„Sidabrinės gervės“ raudonu kilimu žengę svečiai žavėjo puošnumu ir elegancija

Eglė Daugėlaitė ir Richardas Jonaitis, Vaida Skaisgirė, Vaiva Mainelytė, Valda Bičkutė / Žmonės.lt nuotr.
Eglė Daugėlaitė ir Richardas Jonaitis, Vaida Skaisgirė, Vaiva Mainelytė, Valda Bičkutė / Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-05-27 17:29
AA

Penktadienio vakarą būrys šalies meno, politikos, verslo, pramogų atstovų susirinko į iškilmingą Lietuvos kino akademijos ir Lietuvos kino centro rengiamą „Sidabrinės gervės“ apdovanojimų ceremoniją. Jos metu pagerbiami tie, kurie Lietuvos kino pasaulio atstovai šįmet pasižymėjo labiausiai.

„Sidabrinės gervės“ apdovanojimų ceremonija surengta jau devintąjį kartą. Šįmet iškilminga šventė vyksta Vilniaus renginių salėje „Compensa“.

Renginio nepraleido gausus būrys apdovanojimuose nominuotų režisierių, aktorių, kitų kino pasaulio atstovų, taip pat tų, kurie į nominantų sąrašą nors ir nepateko, bet atėjo pasveikinti, pagerbti kolegų.

Visi pasipuošę iškilmingos ceremonijos svečiai į renginių salę žengė raudonu kilimu. Juos prie fotosienelės kalbino Eglė Daugėlaitė ir Richardas Jonaitis.

2016-ųjų „Sidabrinės gervės“ apdovanojimų svečiai (179 nuotr.)
+173

Viena pirmųjų raudonu kilimu į ceremoniją žengė aktorė Aušra Štukytė. Ji ceremonijai pasipuošė alyvų spalvos suknele, siekiančia žemę. Drabužį aktorei pasiuvo pagal užsakymą.

„Lietuvišką kiną stengiuosi žiūrėti su meile. Mes, lietuviai, esame nuskriausta tauta – mūsų istorija buvo ne lengva. Po truputėlį mes einame pirmyn. Matau progresą. Tikiuosi, kad šįvakar laukia gražus renginys, šventė, ir visi nominuoti žmonės bus įvertinti ir pagerbti. Jie visi yra verti šios šventės. Asmeniškai stengiuosi pažiūrėti visus lietuviškus filmus, nors kelis ir praleidau“, – Žmonės.lt sakė A.Štukytė.

Aušra Štukytė / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Sidabrinės gervės“ ceremonijoje pasirodžiusi aktorė Larisa Kalpokaitė juokavo: „Ko aš galiu tikėtis, jei nesu nominuota. Jeigu kalbant rimtai, manau, kad šios „gervės“ bus labai įdomios. Turėtų būti daug naujų veidų ir jie pasakys svarų savo žodį. Tie, kurie gaus apdovanojimus, baltu pavydu jiems pavydėsiu.“

Aušra Štukytė / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Larisa džiaugiasi, kad Lietuvoje rengiami prestižiniai kino apdovanojimai, o statulėlėmis pagerbiami ir įvertinami kino aktoriai. „Tai yra sveikintinas dalykas. Reikia skatinti kūrėjus dirbti ir skirti jiems ypatingą dėmesį“, – sakė ji.

Paklausta, kaip vertina Lietuvos kino pasaulį, L.Kalpokaitė teigė: „Man labai patinka lietuviškas kinas, nors ir ne visas. Kinas – ypatingas pasaulis, absoliuti magija, ypač dirbti kine. O dabartinis kinas tampa labai dinamiškas, veržlus“, – Žmonės.lt pasakojo L.Kalpokaitė.

Aušra Štukytė / Luko Balandžio / 15min nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ant raudono kilimo pasibučiavę Pijus ir Mangirdas: „Drąsos reikėjo tiek, kiek Gedimino prospekte“

Netrukus čia pasirodė ir operos solistė Nomeda Kazlaus. Ji pasipuošė blizgia juoda suknele, tačiau apie jos kūrėjus atvirauti nepanoro.

Aušra Štukytė / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Užtat paatviravo apie kiną: „Pernai turėjau garbės ir malonumo ne tik dainuoti ceremonijoje, bet ir teikti nominaciją. Manyčiau, kad esu ne tik kino, bet ir visos lietuvių kultūros patriotė. Norėtųsi, kad lietuviško kino būtų daugiau. Tačiau džiaugiuosi, kad yra tokie apdovanojimai, ir žmonės gali būti įvertinti. Manau, kad visiems reikia pasidžiaugti lietuviškais darbais. Ir mažais, ir dideliais. Žinia, kad nėra mažų vaidmenų atlikėjų. Teatre svarbūs visi – nuo rūbininkų, iki režisierių, nes visi kuria šventę. Taip pat ir kine.“

Tuo tarpu festivalio „Kino pavasaris“ rengėja Vida Ramaškienė vakarui pasirinko estų dizainerės kurtą melsvą suknelę.

Aušra Štukytė / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Renginio nepraleido ir režisierė Dalia Ibelhauptaitė. Bendraudama su Žmonės.lt ji pasakojo, kad į ceremoniją atskubėjo kone paskutinę minutę, tačiau pasipuošti suspėjo – šventei pasirinko japonų dizainerės Sacai kurtą sijoną, prie kurio priderino Juozo Statkevičiaus kurtus aksesuarus.

„Lietuviško kino dabar kuriama daugiau. Mes laimime įvairius apdovanojimus, pasirodome tarptautinėje rinkoje. Galvoju, kad einame teisingu keliu. Aišku, visada norėtųsi daugiau finansavimo, daugiau projektų, daugiau galimybių jauniems žmonėms. Tačiau šiandien yra šventė, todėl nereikia skųstis. Reikia galvoti į priekį“, – kalbėjo D.Ibelhauptaitė.

Aušra Štukytė / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Didelis džiaugsmas, kad lietuviškam kinui kasmet skiriamas vis didesnis dėmesys. Lietuvos kino kūrėjai to nusipelnė, jie verti dar daugiau dėmesio. To ir palinkėčiau. Tikrai matau progresą. Matau, kad jauna karta kuria žymiai įdomesnius filmus. Ta duobė, kuri buvo prieš kelioliką metų, jau atrodo likusi praeityje. Norisi palinkėti jauniems kūrėjams nesustoti, būti drąsiems, nebijoti įgyvendinti drąsiausių sumanymų. Nes tik toks kinas yra įdomus“, – kalbėjo ji.

Iš viso šventinėje ceremonijoje bus išdalyta 16 apdovanojimų, iš kurių 14 – „Sidabrinių gervių“, vienas „Sidabrinės gervės“ kiaušinis ir viena ypatinga, už nuopelnus lietuviškam kinui įteikta „Auksinė gervė“.

Daugiausiai statulėlių pretenduoja gauti režisierių Algimanto Puipos, Šarūno Barto ir Manto Kvedaravičiaus filmai.

Kas buvo apdovanoti „Sidabrinės gervės“ statulėle, skaitykite ČIA.

„Sidabrinių gervių“ apdovanojimų ceremonija (97 nuotr.)
+91