Šiauliuose – Vienos pokylis: elegantiška publika, drąsių zuikių istorija ir O.Kolobovaitės dainos

Šiauliuose – dešimtasis Vienos pokylis / Sauliaus Jankausko nuotr.
Šiauliuose – dešimtasis Vienos pokylis / Sauliaus Jankausko nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-02-13 17:23
AA

Šiaulių arenoje savaitgalį įvyko tradicinis – jau dešimtasis – Vienos pokylis. Iš Austrijos atkeliavęs aristokratiška dvasia dvelkiantis pokylis yra atviras visuomenei, o pagrindinis jo tikslas – labdara, noras susiburti, bendrauti ir džiaugtis šokiu.

Šiauliuose šią tradiciją dešimtus metus sėkmingai plėtoja Šiaulių Rotary klubas „Harmonija“, ir šįkart, vasario 11-ąją, pakvietęs visus norinčius į išskirtinį vakarą. Šio klubo veikla orientuota į paramą Šiaulių miesto bei regiono, o pastaraisiais metais – ir Ukrainos žmonėms bei organizacijoms.

Į pokylį susirinko svečiai iš Lietuvos, Vokietijos, Latvijos ir Ukrainos – daugiau kaip iš 15 skirtingų Rotary klubų. Šventę tradiciškai pradėjo jaunimo porų pasirodymas: jaunuoliai šoko polonezą, kadrilį, polką ir valsą. Pokylyje grojo Šiaulių pučiamųjų orkestras, dainavo Liudas Mikalauskas, Egidijus Bavikinas ir Ona Kolobovaitė, išsikirtinį pasirodymą surengė ansamblis „Fresco“.

Ona Kolobovaitė ir Liudas Mikalauskas / Sauliaus Jankausko nuotr.
Šiauliuose – dešimtasis Vienos pokylis / Sauliaus Jankausko nuotr.

Elegantiška publika ne tik šoko ir linksminosi, bet ir dalyvavo labdaringame aukcione bei loterijoje. Pokylio metu vyko ir tylusis aukcionas, kuriame vieną iš darbų – „Drąsiuosius zuikius“ – pristatė svečiai iš Ukrainos.

Zuikių istorija išties ypatinga: jie atkeliavo iš Charkivo, jų autorė – rotarietė Elena Svitlichna. Prasidėjus karui Elena, kaip ir daugelis ukrainiečių, slėpėsi rūsyje. Užsidegus namui ji su dukra ir anūke ryžosi bėgti į saugesnę vietą, tik prieš tai užsuko į butą pasiimti daiktų. Deja, mažai kas buvo išlikę, bet kampe Elena surado jos pačios siūtus zuikius, per stebuklą nepaliestus nei ugnies, nei vandens. Juose moteris įžvelgė stiprybę, nenugalimumą, ryžtą gyventi, tad nedvejodama juos pasiėmė su savimi.

Šiauliuose – dešimtasis Vienos pokylis / Sauliaus Jankausko nuotr.

Zuikius Elena aprengė tautiniais ukrainietiškais drabužiais – ir Šiauliuose padovanojo naujiems šeimininkams tikėdama, kad drąsos simboliais tapę kūriniai apsaugos ir naujus namus. Šiame Vienos pokylyje surinktos lėšos atiteks ukrainiečiams, dirbantiems priešakinėse karo linijose – ugniagesiams, paramedikams, savanoriams ir kitiems didvyriams.

Fotogalerija:

Šiauliuose įvyko 10-asis labdaringas Vienos pokylis (57 nuotr.)
+51