Simonas Dailidė metė sau iššūkį – mėnesis maudynių eketėje

Iššūkiai – kai kam šis žodis kelia teigiamų, tačiau daugumai nemalonių asociacijų. Prieš maždaug dvejus metus asmeninį iššūkį mėnesį maudytis eketėje nusprendęs įgyvendinti Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas 25-erių Simonas Dailidė teigia, kad išėjimas iš komforto zonos suteikia daug pasitikėjimo savimi ir praplečia galimybių ribas. Šiuo metu maudymasis lediniame vandenyje sveikuoliui yra visiškai natūralus dalykas, todėl iššūkių sąrašą Simonas pildo naujomis idėjomis.
Suteikia energijos ir geros nuotaikos
Šaltame vandenyje Simonas maudosi ištisus metus. Namuose jis dažnai renkasi kontrastinį dušą, tačiau prisipažįsta, kad šis metodas nėra labai prie širdies, tad dažniau eina į atvirus telkinius.
„Man asmeniškai įšokti į šaltą ežero ar upelio vandenį yra ne taip sunku, kaip prisiversti palįsti po šaltu dušu. Kiekvienas renkasi savo metodus, svarbiausia, kad ši patirtis suteikia ne tik sveikatos, bet ir daug energijos, geros nuotaikos, stiprėja imunitetas, organizmas tampa atsparesnis infekcijoms. Taip pat šis grūdinimosi būdas padeda pasiruošti ilgalaikiam stresui“, – pokalbį pradėjo sveikuolis.
Grūdinimąsi lediniame vandenyje Simonas praktikuoja jau beveik porą metų. Maudynių eketėje istorija prasidėjo išties netikėtai. 2017-ųjų sausio 19-ąją Simonas išgirdo, jog tąnakt, veikiamas energinių visatos srautų, visas Žemės vanduo kelias valandas bus energiškai ypač stiprus ir įgaus stebuklingų savybių. Vaikinas nutarė, kad ta proga vertėtų išsimaudyti ne po dušu, o vandens telkinyje. Ekspromtu antrą valandą nakties jis sėdo į automobilį ir nuvažiavo prie Žaliųjų ežerų.
Asmeninis iššūkis virto masiniais renginiais
Savo šuolį į ledinį vandenį Simonas Dailidė nufilmavo ir juo pasidalijo socialiniame tinkle „Facebook“, ten pat pridūrė, kad nuo šiandien skelbia 30-ies dienų maudymosi eketėje iššūkį.
„Net nesitikėjau, kad tai sulauks tiek susidomėjimo. Taigi pirmą iššūkio naktį buvau vienas, antrą dieną jau buvome dviese, trečią – trise, o vėliau šis skaičius augo neproporcingai – prisijungė labai daug žmonių. Taip kilo mintis suorganizuoti masinį renginį, kokių būna Suomijoje, Švedijoje ir kitose šalyse, – 25 metrų plaukimą eketėje ant Galvės ežero, Trakuose“, – prisiminė Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas.
Anot vaikino, prieš dvejus metus 25 metrų plaukimo eketėje varžybose dalyvavo 25 dalyviai, o praėjusiais metais tam ryžosi jau apie 140 žmonių. Kitos varžybos vyks kovo 2 dieną ant Galvės ežero.
„Tikimės surinkti dar daugiau dalyvių. Na, o nuo sausio 17 dienos ir vėl skelbiu 30-ies dienų maudymosi eketėje iššūkį. Labai kviečiu išbandyti bent kartą. Žinau, kad tai padaryti vienam tikrai sunku, tačiau kai susirenka gausi kompanija, ima veikti bendrumo jausmas, net nesupranti, kaip atsidūrei eketėje“, – juokėsi pašnekovas.
Simonas Dailidė iššūkio metu maudysis Žaliųjų ežerų poilsiavietėje 9 valandą darbo dienomis ir 11 valandą savaitgaliais.
Užsikrėtė iššūkiais
Pasak Simono, grūdinimasis žavus dar ir dėl to, kad nugalėjus baimę šokti į šaltą vandenį padidėja pasitikėjimas savimi, prasiplečia galimybių ribos. „Išėjimas iš komforto zonos padeda nusimesti daug senų įsitikinimų, pavyzdžiui, kad žiemą nėra ką veikti, išskyrus būti patalpose. Tačiau manau, kad nepelnytai bijome žiemos. Propaguojant grūdinimąsi, žiema tampa nebe tokia baisi, randi daug aktyvios veiklos. Mes su sveikuoliais žiemą mėgstame eiti į žygius, miegoti palapinėje“, – tikino pašnekovas.
Simonas Dailidė šiuo metu vykdo dar tris iššūkius: nuo gruodžio pradžios keliasi 6 valandą ryto, nevartoja cukraus bei produktų, kuriuose jo yra, ir kasdien būtinai nueina bent 10 tūkstančių žingsnių.
„Nors atrodo, kad gyvenu aktyviai, važinėju po mokyklas ir skaitau paskaitas moksleiviams, dirbu, tačiau būna dienų, kai pasižiūriu į išmanųjį laikrodį ir jis rodo vos 3–4 tūkstančius nueitų žingsnių. Tad nutariau imtis priemonių ir daugiau judėti. Kad ir dabar – kalbamės telefonu ir aš vaikštau po patalpą. Arba, būna, vakare pamatau, kad trūksta žingsnių, tad šoku į sportinę avalynę ir einu pabėgioti. Be to, visada renkuosi laiptus, nors gyvenu aštuntame aukšte. Atrodo, smulkmena, bet tai ir yra pasirinkimas gyventi aktyviai“, – pasakojo Simonas Dailidė.