„Sidabrinės gervės“ svečiai į lietuviškųjų „oskarų“ iškilmes žengė raudonuoju kilimu

15-ųjų kino apdovanojimu „Sidabrinės gervės“ svečiai  / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
15-ųjų kino apdovanojimu „Sidabrinės gervės“ svečiai / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-06-09 18:15
AA

Sekmadienio vakarą Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertų salė virto lietuviškų „Oskarų“ teikimo vieta. Iškilmingoje ceremonijoje vyko jubiliejiniai „Sidabrinės gervės“ apdovanojimai, kurie jau 15-ąjį kartą sukvietė kino srities atstovus ir kviestinius svečius „atverti akis kinui“. Būtent toks šiais metais organizuotų apdovanojimu šūkis, kuriuo menininkai ragina geriau pažinti lietuvišką kiną.

Jubiliejiniai „Sidabrinės gervės“ apdovanojimai šiais metais surengti Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertų salėje. Prieš iškilmingą ceremoniją į sostinę sugužėję kino srities atstovai ir kviestiniai svečiai žengė raudonuoju apdovanojimu kilimu.

Lietuvos kino pasauliui neabejingi svečiai ant raudonojo kilimo pozavo nuotraukoms ir džiaugėsi už apdovanojimams nominuotus kūrėjus.

Fotogalerija:

Kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė 2024“ svečiai (249 nuotr.)
+243

Jubiliejinius „Sidabrinės gervės“ metai pasitikti šūkiu – „Atverk akis kinui“. Pastarasis pasirinktas ne atsitiktinai – kino kūrėjai kviečia pažinti ir pamatyti lietuvišką kiną tokį, koks jis ir yra – vertinamą visame pasaulyje, jaudinantį ir atvirą.

Pasak apdovanojimų organizatorių, lietuviškas kinas nuolat keičiasi, drąsiai eksperimentuoja, ieško naujų temų, meistriškai kalba apie tai, kas reikšminga Lietuvai ir visam pasauliui. Tad labai svarbu, kad lietuvišku kinu tikėtų ir jį vertintų patys šalies žiūrovai.

„Šūkis kviečia atkreipti dėmesį į mūsų kiną, jo platų temų spektrą, technologinius sprendimus, filmų keliones per pasaulį, pergales tarptautinėje arenoje, ir kartu ragina žiūrovą ateiti į sales bei patirti kiną ir jo įvairovę“, – sakė asociacijos AVAKA direktorius Darius Vaitiekūnas.

Eglė Kernagytė - Dambrauskė, Andrius Bialobžeskis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
„Sidabrinės gervės“ svečiai į lietuviškųjų „oskarų“ iškilmes žengė raudonuoju kilimu / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro (LVSO) koncertų salėje vykusios ceremonijos metų geriausiems kino profesionalams – aktoriams, režisieriams, operatoriams, kostiumų ir grimo meistrams bei kitiems, prie filmo gimimo prisidedantiems kūrėjams – įteikta 20 „Sidabrinės gervės“ statulėlių įskaitant „Auksinę gervę“ už viso gyvenimo nuopelnus, ir daugiausiai kino teatruose žiūrovų sulaukusiam filmui „Žiūroviškiausio filmo“ apdovanojimas, „Sidabrinės gervės kiaušinis“ už geriausią studento darbą bei specialus apdovanojimas už kino kultūros sklaidą.

„Sidabrinės gervės“ svečiai į lietuviškųjų „oskarų“ iškilmes žengė raudonuoju kilimu / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Nacionalinių kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė 2024“ laimėtojus renka kino industrijos asociacijų pasiūlyti bei savo kandidatūras pateikę kino industrijos atstovai ir 2008-2023 m. „Sidabrinės gervės“ laureatai. Balsavimą ir komisijų darbą stebi audito kompanija „Grant Thornton Baltic“.

Nacionalinių kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė 2024“ ceremonija (92 nuotr.)
+86