Nuo seniausių laikų trumpiausia metų naktis apipinta legendomis, mistika ir stebuklais. Linksmiausia ir populiariausia vasaros šventė Joninės, dar skambiai vadinama Rasomis, Kupolėmis, iš tiesų yra nuostabus metas tiek gamtai, tiek žmogui. Todėl bioenergetikai pataria nešvaistyti laiko veltui Joninių naktį, o įsiklausyti į aplinką, pasinaudoti magiškomis gamtos, vandens ir ugnies galiomis.
Vandens ir ugnies stebuklas
Pasak bioenergetiko, parapsichologo, technikos mokslų daktaro Jono Algimanto Dainausko, ne veltui trumpiausia metų naktis apdainuojama, aprašoma įvairiais padavimais, pasakomis – tada iš tikrųjų vyksta stebuklai: „Kadangi mane jau seniai domina, kodėl ši naktis kitokia, pradėjau tyrinėti Žemės virsmus. Ne be reikalo žmonės maudosi, vaikščioja po rasą, šokinėja per laužą. Toks ypatingas laikas būna tris kartus per metus: naktį iš sausio 18-osios į 19-ąją, iš vasario 14-osios į 15-ąją ir iš birželio 23-iosios į 24-ąją. Kodėl taip yra? Apie pusę dvylikos, kai dieną keičia naktis, tampa kitokia – ne fizinė, bet subtili nematoma struktūrų energija. Bioenergetiko teigimu, tuo metu vandens savybės taip pat keičiasi, tiksliau – padidėja vandens energija. A. J. Dainauskas šį virsmą apibūdina tam tikrais vienetais – boviais (bioenergijos vienetais), kurie nuo 6 500 bovių pakyla net iki 40 000! „Vanduo bus gyvas iš kur tu jį bepaimsi: čiaupo, šaltinio, butelio, pagaliau, jūros, ir pasižymi unikaliomis, stebuklingomis savybėmis. Pradėjau tyrinėti žmogų, kuris irgi sudarytas iš vandens. Vadinasi, jis turi reaguoti į šiuos pokyčius. Žmogų charakterizuoja subtilios energinės struktūros, jo aura, energiniai centrai – čakros ir kt. Pasirodo, jei žmogus buvo pažeistas, suardytos jo energinės struktūros, tą naktį jis magiškai tampa sveikas (vėliau viskas grįžta į įprastas vėžes), ir tai yra tikras stebuklas, – teigia bioenergetikas. – Toks virsmas gamtoje neaplenkia gyvulių, augalų... – visko, kas gyva. Ypač verta atkreipti dėmesį į vandenį. Gyvą vandenį galima užsikonservuoti: tereikia jį įpilti į stiklinį ar plastmasinį butelį, apie 8–9 valandą ryto pripildytą tarą apjuosti variniu laidu arba užrišti medvilninį ar lininį siūlą – taip vanduo išliks gyvas, o žmonės, gerdami būtent tokį vandenį, pasisems teigiamos energijos.“ Įdomu, kad netgi vandens gyslos, kurios žmogui paprastai pavojingos ir virš kurių nepatariama gyventi, statyti namus, miegoti, tą naktį tampa gyvos ir teigiamos. Bioenergetikas ištyrė, kad trumpiausią metų naktį, tuo pačiu momentiniu laiku, visame Žemės rutulyje vyksta tas pats stebuklas, tas pats virsmas, pavyzdžiui, sūraus vandens energija pakyla iki 23 000, o gėlo – net iki 40 000 bovių.
Pasirodo, iš birželio 23-iosios į 24-ąją tuo pačiu metu keičiasi ir ugnies stichijos energija. „Nelyginio skaičiaus žvakės, laužai sukuria fantastiško dydžio energiją, kurios skaičiaus net neįvardysiu – jis išties didelis. Todėl jei tą naktį esate kambaryje, uždekite vieną, tris ar daugiau žvakių, svarbiausia – nelyginį jų skaičių ir taip išvalysite savo kambario, buto, namo energiją“, – pasakoja J. A. Dainauskas.
Įgyvendinkite svajones
Kadangi trumpiausią metų naktį gamtoje vyksta tikri stebuklai, siūloma pasinaudoti jų galiomis: galima kurti ir įgyvendinti svajones, planus, galvoti apie ateitį, teigiamai save užprogramuoti. „Džiaukimės, mylėkime ir mylėkimės, susiliekime su gamta, įsivaizduokime, kad esame labai dideli, begaliniai, nes mes iš tiesų tokie ir esame. Būkime „pilni“ visur ir visame“, – linki bioenergetikas J. A. Dainauskas, skatindamas į Joninių (Rasų, Kupolių) šventę pažvelgti kitu kampu.
- ♦Mėgstantiesiems senas lietuviškas tradicijas ir būrimus siūloma per Jonines kreiptis į gamtos jėgas, rinkti vaistažoles, deginti laužus, maudytis stebuklinguose, gyvais tampančiuose ežeruose, tvenkiniuose, apsilieti vandeniu, spėti ateitį.
- ♦Kalbama, kad per Jonines surinktos jonažolės pasižymi stebuklingomis galiomis ir gali išgydyti net 99 ligas.
- ♦Per Jonines merginos spėlioja apie būsimas vestuves rinkdamos gėles ir dėdamos jas po pagalve, kad sapne išvystų jaunikį. Reikia devynių arba dvylikos žolynų – šie skaičiai taip pat pasižymi magiška galia.
- ♦Per šią šventę būtinai deginami laužai. Jie simbolizuoja valomąją ugnies jėgą. Per laužus merginos ir vaikinai dažniausiai šokinėja tvirtai susikibę už rankų, kad priartėtų jų vestuvių diena, o gyvenimas būtų ilgas ir laimingas.
- ♦Vandens telkiniuose jaunuoliai plukdo vainikus su žvakėmis ir žiūri, kaip jie juda: jei susiglaudę – vaikino ir jo mylimosios laukia laiminga bendra ateitis, jei nutolę – greičiausiai jų keliai išsiskirs.
- ♦Kad ilgiau išliktų jaunos ir gražios, stebuklingąja ryto rasa prausti veidą skuba visos moterys ir merginos.
Taigi linkime šią trumpiausią vasaros naktį bent akimirkai pamiršti visus rūpesčius, nusimesti skeptikų kaukes ir atsiverti sau bei gamtai. Linksminkitės ir būkite laimingi!