„Sidabrinės gervės“ scenoje įrengta čiuožykla – Lietuvoje unikali scenografijos idėja
Po Lietuvos kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ žiūrovams atmintin įstrigo ne tik laureatai, bet ir teatro scenoje, skambant Ievos Narkutės dainai „Raudoni vakarai“ su pačiūžomis ledą raižiusi Aleksandra Golovkina. Kaip scenoje netikėtai atsirado ledo aikštelė, geriausiai žino renginio prodiuseris, grupės ŽAS narys Linas Zareckas-Choras. Jam ir kilo Lietuvoje unikali bei į renginių scenografijos istoriją pretenduojanti patekti idėja.
L.Zareckas patikino, kad idėja tokiam „stebuklui scenoje“ vystėsi pamažu. Pirmiausiai kūrybinė grupė galvojo, su kuo jiems asocijuojasi pasirinkta Ievos Narkutės daina „Raudoni vakarai“, o vėliau žiūrėjo, ar įmanoma gauti ledo, kuris neištirptų uždaroje, prožektorių kaitinamoje patalpoje. Pasirodo, labai norint net ir keisčiausios idėjos yra įmanomos.
„Mintį čiuožyklą įrengti scenoje mums sufleravo pati Ievos daina. Kaip žinote, pagal šį jos kūrinį Rusijos televiziniame šou čiuožė Povilas Vanagas su Agne Ditkovskyte. Vėliau prisiminėme, kad 2008 metais per Dimos Bilano pasirodymą „Eurovizijoje“ ant tokio ledo scenoje čiuožė Jevgenijus Pliuščenka. Taigi tokių dalykų pasaulyje yra buvę ne kartą, bet mes norėjome tai įgyvendinti Lietuvoje“, – pasakojo Linas. Pirmiausiai buvo kilusi mintis į apdovanojimus pasikviesti A.Ditkovskytę ir P.Vanagą, tačiau aktorė tuo metu filmavosi kitame projekte.
Apdovanojimų prodiuseriu tapęs Linas pripažino, kad sugalvojus idėją tikrieji sunkumai laukė priešakyje – niekas nežinojo, kaip sumanymą techniškai įgyvendinti. „Sugalvoję koncepciją mes ėmėme svarstyti, ar Lietuvoje išvis yra uždaroms patalpoms tinkamo ledo. Pasirodo, kad yra. Šiam sceniniam stebuklui naudojamas sintetinis ledas, pagamintas iš plastiko ir padengtas specialiu silikonu. Jis yra 20 procentų mažiau slidus ir visiškai netirpsta patalpose“, – portalui Žmonės.lt pasakojo Linas.
L.Zareckas pripažino, kad Ievos Narkutės ir čiuožėjos Aleksandros Golovkinos pasirodymas buvo brangiausias apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ numeris. Mat daug kainavo ne tik pats ledas, bet ir scenos paruošimo darbai. Linas prisipažino, kad dėl šio pasirodymo jis jaudinosi bene labiausiai. 18 kvadratinių metrų ploto sintetinio ledo aikštelė nebuvo pakankamai didelė, kad čiuožėja galėtų įsibėgėti ir atlikti įmantrius sukinius. Jei judesiai nebūtų tiksliai apskaičiuoti, čiuožėja tiesiog nugriūtų užkliuvusi už šalia esančios kiliminės dangos.
„Pirmi Aleksandros žingsniai tikrai privertė sudvejoti, ar viskas pavyks. Manau, kad ji, iki tol neturėjusi patirties čiuožti ant ledo pakaitalo, per savaitę padarė stebuklą. Per šį numerį iškišau galvą iš užkulisių pasižiūrėti į žiūrovų reakciją ir man pasirodė, kad žmonės buvo ne pritrenkti, bet tikrai apšalę. Juk kas galėjo patikėti, kad renginiui įpusėjus scenoje atsiras čiuožykla“, – pavykusiu numeriu džiaugėsi Linas.
Siūlome prisiminti garsųjį Povilo Vanago ir Agnės Ditkovskytės šokį ant ledo, skambant Ievos Narkutės „Raudoniems vakarams“: