Simonai Nainei tapti kraujo donore sutrukdė prieš du mėnesius daryta tatuiruotė

Simona Nainė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Simona Nainė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2015-02-24 12:57
AA

Pusšimtis azerbaidžaniečių antradienio rytą priėmė Algirdo Kaušpėdo, Martyno Tylos bei Sauliaus Urbonavičiaus-Samo mestą iššūkį ir Vilniaus Rotušėje tapo kraujo donorais. Palaikymą idėjai išreiškė ir Lietuvos garsenybės, kurių gretose – ir grupės „Pinup Girls“ narė Simona Nainė. Atlikėja taip pat buvo pasiryžusi duoti kraujo, tačiau paskutinę minutę jai to padaryti buvo neleista, mat neseniai S.Nainė pasidarė naują tatuiruotę.

Azerbaidžaniečiai ir Lietuvos garsenybės tapo kraujo donorais (45 nuotr.)
+39

Antradienį minimos 23-iosios Chodžaly tragedijos Azerbaidžane metinės. Tragiškus įvykius mininti Azerbaidžano ambasada Lietuvoje pakvietė į renginį „Kraujas gyvenimui“, kuriuo siekiama akcentuoti, kad tautybė yra nesvarbi, kai kalbama apie žmonių gyvybes.

S.Nainė Žmonės.lt sakė, kad mielai padėtų kiekvienam, jei tik galėtų, todėl ir ryžosi prisidėti prie iniciatyvos. Ji labai norėjo duoti kraujo, tą būtų dariusi pirmąkart. Mergina jau buvo pasikonsultavusi su kraujo centro darbuotojais ir pasiruošusi procedūrai, kai staiga išgirdo, kad to padaryti visgi negalės: prieš du mėnesius S.Nainė pasidarė tatuiruotę, o tam, kad duotum kraujo, nuo tatuiruotės padarymo turi praeiti mažiausiai pusmetis.

Simona Nainė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Aš paniškai bijau adatų. Jei nukrisiu, tada gelbėkit...“ – prieš sėsdama į medikų kėdę jaudinosi S.Nainė. Žmonės.lt ji sakė panorusi ištiesti pagalbos ranką: „Jeigu galėčiau, aš visiems žmonėms padėčiau. Kas gi čia tokio, dievuliau, juk tik vienas adatos dūris... Bet tokių dūrių bijau nuo vaikystės. Atsimenate, kaip anksčiau tas adatas kaitindavo visaip, kaip skausminga būdavo, kokie dideli švirkštai tada buvo? Aišku, dabar viskas pažengę, šiuolaikiška, neskausminga todėl bijoti iš tiesų nebėra ko. Pirmąkart pasiryžau duoti kraujo“, - laukdama savo eilės Žmonės.lt sakė ji.

Tačiau savo eilės S.Nainė taip ir nesulaukė: prieš sėdant į medikų kėdę ji sulaukė gydytojos klausimo apie tatuiruotę, atskleidė, kad riešą karūnos piešiniu papuošė prieš maždaug du mėnesius, ir išgirdo verdiktą: kraujo duoti ji negali.

Simona Nainė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Kaip Žmonės.lt paaiškino renginio metu dirbę medikai, kadangi S.Nainė tatuiruotę pasidarė palyginus neseniai, jos kraujyje šiuo metu gali būti užkrėtimo požymių. Simonos sveikatai tai gali būti nepavojinga, tačiau jos kraujas donorystei šiuo metu netinka – galėtų pakenkti recipientui. Kraujo donoru žmogus gali tapti tik praėjus pusmečiui nuo tada, kai pasidaro tatuiruotę.

„Aš net nežinojau, kad yra tokia taisyklė. Bet turbūt todėl, kad čia atėjau pirmąkart... Nieko tokio. Gydytoja sakė, kad mano kraujo grupė – karališka, labai reikalinga, tai tikrai ateisiu kitą kartą. Palauksiu, kol tie pusė metų praeis“, - Žmonės.lt sakė S.Nainė.

Rotušėje vykusio renginio metu kraują dovanojo ir Lietuvoje gyvenantys azerbaidžaniečiai, pakvietę prisijungti verslininkus, politikus, nevyriausybinių organizacijų ir pramogų pasaulio atstovus tarp jų – ir šių metų „Eurovizijos” atrankų dalyvius. Palaikymą iniciatyvai išreiškė Simona Nainė, Vaidas Baumila, Monika Linkytė, merginų grupė „Magnit“ ir kiti, o duoti kraujo ryžosi Donatas Baumila, Viktorija Sutkutė.

Simona Nainė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.