Šios žiemos šventės – su naujomis Kalėdų dainomis: kuri užkariavo jūsų širdį?

Monique, Edas Sheeranas, Eltonas Johnas, Mariah Carey ir Inga Jankauskaitė
Monique, Edas Sheeranas, Eltonas Johnas, Mariah Carey ir Inga Jankauskaitė
Šaltinis: Žmonės
2021-12-25 15:12
AA

Kalėdos tituluojamos gražiausiomis metų šventėmis. Ko gero, ne veltui – šventiniu laikotarpiu vyraujanti magiška atmosfera verčia patikėti stebuklais, o laikas su artimaisiais širdį pripildo šiluma ir meile. Visa tai labai įkvepia muzikantus Lietuvoje ir visame pasaulyje, kurie kasmet dovanoja ne vieną kalėdinį hitą.

Kalėdinis laikotarpis melomanams – tikras džiaugsmas: jo metu viena po kitos pristatomos šventinės dainos. Nors dauguma kūrinių pasižymi panašia stilistika, kiekvienas iš jų yra savitas ir pasakoja unikalią istoriją, tad natūralu, kad žmonių simpatijos pasiskirsto. Ne išimtis – ir šį sezoną pristatytos kalėdinės dainos.

Kuris lietuvių ir užsienio atlikėjų kūrinys jums mieliausias? Išsakyti savo nuomonę kviečiame Žmonės.lt apklausoje.

Monika Pundziūtė-Monique savo gerbėjams įteikė ypatingą dovaną – pirmą karjeroje kalėdinę dainą „Ne Kalėdos be tavęs“. Mintis sukurti kalėdinę dainą Monique galvoje kirbėjo jau kurį laiką – norėjosi sukurti kažką savito, romantiško. „Pagrindinė mano dainos mintis – meilės pripildytos Kalėdos. Joje sugrįžau į pirmąsias mano ir mylimojo Pauliaus šventes.“

Monique – „Ne Kalėdos Be Tavęs“:

Šventinę dainą „Apie tai yra Kalėdos“ dovanojo ir Inga Jankauskaitė. Kalėdos jai asocijuojasi su visai kitais dalykais nei daugeliui. Inga atkreipia dėmesį į vieną žodį, kuris neleidžia užmiršti šventės esmės. „Kalėdos ateis nepriklausomai nuo to, ar pateisinsite dovanų lūkesčius ir padengsite gausiausią stalą. Jos ne apie tai. Visa tai aš ir sudėjau į dainą. Aiškiai, sąžiningai ir atvirai – tai, kas man yra Kalėdos. Sakinys, kuriame svarbiausias žodis YRA. Nepražiopsokite.“

Inga Jankauskaitė – „Apie tai yra Kalėdos“:

Švenčių laukimas įkvėpė ir rokerius „Biplan“ – jie pristatė kūrinį „Kalėdos“. Tai – pirmasis grupės sukurtas Kalėdoms skirtas kūrinys. „Ko gero, pajautėme tą šurmulį, Kalėdų laukimą ir artėjančias šventes – tiek aplinkui, tiek, pirmiausia, mūsų viduje. Labai laukiame ir visada ilgimės laiko, kurį per Kalėdas praleidžiame su mums brangiausiais žmonėmis.“

„Biplan“ – „Kalėdos“:

Grupė „Thundertale“ ir Povilas Meškėla pristatė dainą „Naktis prieš Kalėdas“, kurią skyrė visoms vienišoms, liūdinčioms ir ramybės nerandančioms širdims. „Kūrinys primena klausytojui, kad tomis jautriomis akimirkomis, kuomet vietoje visus metus laukto, jaukaus šeimos susibūrimo, liekame vieniši tuščiame kambaryje, mes vis tiek išliekame artimi su žmonėmis, kuriuos mylime. Kad visos audros vieną dieną nurimsta ir mus slegiančios emocinės sienos nėra amžinos“, – sako muzikos ir žodžių autorius, grupės „Thundertale“ siela Laurynas Baškys.

„Thundertale“ ir Povilas Meškėla – „Naktis prieš Kalėdas“:

Švenčių proga melomanus nudžiugino ir netikėtas duetas – kalėdinei dainai „Merry Christmas“ susivieniję atlikėjas Edas Sheeranas ir scenos legenda Eltonas Johnas. Jų dainoje sugulė visi kalėdiniai elementai – nuo bučinio po amalu iki roges tempiančių elnių, tačiau tai nesutrukdė dainai suskambėti ypatingai. Dainos pavadinimas paprastas, tačiau kūrinyje slypi prasminga žinutė, raginanti prisiminti tuos, kurie paliko šį pasaulį pastaraisiais metais.  

Ed Sheeran & Elton John – „Merry Christmas“:

 
 
 
 

Didžiųjų metų švenčių ambasadorius Michaelas Buble šiemet padovanojo naują kūrinį „The Christmas Sweater“. Ši daina pristatyta atlikėjo albumo „Christmas“ dešimtojo jubiliejaus proga. Per pastarąjį dešimtmetį parduota daugiau kaip 16 mln. Michaelo Buble šio albumo kopijų, o jo dainos perklausytos net 4 mlrd. kartų. 

Michael Bublé – „The Christmas Sweater“:

Vienos garsiausių kalėdinių dainų „All I want for Christmas“ atlikėja Mariah Carey šiemet pristatė naują šventinį kūrinį „Fall in Love at Christmas“, kurį atliko su populiariuoju dainininku Khalidu ir gospelo virtuozu Kirku Franklinu. Kartu pristatytas vaizdo klipas, kuriame pasirodo ir M.Carey dvyniai Monroe bei Moroccan, o kalėdinę nuotaiką sustiprina kruopščiai parinktos dekoracijos ir netgi dirbtinis sniegas.

Mariah Carey, Khalid, Kirk Franklin – „Fall in Love at Christmas“: