Atviras Shakiros prisipažinimas – baiminosi daugiau nebedainuosianti

Shakira/„Scanpix“ nuotr.
Shakira/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: „Žmonės“
2019-12-29 19:44
AA

Žiūrint neseniai pristatytą filmą apie 2018-ųjų Shakiros (42) turą „El Dorado“, sunku patikėti, kad kiekvienas uždegantis koncertas jai buvo dovana: vienu metu dainininkė baiminosi daugiau nebedainuosianti.

Filmo pasirodymo proga dalijamuose interviu ji svarstė, kad išgyventa patirtis padėjo tapti dar geresne profesionale. „Paprastai scenoje ieškai patvirtinimo – esi gera atlikėja, patinki žmonėms... Šįkart viskas buvo kitaip – troškau pajusti malonumą dainuoti“, – teigė ji.

Malonumą, kurio galėjo ir nebepatirti, – 2017-ųjų pabaigoje per repeticiją kraujui išsiliejus ant balso stygų vos beįstengė kalbėti. „Visada maniau, kad laikini tokie dalykai kaip grožis, jaunystė ir panašiai. Bet neįsivaizdavau, kad mane paliks prigimties dalis – balsas. Jis buvo mano tapatybė. Negalėti dainuoti buvo nepakeliama. Prislėgė baisi depresija – buvo laikas, kai net neįstengiau pakilti iš lovos“, – prisimena sunkiąsias dienas dainininkė.

Shakira ir Gerardas Pique/„Scanpix“ nuotr.

Sunku įsivaizduoti, ką tokia diagnozė reiškė vienai garsiausių pasaulio popmuzikos atlikėjų ir kaip su ja reikėjo susidoroti. Norėdama, kad balsas atsigautų, ištisas savaites Shakira išvis nešnekėjo – bendravo ženklais ir jos niekas negalėjo suprasti. Rašyti nebuvo geriausia išeitis: sūnūs Milanas (6) ir Sasha (4) dar nemokėjo skaityti.

Įvairių tautų pasakos moko, kad vyro ir žmonos santykiai pasitaiso, kai šioji gauna stebuklingo vandens, kurį ginčijantis su sutuoktiniu reikia laikyti burnoje. Ir tylėjimas, girdi, auksas, palyginti su kalbėjimo sidabru. Bet Shakira sako niekada tiek nesikivirčijusi su partneriu futbolininku Gerardu Piqué (32) kaip priverstinio tylos įžado laikais. O juk jie beveik dešimt metų kartu! Spauda tada daug rašė apie poros išsiskyrimą – girdi, moteris pavargo amžinai nematydama savo vaikų tėvo ir jie nusprendė pasukti skirtingais keliais.

Gandai apie skyrybas pasirodė perdėti, bet pati dainininkė sako, kad jos liga tapo nelengvu išbandymu ir gyvenimo partneriui. Ji nebuvo nusiteikusi optimistiškai ir buvusi nekokia kompanionė – Gerardas pamatė blogiausias jos savybes.

Abejodama gydytojų rekomendacijomis, kad operacija neišvengiama, dainininkė išbandė visas kitas priemones: hipnozę, meditaciją, net keliavo į Lurdą šventojo vandens. „Reikėjo arba operacijos, arba Dievo apvaizdos pagalbos. Balso sugrįžimas savaime buvo beveik religinis potyris“, – prisimena ji.

Shakira ir Gerargas Pique / „Scanpix“ nuotr.

Priverstinė tyla grėsė ne tik jos ryšiui su mylimu žmogumi. Dėl traumos ji pusmečiui atidėjo minėtąjį „El Dorado“ turą, surengtą po septynerių metų pertraukos. Pirmąkart ilgoje kelionėje po Europą, Aziją ir Ameriką ją lydėjo ir abu vaikai – buvo nepakeliama mintis ilgam su jais išsiskirti. Turo datos buvo derinamos su mokyklos atostogomis, likusį laiką berniukai praleido su tėčiu namuose Barselonoje.

Milanas ir Sasha turėjo progos išvysti mamą scenoje, pasirodančią tūkstančiams įsiaudrinusių gerbėjų (Meksike dviejuose jos koncertuose apsilankė daugiau kaip100 tūkstančių žmonių). Filme „Shakira in Concert: El Dorado World Tour“ yra keli kadrai, kuriuose berniukai išties priblokšti. Ji pati svarsto, kad mintis vestis juos į stadioną gal ir nebuvo labai gera, juolab jiedu su Piqué stengiasi, kad vaikai gyventų normalų gyvenimą.

„Tai labai sunku, nes patys tokie nesame. Kai kurie mūsų gyvenimo aspektai visai neįprasti. Mėginame juos paslėpti ir dedamės esantys paprasta šeima, – atvirai kalba dainininkė. – Motinystė – sunkiausias darbas, kurio kada nors teko imtis. Gera būti mama, bet sudėtinga išlaikyti pusiausvyrą – neleisti, kad motinystė kliudytų perskaityti gerą knygą, išeiti pasilinksminti su partneriu ar draugu, pasikalbėti tik suaugusiųjų temomis, išsaugoti kūrybingumo erdvę.“ Taip pat Shakira ketina supažindinti vaikus su sunkumais ir kliūtimis, su kuriais gyvenime susidūrė pati ir jų tėtis. Nes buvo laikai, kai Kolumbijoje jai užsitrenkdavo visos durys. Apie tai ji irgi nori kalbėti ir priminti, kad ne viskas klostosi taip, kaip planavai.

Dainininkė Shakira (21 nuotr.)
+15