Silpni ir lūžinėjantys plaukai: kokių įpročių reikėtų atsikratyti?

Sveiki ir žvilgantys plaukai / Fotolia nuotr.
Sveiki ir žvilgantys plaukai / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Turėti sveikus, storus ir žvilgančius plaukus svajoja kiekviena moteris, deja, šia galimybe apdovanotos ne visos.

Atrodytų, stengiamės juos prižiūrėti, puoselėjame įvairiausiais aliejais, lepiname brangiausiais kondicionieriais bei kaukėmis, tačiau plaukai vis tiek nė kiek nestiprėja.

Pasirodo, plaukai silpni gali būti dėl itin daugelio veiksnių, pradedant mityba ir baigiant plaukų formavimo priemonėmis, kurios gali stipriai pažeisti plaukus. Anot plaukų transplantacijos chirurgės Bocos Raton, stiprius ir žvilgančius plaukus norinčioms turėti moterims vertėtų atsisakyti kai kurių įpročių. Juos ir paminėsime.

Karštas dušas. Karštas vanduo stipriai išsausina ir pažeidžia plaukus, jis išplauna natūralius plaukų aliejus ir gali pakenkti plaukų šaknims, tad galvą vertėtų plauti šiek tiek vėsesniu ar drungnu vandeniu.

Karšti plaukų formavimo prietaisai. Įvairios plaukų tiesinimo žnyplės, suktukai ar netgi plaukų džiovintuvai taip pat itin kenkia plaukams. Karšti garai sausina ir labai silpnina plaukus. Tad jeigu be šių įrankių neišsiverčiate, būtinai naudokite nuo karščio apsaugančius aliejukus arba purškiklius ir bent keletą kartų per savaitę leiskite plaukams išdžiūti natūraliai.

Netinkama dieta. Tikriausiai esate girdėję, kad dietos gali gerokai nualinti organizmą. Dėl vitaminų ir būtinųjų mineralinių medžiagų trūkumo dietos besilaikantis žmogus gali ne tik jausti nuolatinį nuovargį ar silpnumą, bet ir pastebėti staiga kuokštais pradėjusius slinkti plaukus. Taigi, jei laikotės dietos, pasistenkite į savo racioną įtraukti sveikiems plaukams būtinų vitaminų turinčių produktų: žuvį, vištieną, pupeles ar žalias salotas.

Plaukų džiovintuvas
Plaukų džiovintuvas / „Shuterstock“ nuotr.

Netinkama šlapių plaukų priežiūra. Visiškai šlapi ar sudrėkinti plaukai labai lengvai lūžinėja ir yra itin pažeidžiami, tad jų jokiu būdu negalima šukuoti. Negana to, juos ir rankšluoščiu sausinti reikėtų gan atsargiai, per daug netrinant, o tik nuspaudžiant.

Tvirtai surišti plaukai. Mėgstate plaukus susirišti į uodegėlę ar susipinti tvirtą kasą? Žinokite, kad taip galite nepataisomai pažeisti plaukų struktūrą. Stenkitės bent kartą per savaitę plaukų nesusirišti arba bent jau jų nesuveržkite taip, kad justumėte odos tempimą.

Ilgai išliekančios plaukų formavimo priemonės. Jeigu naudojate plaukų laką ar kitas formavimo priemones, ant kurių buteliukų parašyta, kad jų teikiamu rezultatu džiaugsitės visą dieną, žinokite, kad jūsų plaukams į sveikatą tai neišeis. Anot ekspertų, tokiose priemonėse gausu alkoholio, kuris silpnina ir pažeidžia plaukus, negana to, jos visai dienai apsunkina plaukų šaknis. Tad stenkitės vengti tokių priemonių, kurios „sukietina“ ar sulipina plaukus.

Kontracepcija. Pasirodo, plaukus silpninti gali ir netinkamos kontracepcijos priemonės, ypač tos, kuriose gausu androgenų. Tad jei jūsų organizmas netoleruoja šių hormonų, verčiau keiskite kontraceptines tabletes.

Galvos kasymasis. Jei jūsų galvos oda stipriai išsausėjusi, natūralu, kad dažnai ją kasotės, o tai labai kenkia plaukų šaknims. Norėdami to išvengti naudokite šampūną, kuris būtų praturtintas selenu ar arbatmedžių aliejumi.

Plaukų džiovintuvas
Plaukų džiovintuvas / „Shuterstock“ nuotr.

Saulės vonios. Net jeigu ir nemėgstate degintis, jūsų plaukai nuo ultravioletinių saulės spindulių nėra apsaugoti. Galbūt net nesusimąstote, kad saulės spinduliai plaukams pakenkti gali tiesiog vaikštant gatvėje, jei plaukai nebus pridengti žavia skrybėlaite ar skarele. Ultravioletiniai spinduliai labai sausina ir silpnina plaukus, tad karštomis vasaros dienomis pasistenkite dažniau puoštis skrybėlaitėmis ar kepurėmis.

 Antidepresantų vartojimas. Tam tikrų vaistų (antidepresantų, vaistų nuo nervų ar streso) ar hormonų vartojimas taip pat gali sukelti plaukų slinkimą. Tad jei šis šalutinis vaistų poveikis jus labai vargina, paprašykite gydytojo skirti alternatyvius vaistus, kurie jums labiau tiktų.