„Sidabrinės gervės“ negavęs Mantas Jankavičius: „Aš esu laimingas šunsnukis“

Mantas Jankavičius su žmona Ieva
Mantas Jankavičius su žmona Ieva
Šaltinis: Žmonės.lt
2012-05-14 02:36
AA

Sekmadienio vakarą įvykusiuose Lietuvos kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“ filmas „Tadas Blinda. Pradžia“ buvo nominuotas šešiose kategorijose ir susišlavė iš viso tris apdovanojimus. Nors daugelis tikėjosi, kad Gervę už geriausio aktoriaus vaidmenį atsiims dainininkas Mantas Jankavičius (31), komisija nusprendė kitaip.

Iškart po apdovanojimų sutiktas Mantas portalui Žmonės.lt sakė pats nesitikėjęs tapti geriausiu aktoriumi ir dėl to visiškai nenusiminė. M.Jankavičius pabrėžė nuoširdžiai besidžiaugiantis, kad apdovanojimus atsiima jų verti aktoriai.

„Viskas yra nuostabu ir man natūralu, kad negavau apdovanojimo už geriausio aktoriaus vaidmenį. Aš labai džiaugiuosi dėl to žmogaus, kuris jį gavo (šioje nominacijoje buvo apdovanotas aktorius Marius Repšys už vaidmenį „Dešimt priežasčių“, rež. Andrius Blaževičius – aut.past.). Iš principo, tai – mano pati pradžia kine ir aš tikrai niekada nelipsiu žmonėms per galvas. Buvau nominuotas… na, matyt, aš esu tas laimingas šunsnukis, kuriam sekasi ir tiek. Žmonės, kurie mokosi šio amato daug metų, būtinai turi būti įvertinti, todėl šie apdovanojimai yra skirti jiems, o ne man“, – pripažino M.Jankavičius.

Pirmą kartą kaip aktorius apdovanojimuose dalyvavęs Mantas negailėjo pagyrų renginio organizatoriams. „Man šis renginys – vizualiai labai gražus. Nesitikėjai pamatyti taip surežisuoto renginio, tokių žaismingų vedėjų, tokio profesionalaus aktorių darbo. Labai gerai suorganizuoti apdovanojimai ir aš nuostabiai praleidau vakarą“, – „Sidabrines gerves“ ir jų organizatorius liaupsino Mantas.

Penktus metus iš eilės rengiami kino apdovanojimai neapsiėjo be akibrokštų. Janina Lapinskaitė, vaidinusi iš viso tris apdovanojimus gavusiame filme „Miegančių drugelių tvirtovė“, trečiąjį kartą atsiimti Sidabrinės gervės, skirtos už geriausio ilgo metro filmą, nelipo. Nejaukią tylą išsklaidė filmo kompozitorius Kipras Mašanauskas, kuris vedėjų ir publikos buvo paprašytas atsiimti apdovanojimą už neatvykusį režisierių Algimantą Puipą.

Mantas šį renginio epizodą pakomentavo itin lakoniškai: „Aš nežinau, kaip tai vertinti. Manau, kad kiekvienas turi savo poziciją apie šiuos apdovanojimus. Man sunku spręsti, kodėl Janina Lapinskaitė nelipo paimi apdovanojimo. Kiekvienam savo, matyt.“