgiriui“ 71:66.

Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Putin ch**lo!“ – ant parketo apšilimui išbėgančius Belgrado „Crvena zvezda“ krepšininkus pasitiko Kauno „Žalgirio“ sirgaliai.

Sunku buvo girdėti ir rungtynių pranešėjo Vaido Leliugos skaitomas serbų klubo trenerių ir žaidėjų pavardes – tokio kurtinančio švilpimo Nemuno salos arenoje neteko girdėti seniai, o galbūt niekada.

Papildomas dėmesys šioms rungtynėms buvo iššauktas praėjusių metų įvykių, kai balandį „Crvena zvezda“ krepšininkai, sulaukę nurodymo „iš aukščiau“, atsisakė laikyti Ukrainos palaikymui skirtą plakatą „Žalgirio“ arenoje.

Rungtynėse su serbais ypatingas Kauno sirgalių palaikymas Ukrainai (42 nuotr.)
+36

Apie Ukrainos palaikymą kalbų nė negali būti ir per „Crvena zvezda“ namų rungtynes – ten greičiau išvysi plevėsuojančias Rusijos vėliavas ar marškinėliais su Z raide pasidabinusius sirgalius, nei Ukrainos dvispalvę.

Iš širdies sugiedoję Lietuvos himną, „Žalgirio“ sirgaliai į savo vietas nesėdo – mojuodami dviem tūkstančiais „Green White Boys“ paruoštų žalių ir baltų vėliavų kūrė įspūdingą atmosferą prieš rungtynių startą ir joms jau prasidėjus.

„Žaliai balta karalystė – kur krenta raudonos žvaigždės“, – skelbė „Žalgirio“ sirgalių paruoštas transparantas, apeliuodamas tiek į serbų klubo pavadinimo vertinį (raudona žvaigždė), tiek į komunizmo, nugalėto Lietuvos nepriklausomybės siekio prieš tris dešimtmečius, simbolį.

Sirgalių palaikymas Ukrainai / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Būtent „Žalgirio“ sirgalių grupuotė dar prieš rungtynes kvietė į šį mačą su serbų komanda atsinešti kuo daugiau ukrainietiškos atributikos.

Kauniečiai ir miesto svečiai į tai įsiklausė. Per pirmąją minutės pertraukėlę arena nusidažė mėlyna ir geltona spalvomis – skambant ukrainietiškai melodijai, sirgaliai kėlė šimtus Rusijos pradėto žiauraus karo draskomos valstybės vėliavų.

Nors „Green White Boys“ ir „Žalgirio“ atstovai prašė to nedaryti siekiant išvengti serbų provokacijų, „Žalgirio“ arenoje rungtynių metu buvo iškabinta ir mažiausiai viena NATO – gynybinio aljanso, keliančio prastus prisiminimus prieš daugiau nei 20 metų Kosovą draskiusiems serbams – vėliava.

Daugiau nei 15 tūkst. sirgalių užkurti žalgiriečiai jau nuo rungtynių pradžios susikrovė pranašumą ir su papildoma energija smaugė varžovus gynyboje, siekdami 12-osios pergalės šį sezoną prieš vieną pagrindinių konkurentų dėl vietos Eurolygos atkrintamosiose.

Vertybių sankirta „Žalgirio“ arenoje: „Žalgiris“ – „Crvena Zvezda“ (100 nuotr.)
+94