Po žemės drebėjimo – širdį veriantis kadras: griuvėsiuose 7-metė beveik parą saugojo broliuką

Socialiniuose tinkluose plinta širdį verianti nuotrauka / „Twitter“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Pirmadienį Turkiją ir Siriją supurtęs ypač galingas žemės drebėjimas, pasiglemžęs tūkstančius gyvybių, sujaudino visą pasaulį. Po jo socialiniuose tinkluose pradėjo plisti viena už kitą labiau širdį veriančios nuotraukos. Vienoje jų užfiksuota mergaitė, po griuvėsiais sauganti savo jaunesnį broliuką.

Šokiruojantis kadras, kuriame užfiksuota septynerių metų mergaitė, po griuvėsiais sauganti savo jaunesnį broliuką, suvirpino internautų širdis.

Šia nuotrauka „Twitter“ paskyroje pasidalijęs Jungtinių Tautų atstovas Mohamadas Safa atskleidė, kad vaikai po griuvėsiais išbuvo net 17 valandų. Laimei, juos pavyko išgelbėti.

„7 metų mergaitė, kuri laikė ranką ant mažojo brolio galvos, kad jį apsaugotų, kai jiedu net 17 valandų praleido po griuvėsiais, yra išgelbėta. Nematau, kad kas nors dalintųsi šia nuotrauka. Jei ji būtų mirusi, tuoj pat visi dalintųsi. Dalinkitės šia pozityvia žinia“, – skelbė M.Safa, o po jo žinute pasipylė tūkstančiai komentarų.

„Mergaitė – tikra didvyrė. Tikras vyresnės sesers pavyzdys“, – rašė vienas „Twitter“ vartotojas.

Žmonės.lt primena, kad virtinė stiprių žemės drebėjimų pirmadienį įvyko prie Turkijos ir Sirijos sienos; galingiausio iš jų stiprumas buvo 7,8 balo.

Turkijos ir Sirijos atsako į nelaimes komandos pranešė, kad septyniuose miestuose sugriauta daugiau kaip 5,6 tūkst. pastatų, įskaitant daugiaaukščius daugiabučius. Tuose namuose miegojo tūkstančiai žmonių, kai anksti pirmadienį įvyko pirmasis žemės drebėjimas.

Kachramanmarošo mieste Turkijos pietryčiuose liudininkams buvo sunku suvokti nelaimės mastą.

„Galvojome, kad tai apokalipsė, – sakė 23 metų reporterė Melisa Salman. – Tokį dalyką išgyvenome pirmą kartą.“

Turkijoje iš viso žuvo 5 434 žmonių, dar 20 534 žmonės buvo sužeisti, pranešė pareigūnai ir gydytojai.

Dar 1 712 žmonės žuvo Sirijos pusėje.

Skaitykite daugiau