Simonos Burbaitės nuotykiai Čikagoje: kulkos, tornadas ir panorama iš 103-io aukšto
Modelis Simona Burbaitė ką tik grįžo po atostogų Jungtinėse Amerikos Valstijose. Namo į Lietuvą ji grįžo kupina įspūdžių ir istorijų, kuriomis dalijasi su Žmonės.lt skaitytojais.
Simona Burbaitė JAV viešėjo pirmą kartą – pasinaudojo galimybe aplankyti už Atlanto gyvenantį dėdę bei jo šeimą ir dviems savaitėms išskrido į Čikagą.
Bendraudama su Žmonės.lt manekenė pasakoja išpildžiusi savo svajonę: „Pamatyti JAV visada buvo mano svajonė, tačiau vis praleisdavau progą. Draugai, pavyzdžiui, vis važiuodavo ten pagal programą „Work and travel“, o aš pavydėdavau – jie ir padirbdavo, ir pakeliaudavo... Kartą užsispyriau ir aš važiuoti, bet atsirado kliūčių ir nepavyko. Nusiminiau, o mama ramino – sakė, tu palauk, kada nors ir tu Ameriką pamatysi. Taip ir nutiko!”
Taigi į Čikagą S.Burbaitė išvyko rugpjūtį. „Kelionės tikslas buvo aplankyti artimuosius, o ne turistauti, taigi labai daug pamatyti mums nepavyko. Tačiau man pasisekė, nes pamačiau amerikietiško gyvenimo kasdienybę“, – pasakojimą pradeda ji.
Neregėto grožio Čikaga
Per dvi savaites S.Burbaitė spėjo pamatyti nei daug, nei mažai. Apsistojo dėdės namuose priemiestyje, tačiau pasitaikius galimybei vis nuvykdavo į miesto centrą.
„Ką čia ir bekalbėti – vaizdai Čikagos centre gniaužia kvapą“, – pasakoja ji. Mieste gražuolė nepraleido progos apsipirkti, daug vaikščiojo, aplankė skirtingas kavines ir restoranus, kelis turistinius objektus.
Pavyzdžiui, aukščiausią Čikagos pastatą – Willis bokštą. Ji pakilo net į 103-ią aukštą!
„Viršun pakilome labai greitai – per 60 sekundžių. Žinoma, iš viršaus atsiveria tiesiog fantastiškas, kvapą gniaužiantis vaizdas... Viena iš pramogų ten – galimybė užsukti į stiklinį balkoną. Tokių yra keturi, prie jų driekiasi žmonių eilės. Nenorėjau praleisti progos nueiti į jį pati“, – pasakoja S.Burbaitė.
Vis dėlto apsilankymas stikliniame balkone prilygo tikram iššūkiui – Simona išdrįso ne iš pirmo karto: „Pirmąkart bandant įeiti man pasidarė žalia akyse, širdis ėmė taip plakti... Pasakiau, kad tikrai nebeeisiu – tiesiog nedrįsau! Antrąkart tik pirštų galais ten „įlindau“ ir vėl užleidau eilę... Taip eilėje stovėjau triskart, kol galų gale ryžausi balkone nusifotografuoti.“
Bet fotografiją dabar turi originalią – kol visi pozuoja įprastai stovėdami ar sėdėdami, Simona ant stiklinių grindų atsigulė ir parodė, ką reiškia tikro modelio poza. „Žmonės kai fotografavausi taip žiūrėjo, nesuprato... Galvojo, ką čia darau. Tikrai kitokia nuotrauka“, – šypsosi manekenė.
Didelį įspūdį jai paliko ir anksčiau tik filmuose matyti vaizdai: „Mačiau tą fontaną, kurį rodo per „Vedęs ir turi vaikų“. Jis toks didelis, įspūdingas! Taip pat Čikagos stotyje filmuotas „Vienas namuose“. Smagu pamatyti tokias vietas – po to žiūrint filmus tie prisiminimai sugrįžta.“
Kieksyk sveikus patiekalus Simona Čikagoje iškeitė į amerikietišką burgerį? „Nė karto! Žinoma, įdomesnių patiekalų, saldėsių paragavau. Tačiau mėsainių ne. Lietuvoje manęs netraukia greitas maistas, netraukė ir JAV... Apsilankėme kitokiuose, geresniuose restoranuose. Nors planas užsukti į užkandinę ir buvo gimęs, tik liko neįgyvendintas“, – šypsosi ji.
Didelį įspūdį modeliui paliko vietos lietuvių bendruomenė: „Aplankėme Pasaulio lietuvių centrą. Paliko įspūdį – lietuviai gyvena glaudžiai, stengiasi palaikyti ryšius. Taip pat užsukome ir į lietuvišką parduotuvę, kurioje pilna lietuviškų produktų. Buvome ir lietuviškame restorane. Sakyčiau, niekuo nesiskiria nuo mūsiškių! Labai skaniai papietavome. Be to, lankėmės viename lietuvių vakarėlyje, po to gimtadienyje... Atrodė, kad viskas aplink lietuviška, tik aplinka amerikietiška. Smagu, kad lietuviai ten taip myli savo šalį, puoselėja kultūrą, laikosi drauge.“
Netoliese – kulkos ir tornadas
Vis dėlto kelionės metu netrūko ne tik poilsio, bet ir adrenalino. Tai dabar su šypsena veide S.Burbaitė pasakojo patyrusi tikrus amerikietiškus „nuotykius“... Bet tada šypsotis visai nesinorėjo.
Simona ilgai atsimins kruviną išpuolį miesto centre. „Tąsyk beveik visą dieną praleidome Čikagos centre. Grįžome namo, įsijungėme žinias ir išgirdome, kad vos už kelių kvartalų nuo ten, kur vaikštinėjome, buvo įvykdyta žmogžudystė – vyko susišaudymas. Popietę vyras įėjo į užkandinę ir tiesiog nušovė savo buvusią merginą! Sužinoję naujieną buvome lengvame šoke – dar visai neseniai dėdė buvo sakęs, kad mieste pakankamai ramu...“ – pasakoja ji.
Lyg šaudynių nebūtų gana, modelį gąsdino ir gamtos stichijos – savo akimis ji vos nepamatė tornado.
„Vakarieniavome restorane, kai pradėjo lyti, šiek tiek žaibavo. Staiga į telefonus gavome pranešimus – perspėjimus dėl artėjančio tornado. Buvo parašyta, kad reikia ieškoti užuovėjos, slėptis. Ačiū Dievui, tornado nebuvo – susidūrėme tik su labai stipria audra“, – pasakoja.
Paaiškino stereotipus
Kadangi į Čikagą S.Burbaitė skrido ne nuotykių ieškoti, o giminaičius aplankyti, džiaugiasi turėjusi progą pamatyti tikrą amerikietišką gyvenimą. Stereotipai apie šalį, sako, ne iš piršto laužti. Tik pamačius viską savo akimis paaiškinti nebesunku.
„Žinojau, kad gyvenimas Amerikoje virte verda, kad visi ten labai skuba. Tačiau tik nuvykusi į Čikagą supratau, kodėl taip yra. Atstumai ten – beprotiški... Neįsivaizduočiau gyvenimo be automobilio. Mums visiems yra svarbus laikas, bet ten žmonėms reikia jį skaičiuoti tiesiog minutėmis. Pavyzdžiui, jei nori nuvežti vaikus į mokyklą, darželį, patys nuvykti į darbą... Pirma tie atstumai mane išgąsdino, bet vėliau apsipratau. Iki parduotuvės pėsčiomis ten nenueisi, bet nuvažiuoti galima“, – porina ji.
Pastebėjo ir daugiau: „Nustebino begalinis vartotojiškumas. Man pasirodė neįprasta tai, kaip smarkiai dominuoja kliento kultas. Pavyzdžiui, jei nori grąžinti nusipirktą daiktą, tai padaryti gali per labai ilgą laiko tarpą. Be to, jei, tarkime nusiperki televizorių, ir po savaitės pamatai, kad jo kaina sumažinta dėl paskelbtos akcijos, gali drąsiai eiti į parduotuvę ir prašyti, kad tau grąžintų pinigų sumą, kurią neva permokėjai. Galima grąžinti daiktą neparodžius čekio... Viskas daroma dėl vartotojo. Ten iš parduotuvės niekada neišeisi su keliomis prekėmis rankose – išvažiuosi su pilnu vėžimėliu.“
Tik tą įsitikinimą, neva amerikiečiai itin stambūs ir nelinkę pajudėti, S.Burbaitė norėtų nuginčyti. „Pati per šias dvi savaites daug ir intensyviai sportavau. Esu modelis, man reikia palaikyti formą, todėl dirbu nuolat, nors ir atostogos... Sportuodama mačiau daug besimankštinančių, dviračiais važinėjančių, bėgiojančių žmonių. Tikrai nėra taip, kad ten visi stori ir sėdi greito maisto užkandinėse, – sveiko gyvenimo kultas įsigalėjęs, ir tai smagu“, – sako.
Pokalbį su Žmonės.lt S.Burbaitė baigė pažadu pačiai sau: „Kad grįšiu į Ameriką, tai tikrai. Norėčiau pamatyti daugiau vietų, ypač Kaliforniją ir Rytinę pakrantę. Draugai pasakojo, ką ten matė, kaip sekėsi. Neabejoju, kad ir man patiktų.“