Širdį veriantis kadras: Liudmyla kelias dienas laukia, kol mylimų artimųjų kūnus ištrauks iš griuvėsių

Karo suniokota Borodianka / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Tragiški Rusijos vykdomo karo Ukrainoje vaizdai nuolat plinta socialiniuose tinkluose. Jie jau tapo neginčijamu rusų karių žiaurumo įrodymu. Visai neseniai internete paviešinta dar viena nuotrauka, persmelkta skausmu, kuriuo šiuo metu gyvena ukrainiečiai.

Socialiniuose tinkluose plinta nuotrauka, užfiksuota netoli Kyjivo esančiame Borodiankos miestelyje, neseniai išlaisvintame iš okupantų gniaužtų. Kadre matoma moteris, sėdinti ant kėdės prieš subombarduotą namą ir stebinti gelbėtojus, vieną po kito traukiančius žuvusiųjų kūnus.

Nors moters tapatybė nežinoma, kaip skelbia Metro.co.uk, jos vardas – Liudmyla. 

Kone iki pamatų sugriautą daugiabutį kantriai stebinčią Liudmylą pastebėjo gelbėtojai. Ji stovėjo tylėdama ir su ašaromis akyse žvelgė į griuvėsiais likusį pastatą.

Moteris su niekuo nekalbėjo, o ir pasakyti nebuvo ką – po griuvėsiais liko žmonės, kuriuos ji mylėjo. Liudmyla kantriai laukė, kol ukrainiečiai gelbėtojai iš griuvėsių ištrauks jos sesers ir sūnėno kūnus.

Karo suniokota Borodianka / „Defence U“ nuotr.

Teigiama, kad sugriautą namą Liudmyla net tris dienas stebėjo stovėdama, kol galiausiai ukrainiečių gelbėtojai jai atnešė kėdę. Moteris prisėdo ir toliau tylėdama laukė, kol pamatys seserį ir sūnėną.

„Jie – artimiausi Liudmylos žmonės“, – skelbia vietos žiniasklaida. 

Kol gelbėtojai dirba, kelia vieną betono gabalą po kito, griauna trupančias, vos besilaikančias subombarduoto pastato sienas, Liudmyla, persimetusi rankinę per petį ir po kaklu susirišusi skarelę, sėdi prie pastato, kuriame ne kartą lankė mylimus žmones.

Liudmyla turi vieną norą – atsisveikinti su artimaisiais.

Karo suniokota Borodianka / „Scanpix“ nuotr.

Borodiankos miestelyje esantį daugiabutį, kuriame gyveno Liudmylos sesuo su sūnėnu, rusų kariai susprogdino dar kovo 1-ąją. Vis dėlto gelbėtojai jo gyventojus iš griuvėsių pradėti vaduoti tik po savaitės – vietos gyventojai teigia, kad iš miestelio besitraukdama rusų armija trukdė ukrainiečių gelbėtojų darbą. Dėl šios priežasties, žmonės kone savaitę praleido palaidoti po griuvėsiais, kol galiausiai Putino pajėgos pasitraukė. 

Ukrainos generalinė prokurorė Iryna Venediktova teigė, kad balandžio 7-ąją gelbėtojai iš po dviejų sugriautų daugiabučių Borodiankoje ištraukė 26 kūnus.

„Jų taikinys buvo civiliai gyventojai, čia nėra jokio karinio objekto“, – sakė ji ir pridūrė, kad „neįmanoma nuspėti“, kiek dar kūnų bus rasta po griuvėsiais.

Karo suniokota Borodianka / „Scanpix“ nuotr.

Pranešama, kad Ukrainos teisėsaugos pareigūnai renka Borodiankos teismui skirtus įrodymus, kurie įrodo rusų karių žiaurumą.

Anksčiau Ukrainos parlamentas „Twitter“ paskyroje rašė, kad „Borodiankoje įvykdyta dar didesnė destrukcija nei Irpene ir Bučoje“. Pranešama, kad iš 29 daugiaaukščių pastatų, esančių Borodiankoje, 21 buvo apgadintas, o aštuoni iš jų visiškai sugriauti.

„Pasaulis netrukus sužinos apie ten įvykdytus okupantų žiaurumus, tačiau dabar aišku tik viena – miestas sugriautas“, – rašoma pranešime.

Skaitykite daugiau