Nuo Meino valstijos šiaurėje iki Konektikuto ir Rod Ailando pietuose Jungtinių Valstijų pakrantėje nusidriekusi Naujoji Anglija – pirmųjų kolonistų išsilaipinimo regionas, JAV valstybingumo lopšys ir vaizdingas įvairiausių siaubo istorijų fonas. Ačiū ir vienam žymiausių Meino piliečių Stephenui Kingui, kurio daugybės knygų veiksmas rutuliojasi gimtojoje valstijoje, ir režisieriui Stevenui Spielbergui, savo „Nasrų“ ryklį apgyvendinusiam vandenyse šalia išgalvoto Naujosios Anglijos kurortinio miestelio. Tačiau tikri istoriniai įvykiai kartais pranoksta šiurpiausius Helovyno siužetus. SEILEMO RAGANŲ TEISMAI – vienas tokių Naujosios Anglijos istorijos epizodų.
1692 metais Masačusetse už raganavimą buvo nuteista ir pakarta keturiolika moterų ir penki vyrai. Pirmasis „burtų“ atvejis išaiškintas sausį. Pirmoji egzekucija įvykdyta birželį, paskutinė – rugsėjį. Kaltinamųjų teismai tęsėsi iki pat 1693-iųjų gegužės. Vargu ar kada nors paaiškės tikslus oficialiai apkaltintų burtininkavimu asmenų skaičius, tačiau jų galėjo būti beveik du šimtai. Nors raganų ir raganių teismo procesas bei egzekucijos vyko Seileme, „velnio tarnų bei tarnaičių“ medžioklė apėmė dvidešimt penkis kaimus ir miestelius.
Jauniausiai buvo ketveri, vyriausiam – per aštuoniasdešimt. Vyrai kaltino savo žmonas, sūnėnai – tetas, dukros – motinas, broliai ir seserys – vieni kitus. Šie niūrūs įvykiai visam laikui pavertė miestą prie Masačusetso įlankos „Amerikos raganų sostine“. Tiesa, dabar tokia abejotina šlovė – puikus reklaminis masalas, kasmet į Seilemą ir jo vaizdingas apylinkes priviliojantis gausybę turistų.
Viskas prasidėjo šaltą 1692-ųjų sausį Seilemo kaimelyje (dabartinio Seilemo priemiestyje Danverse). Pastoriaus Samuelio Parriso namuose nutiko kai kas labai keisto. Už lango stūgaujant vėjui ir krintant snaigėms, Parriso devynerių metų dukrai Betty ir jos vienuolikmetei pusseserei Abigail Williams pasireiškė neaiškios kilmės priepuoliai.