„Sirena“ pristato naują rankinių kolekciją ir kviečia į mažų odos gaminių parodą
Mados namai „Sirena“ pristatė naują rankinių kolekciją ir kviečia ir į parodą. Šiuo metu kaip tik galima pasigrožėti odos gaminiais mados namuose „Sirenos“ galerijoje.
„Sirenos“ įkūrėja Irena Serapinienė, VšĮ Menų ir amatų centras bei dailininkų sąjungos Kauno skyriaus odos meno sekcijos menininkų grupė „DermArs“ surengė odos miniatiūrų parodą „Ex Improviso // (Ne)Tikėtai“, skirta Čiunės Sugiharos veiklos Kaune aštuoniasdešimtmečiui paminėti.
Tai dalis „Sugihara Week ir Kaunas – Japonija“ renginio dalis. Parodoje eksponuojami nedidelio formato darbai: knygos, dekoratyvinės formos, dėžutės, odos skulptūros, eksperimentiniai darbai. Šalia profesionalių odos menininkų darbų galima pamatyti ir kitų meno sričių dailininkų kūrinių iš odos. Visus juos vienija pasirinkta medžiaga ir kūrybinis procesas. Mažo formato darbai pasižymi koncentruota idėja, kompoziciniu išbaigtumu, rašoma pranešime spaudai.
Bendradarbiavimas su Japonija bei vienu garsiausių pasaulyje modelių Edita Vilkevičiūte ir tūkstančiai moterų, kasdien neišskiriamai žingsniuojančios su „Sirena“ rankinėmis. Tai pirmas lietuviškas rankinių prekės ženklas, gimęs prieš daugiau nei 20 metų.
Jo įkūrėja bei rankinių kūrėja Irena Serapinienė pritaria italų mados namų, garsių ir odos gaminiais, „Bottega Veneta“ kūrybos namų vadovo Tomo Maierio minčiai, kad būtų labai nuostolinga, jei amatininkų žinios ir kultūra išnyktų, juk tai individualios kūrybos pagrindas ir nuostabus žmonijos istorijos atspindys. Todėl „Sirena“ seniai peržengė tik rankinių gaminimo ribas – puoselėja ir odos meistrystės tradicijas, remia bei sparnus padeda išskleisti jauniems kūrėjams. Beje, šie itin vertina seniausius odos gaminių mados namus, nes juose dirba meistrai, gebantys apjungti naujausias technologijas su geriausiomis amato tradicijomis bei patirtimi.
Kad „Sirena“ ir šįsyk prisijungė prie renginio su japonišku dvelksmu – ne atsitiktinumas. Šie mados namai pristatė ne vieną Tekančios saulės šalies įkvėptą kolekciją. Idėja nukeliauti į tą šalį semtis įkvėpimo Irenai Serapinienei gimė, kai į saloną užsuko Japonijos ambasadorė Lietuvoje Miyoko Akashi. Apsidairiusi ji išsakė susižavėjimą ir patikino, kad japonėms labai patiktų šių mados namų kūriniai.
Meistrystės istoriją pasauline patirtimi papildė ir modelis Edita Vilkevičiūtė, kuri, išgirdusi Irenos Serapinienės pasiūlymą bendradarbiauti, ne šiaip „paskolino“ savo vardą, o ėmėsi veiklos iš esmės. Dirbtuvėse Edita apžiūrėjo kone kiekvieną prietaisą, į Niujorką, kur gyvena, išsivežė tuntus odos pavyzdžių ir po daugybės derinimų bei atkaklaus darbo dienos šviesą išvydo garsaus modelio ir „Sirenos“ rankinių kolekcija.
„Daugeliui mada asocijuojasi su tokiais miestais kaip Paryžius, Milanas, tačiau aš manau, kad mados pasaulyje svarbiausia grožis, elegancija, moteriškumas“, – įsitikinusi Irena Serapinienė, per ilgus dešimtmečius sugebėjusi nepamesti užsibrėžtos linijos ir nejučiomis į kūrybišką verslą įtraukusi net savo vaikus.