Šienligės sezonas prasidėjo: naudingi patarimai
Šienligė / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Žurnalas „JI“
A
A
Pasak gydytojų, šienlige sergančių žmonių organizmą įjautrinti ir šios ligos simptomus sustiprinti gali ne tik žydintys augalai lauke.
Svarbu vengti bet kokio kontakto su alergenais, kurių apstu ir augalinėje kosmetikoje, veido ir kūno kremuose, meduje ar maisto produktuose.
Naudinga žinoti
Taip pat skaitykite
- Tik gydytojas alergologas gali nustatyti diagnozę ir skirti gydymą. Diagnozei patvirtinti paprastai atliekami alerginiai testai (nustatoma, kokiems konkretiems alergenams yra jautrus žmogus). Dažniausiai alergiją sukeliantys augalai: avižuolės, lazdynai, motiejukai, juodalksniai, beržai, gluosniai, varpučiai, šunažolės, balandos, rūgštynės, pelynai, dilgėlės.
- Jautrumą gali provokuoti ir rūkymas, dulkės (kasdien namuose jas valykite drėgna šluoste), o kambarius vėdinkite anksti rytą arba vėlai vakare, nes tuo metu ore mažiausiai žiedadulkių.
- Teigiama, kad šienligės simptomus padeda sumažinti haloterapija - gydymas druska (rekomenduojama druskų kambaryje apsilankyti ne mažiau kaip 10 kartų ir geriau dar prieš žydėjimo sezoną).
- Pasitarę su gydytoju, vartokite vitamino C ir cinko preparatų – jie neutralizuoja alergijos kaltininką histaminą, kurio alergiškų žmonių organizme gaminasi per daug. Tokį poveikį turi ir magnis.
- Neuostykite ką tik nuskintų gėlių, venkite žydinčių pievų, nenušienautų vejų (ypač saulėtą ar vėjuotą dieną po vidurdienio).
- Nerūkykite – nikotinas naikina nosies gleivinę dengiančius ir žiedadulkes sulaikančius virpamojo audinio plaukelius.
- Pasivaikščioti eikite tik lietingą dieną ar po lietaus, užsidėję akinius nuo saulės ir pasitepę nosį apsauginiu tepalu. Grįžę persirenkite (ant drabužių būna daug prilipusių žiedadulkių).
- Kuo dažniau trinkite galvą, nes žiedadulkės gausiai nusėda plaukuose.
- Atostogaukite vietovėse, kur mažiau žiedadulkių, pavyzdžiui, prie jūros, kalnuose, spygliuočių miškuose.
- Žydint alergizuojantiems augalams, negerkite žolelių arbatos ir alkoholio, nevalgykite medaus, nenaudokite vaistažolių kremo ar kitos augalinės kosmetikos – gali paaštrinti šienligės simptomus.
- Gerklę ir nosį vis praplaukite sūrstelėjusiu vandeniu, į akis lašinkite dirbtinių ašarų – gleivinėje nesikaups alergiją sukeliančių žiedadulkių.