Serialo „Kriminalistai“ pirmoji byla – Andriaus Butkaus nužudymas

Pristatymo akimirka / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Pristatymo akimirka / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2013-02-15 11:44
AA

Penktadienį Vilniaus naktiniame klube „Disco 311 Budha“ vyko naujo LNK serialo „Kriminalistai“ pristatymas su N-14 ženklu. Prie klubo atvažiavo sirenomis kaukiantis greitosios pagalbos ekipažas ir policijos pareigūnai. Būrys praeivių stoviniavo ir smalsavo ar čia įvyko koks nors nusikaltimas.

Įėjus į klubą, žiniasklaidos atstovus pasitiko skambanti atlikėjos Adele dainą „Skyfall“. Šokių aikštelė buvo aptverta policijos „Stop“ juosta, o jos viduryje gulėjo kraujais paplūdęs šokėjas Andrius Butkus. Jo galvoje žiojėjo butaforinė šautinė žaizda.

Serialas „Kriminalistai“ pristatytas su policijos sirenomis ir „žuvusiu“ Andriumi Butkumi (40 nuotr.)
+34

„Taip čia Andrius Butkus. Peržiūrėkite jo telefono skambučius, kam skambino, kam rašė žinutes. Jis tikrai negyvas, nes kai pakuteni nosį, gyvas žmogus juokiais, o šitas nesijuokia“, – įsijautęs į Smurtinių nusikaltimų tyrimų skyriaus viršininko Ričardo Gradulio vaidmenį šmaikštavo aktorius Rimantas Bagdzevičius.

Netrukus tariamą A.Butkaus lavoną policijos pareigūnai išnešė į greitosios pagalbos automobilį, o serialo kūrėjai pakvietė pasivaišinti tradiciniu policijos pareigūnų mistu – kava ir spurgomis.

„Mūsų serialas yra geras, nes čia vaidina puikūs aktoriai, scenarijus taip pat labai neblogas. Esminis skirtumas nuo kitų detektyvinių serialų yra tas, kad šauni komanda visada pagauna sukčius ir žudikus. Mes skatinsime lietuvių pasitikėjimą teisėsaugą ir savimi pačiais“, – kalbėjo serialo „Kriminalistai“ režisierius Alvydas Šlepikas.

LNK savireklamos direktorius Rolandas Vilkončius Žmonės.lt juokavo, kad šį kartą dėl policijos pareigūnų, kaip buvo per Natalijos Bunkės gimtadienį, problemų neturės, mat šis serialas yra meninio turinio ir skatina pasitikėjima šia institucija. Be to, pristatyme dalyvavo ne tikri pareigūnai, o jų uniformomis persirengę aktoriai.

Pristatymo akimirka / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Lietuvai adaptuotą lenkišką serialą kuria prodiuserių kompanija „Videometra“. Rekordinių reitingų sulaukęs televizijos serialas „Kriminalistai“ („Kryminalni“) Lenkijoje rodomas jau 8 sezonus, kas savaitę jį stebi daugiau nei 4 milijonai žiūrovų. Jis ne kartą pelnė prestižinius apdovanojimus, o teises į šį unikalų serialą įsigijo viena didžiausių pasaulio televizijos prodiuserių kompanijų „Endemol“. Jau greitai žiūrimiausio lenkų kriminalinio siužeto lietuviškąją versiją išvys ir LNK žiūrovai.

„Šis serialas nėra kasdienis – jis bus rodomas kartą per savaitę, todėl kiekviena serija bus atskiras filmas, kuriuos į visumą sujungs penki pagrindiniai herojai, nuostabūs aktoriai. Pirmąsias nufilmuotas serijas pasižiūrėję mūsų kolegos lenkai parašė, kad atlikome puikų darbą. Dirbame su kino technika, taikome visus įmanomus filmavimo būdus. Kai kurie dėl oro sąlygų žiemą yra gana sudėtingi, tačiau mūsų kameros vis vien juda, skraido, naudojame kinui skirtą optiką“, – pasakojo režisierius.

Pristatymo akimirka / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Anot jo, seriale nestigs „šaudymo ir gaudymo“, tačiau kaip ir kolegos lenkai, jie vengia itin žiaurių, brutalių scenų, todėl „Kriminalistai“ turėtų patikti įvairiai auditorijai, taip pat ir moterims. „Žinoma, vyrai jį irgi žiūrės, nes čia bus daug specialiųjų efektų, mašinos sprogs, skęs, degs namai“, – intrigavo A.Šlepikas.

Smurtinių nusikaltimų tyrimų skyriaus viršininką Ričardą Gradulį vaidinantis R.Bagdzevičius sakė, kad savo veikėjui svajojo suteikti saloninio žanro detalių, tačiau kūrėjai jo fantazijoms apkarpė sparnus.

„Siekiau, kad mano herojus – smurtinių nusikaltimų skyriaus viršininkas, kietas pareigūnas – būtų šiek tiek kitoks nei įprastai būna tokie veikėjai. Norėjau, kad jis su savimi nešiotųsi mažą  šuniuką arba darbo kabinete avėtų šlepetes. Bet režisierius neleido, nes šis serialas kuriamas pagal lenkų scenarijų, o jų personažas – ne iš tokių. Dėl to R.Gradulis ėmė skirti dėmesį orchidėjoms. Man atrodo, labai gražu – rūpintis gėlėmis“, – šypsojosi R.Bagdzevičius.

Be R.Bagdzevičiaus seriale pagrindinius vaidmenis kurs ir aktorė Monika Bičiūnaitė, Algirdas Dainavičius, Justė Zinkevičiūtė, Simonas Storpirštis bei daugybė kitų Lietuvos teatro ir kino aktorių.

Serialas „Kriminalistai“ – tai žmogžudysčių skyriaus nuotykiai, adrenalino kupinas detektyvų darbas, sekimas karštais nusikaltėlių pėdsakais, remiantis ne tik įkalčiais, bet ir intuityvia uosle. Klasikinių populiarių TV detektyvų formatu kuriamame seriale bus parodytas šiuolaikinis, dinamiškas nuodėmių, šiurpių įvykių ir žmogiškų paklydimų kupinas didmiestis, kuriame apstu galvosūkių, o juos vainikuos netikėta baigtis.

Pirmoji serialo „Kriminalistai“ serija - vasario 24-ąją, 21 val. per LNK.

Pristatymo akimirka / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.