Patogi darbo vieta namuose: misija įmanoma

Dirbant sau vienu svarbiausių dalykų yra laiko planavimas / 123rf.com
Dirbant sau vienu svarbiausių dalykų yra laiko planavimas / 123rf.com
Šaltinis: Ji24.lt
2017-08-02 09:00
AA

Darbas iš namų tampa vis labiau prieinamas ir teikia išskirtinių privalumų: galimybė dirbti patogiu laiku, išvengti kamščių keliaujant į biurą ir atgal, derinti darbą su kelionėmis bei daugiau laiko būti su šeima. Tačiau norint dirbti išties efektyviai būtina disciplina bei tinkama darbo vieta.

Didžiausio Lietuvoje interjero bei baldų prekybos centro „Domus galerija“ architektė bei interjero dizainerė dalijasi patarimais, kaip namie įsirengti įkvepiančią, patogią bei stilingą darbo erdvę.

Darbo kambariai tampa labiau minimalistiniai – žmonės nori turėti darbo vietą tik su būtiniausiais daiktais.

Svarbiausia neapsikrauti

„Domus galerijos“ architektūros ir interjero dizaino studijos „Toota“ vadovė Justė Žibūdienė pastebi, kad darbo kambariai tampa labiau minimalistiniai – žmonės nori turėti darbo vietą tik su būtiniausiais daiktais. Nėra būtinybės apsikrauti krūvomis knygų, jei jos nereikalingos konkrečiam darbui atlikti, daugelį dokumentų galima saugoti kompiuteryje, kad nereikėtų kaupti segtuvų su popieriais. Daug vietos atlaisvina tinkamas daiktų organizavimas – įvairios dėžės, stalčiai, spintelės, įrengtos po stalu taupo vietą ir palieka stalo paviršių laisvą tik toms priemonėms, su kuriomis dirbama.

Pirmiausia reikėtų atsakyti sau į klausimą, kiek daiktų ir įrangos bus laikoma darbo kambaryje. Tai padės geriau suprasti, kokio dydžio darbastalis reikalingas, reikės atvirų ar uždarų spintelių, ar reikės lentynų ir panašiai. Neretai darbo vietai pakanka patogios kėdės ir nedidelio stalo. J. Žibūdienė atkreipia dėmesį, kad pastaruoju metu rinkoje pristatoma nemažai transformuojamų – kintamo aukščio darbo stalų. Jie ergonomiški bei skatina kūno padėties keitimą dirbant, tad mažiau apkraunamas stuburas. Įsirenginėjant darbo vietą būtina atsižvelgti ir į saugumą bei sveikatą – geriau negailėti laiko išsirinkti patogią kėdę bei stalą, nes tai padės susikoncentruoti ir dirbti produktyviau, kels daugiau pasitenkinimo darbu.

TAIP PAT SKAITYKITE: Norite, kad namuose tvyrotų laimė? Žinokite, kokius augalus auginti

Ši namų zona atspindi ir individualų darbo stilių, todėl renkantis baldus dizainas ne mažiau svarbus nei patogumas. „Lietuvoje šiuo metu dažniau pasirenkami modernaus stiliaus baldai. Įsirenginėjant darbo kambarį laimi lengvesni, mažesnių gabaritų bei plačiau pritaikomi modernaus stiliaus baldai. Vyrauja daug medžio, natūralių paviršių, populiarios metalinės palengvintos kojos, ypač gausu geltonųjų metalų – vario bei žalvario, naudojamos marmuro detalės bei betono medžiaga. Mėgstantys brandų ir laikui nepavaldų stilių renkasi klasikinius medinius baldus bei minkštos odos krėslus“, – sako J. Žibūdienė.

Jauki ir patogi darbo vieta namuose (12 nuotr.)
+6

Nebūtina atskira patalpa

Kur namuose bus įrengiama darbo zona nusprendžia vienas esminis klausimas – kaip dažnai ten bus dirbama. Jei dirbama bus daug, tuomet „Domus galerijos“ ambasadorė rekomenduoja įsirengti privatų darbo kambarį su natūraliu apšvietimu. Tai nebūtinai reiškia atskirą patalpą – dažnai darbo zonai atitenka dalis svetainės ar kito kambario, o privatumui sukurti naudojama perregima pertvara, per kurią dar ir patenka daugiau šviesos.

Jei dirbama bus tik epizodiškai, tuomet darbo zona gali būti įrengta ir pereinamoje erdvėje, miegamajame, prie virtuvės ar netgi po laiptais. Kitas vis populiarėjantis sprendimas – skirti darbui vietą nišoje arba sieninėje spintoje. Nišoje galima lengvai sutalpinti nedidelį stalą, kelias lentynas, pristumti patogią kėdę, o nebenaudojant galima tiesiog užverti duris – tai erdvę taupantis sprendimas.

Tinkamas apšvietimas padeda dirbti

Kalbant apie apšvietimą – jei dirbama daug, rekomenduojama rasti vietą darbo stalui prie lango ar stoglangio, nes natūralus apšvietimas nekenkia akims bei geriau nuteikia dirbant ilgesnį laiką.

Jei dirbama daug, rekomenduojama rasti vietą darbo stalui prie lango ar stoglangio, nes natūralus apšvietimas nekenkia akims bei geriau nuteikia dirbant ilgesnį laiką.

Patogiausias yra šoninis apšvietimas, dešiniarankiams – iš kairės, o kairiarankiams atvirkščiai. Tačiau jei dirbama tik epizodiškai, pakaks ir gero dirbtinio apšvietimo.

Mažos smulkmenos gali padėti susikaupti darbui ar tiesiog padaryti darbo erdvę jaukią, malonią bei asmenišką, todėl J. Žibūdienė siūlo išsirinkus būtiniausius patogius baldus nepamiršti ir stilingų smulkmenų. Dabar madingi natūralių medžiagų aksesuarai – betoniniai, marmuro, grafito, granito, akmens, mediniai bei metaliniai. Svarbu, kad jie derėtų prie bendros interjero stilistikos ir padėtų kurti darbui tinkamą atmosferą. Jei pakanka šviesos – keli augalai ne tik pagyvintų erdvę, bet ir padėtų sukurti sveikesnę darbo aplinką.

TAIP PAT SKAITYKITE: Virtuvėje mažai vietos? Erdvę padidinsite pasitelkę paprastus būdus

FLOS sensorinis darbo stalo šviestuvas. Salonas SIMETRIA / „Domus galerija“ nuotr.