Sidnėjuje – tradicinis gėjų ir ir lesbiečių paradas „Mardi Gras“

Gėjų ir lesbiečių paradas „Mardi Gras“ / Scanpix nuotr.
Gėjų ir lesbiečių paradas „Mardi Gras“ / Scanpix nuotr.
Šaltinis: BNS
A
A

Nuo transvestitų iki futbolininkų – tūkstančiai australų – šeštadienį Sidnėjuje susirinko į gėjų ir lesbiečių „Mardi Gras“ paradą, kurio pagrindinės temos buvo gėjų santuokos ir homofobijos atsikratymas sporte.

Šis spalvingas metinis paradas išsirutuliojo iš 1978-ųjų politinio protesto ir kasmet pritraukia tūkstančius dalyvių.

Šiemetinis, jau 38-asis, paradas yra pirmasis po to, kai Naujojo Pietų Velso parlamentas atsiprašė už tai, kaip buvo elgiamasi su 1978-ųjų protesto dalyviais, kurių dalis buvo areštuoti ir sumušti. Kadangi oras šį šeštadienį buvo geras, susirinko ir didelės smalsuolių minios.

Parado „Mardi Gras“ akimirka
Parado „Mardi Gras“ akimirka / Snanpix nuotr.

„Manau, kad tai nuostabus renginys Sidnėjaus gyvenime, ir džiaugiuosi būdamas čia“, – prieš paradą sakė premjeras Malcolmas Turnbullas, kuris vėliau pridūrė, jog didžiuojasi būdamas pirmasis savo pareigas einantis premjeras, stebintis „Mardi Gras“ paradą.

Paradas prasidėjo pavakare, kai Oksfordo gatvė mirgėjo blizgučiais ir vaivorykštinėmis vėliavomis. Dalyvavo daugiau kaip 170 platformų.

Parado prodiuseris Anthony Russellas sakė, kad šis renginys daugeliui turi didesnę prasmę.

„Tikrai gera galimybė parodyti savo balsą kiekvienam, norinčiam turėti balsą bendruomenėje – LGBTIQ bendruomenėje ir už jos ribų, – sakė jis „Australian Broadcasting Corporation“. – Tai labai svarbi turtingo Sidnėjaus audeklo dalis“.

Parado „Mardi Gras“ akimirka
Parado „Mardi Gras“ akimirka / Snanpix nuotr.

Daugelis stebėjusiųjų paradą reiškė pritarimą tos pačios lyties asmenų santuokoms. Tarp jų buvo 18-metės Jade Singh ir Kirralee Bennett.

„Jie vyriausybė turėtų legalizuoti gėjų santuokas. Kiekvienas turi teisę mylėti, nesvarbu, kokia lytis“, – sakė J.Singh.

Pirmą kartą savo platformą šiame parade turėjo Australijos olimpiečiai ir parolimpiečiai – taip norima buvo informuoti apie įvairovę sporte.

Plaukiko, aukso medalininko Danielio Kowalski vadovaujama platforma #OneTeam turėjo pasiųsti žinią, kad Australijos sportininkai nori sporto be homofobijos.

Parado „Mardi Gras“ akimirka
Parado „Mardi Gras“ akimirka / Snanpix nuotr.

„Šią savaitę patį pirmą kartą mes žygiuojame pareikšdami paramą įtraukčiai, priėmimui be diskriminacijos ir įvairovei“, – prieš paradą sakė D.Kowalski.

Nacionalinė regbio lyga tuo pačiu tikslu parėmė kitą platformą – su vartų virpstais ir dirbtine veja.

„Yra tiek daug su šiuo reikalu besigrumiančių žmonių, tad jeigu toks žaidimas kaip mūsų gali pasakyti, kad galima būti tokiu žmogum, koks esi, tuomet galbūt galime pakelti jų gerovę ir, tikėkimės, sumažinti savižudybių ir savęs žalojimo atvejų skaičių“, – sakė buvęs žaidėjas Paulas Langmackas.

Tuo tarpu platforma „No Pride in Detention“ buvo stengiamasi perteikti politiškesnę žinią – apie tai, su kuo susiduria du pabėgėliai gėjai, dabar gyvenantys Nauru saloje Ramiajame vandenyne, į kurią Australija siunčia laivais atplaukiančius prieglobsčio prašytojus.