Šeštadienį madai neabejingi žmonės mėgavosi įspūdingu reginiu
Šeštadienį Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijoje įvyko mados gurmanus bei ryškius svečius iš įvairių Europos šalių pritraukiantis renginys „Injekcija 2018“.
Žiūrovai pamatė 16 kolekcijų, kurias pristatė Agnė Laurinavičiūtė, Andrea Grossi (Italija), Baiba Tamane (Latvija), Danuta Šimelytė, Gerda Kasilevičiūtė, Greta Astašauskaitė, Inga Skripkaitė, duetas Justas Taroza ir Augustė Zukaitė, Laima Jurča (Latvija), Sandra Dombrovska (Lenkija), Serena Schettino (Italija), Simona Davli, Urtė Katiliūtė, duetas Urtė Vosyliūtė ir Kotryna Lipkevičiūtė, Vytautė Lastauskaitė, Darya Nikolajevna (Baltarusija).
Individualumo paieškos ir besaikis vartojimas, noras stebinti ir išsiskirti, greitis ir tvarumas – kodai, kuriuos vardijo jaunųjų dizainerių konkurso „Injekcija“ komisijos narės, kalbėdamos apie tai, kas vyksta mados pasaulyje ir kokia jos ateitis.
„Šiemet turėjome itin stiprią mados eksperčių komisiją. Joje - Paryžiuje dirbanti mados namų „Nina Ricci“ vyriausioji dizainerė Eglė Čekanavičiūtė, „Aprangos“ grupės pirkimų direktorė Ilona Šimkūnienė, mados agentė Edita Vigelytė, mados prekės ženklų vystymo specialistė Victoria Dias. Jų patirtis dirbant su didžiaisiais prekių ženklais bei užsienio rinkomis yra unikali, nes jos yra arčiausiai to, kas vyksta mados pasaulyje“, – pristatė „Mados infekcijos“ idėjinė vadė, dizainerė Sandra Straukaitė, pakvietusi šias profesionales iš viso pasaulio.
Šiais metais komisijos sprendimu „Injekcijos“ laimėtojais tapo: Kotrynos Lipkevičiūtės ir Urtės Vosiliūtės komanda, lietuvaičiai Augustė Zukaitė, Justas Taroza, latvė Laima Lurča, taip pat komisija puikiai įvertino Urtės Katiliūtės ir Ingos Skripkos darbą.
Visi šie jaunieji dizaineriai keliaus į „Mados infekciją“.
Šiemet konkurso „Injekcija” tema buvo UNI_FORMA. Vienijanti, reprezentuojanti, sudrausminanti, apsauganti, įgalinanti, o kartais – įkalinanti, paslepianti ar nuasmeninanti.
Viename interviu japonų dizaineris Yohji Yamamoto prisipažino, jog kaimo kraštovaizdis jo nedomina, todėl visada kuria tik urbanistinės aplinkos fonui, o didžiausia svajone įvardijo norą, kad megapoliuose žmonės dėvėtų uniformas. Į konkursą Yohji kviesti lyg ir nepadoru, nors amžiaus cenzo nėra. Dalyvauti kviečiami buvo profesionalūs mados dizaineriai ir studentai, kurie dar nėra dalyvavę „Mados infekcijoje“.