Šiuolaikinio baleto trupė „Complexions“ surengs gastroles Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje

Baleto trupė „Complexions“ / Asmeninio albumo nuotr.
Baleto trupė „Complexions“ / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-12-19 09:29
AA

Pasaulinio garso šiuolaikinio baleto trupė „Complexions“ kitąmet surengs gastroles Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje.

Viena geriausių Amerikos šiuolaikinio baleto trupių į pasaulinių gastrolių sąrašą įtraukė Talino, Liepojos ir Vilniaus miestus, kur pristatys savo šou premjerą „Strum“. Šiuolaikinio baleto trupės „Complexions“ gastrolių pasirodymai vyks: kovo 13 d. „Nordea“ koncertų salėje Taline, kovo 14 d. „Great Amber“ koncertų salėje Liepojoje ir kovo 15 dieną „Compensa“ koncertų salėje Vilniuje.

Bilietus į šiuolaikinio baleto trupės „Complexions“ gastroles jau galima įsigyti visose „Bilietų Pasaulis“ kasose ir internetu.

Baleto trupė „Complexions“ / Asmeninio albumo nuotr.

Aukščiausios klasės šiuolaikinio baleto trupė „Complexions“, kurią 1994 m. įkūrė du šokio genijai Dwightas Rhodenas ir Desmondas Richardsonas, pristatys trijų veiksmų šou. Pirmasis aktas skirtas klasikai: lengvai atpažįstami kompozitorių Johano Sebastiano Bacho ir Frederiko Šopeno kūriniai, kurie šiuolaikinės choreografijos dėka nuskambės visiškai naujai. Antrame akte scenoje pasirodys patys trupės įkūrėjai – maestro D.Rodenas ir D.Richardsonas. Trečioje šou dalyje žiūrovų lauks didelis siurprizas: dinamiškas šokio spektaklis skambant kultinės grupės „Metallica“ muzikai.

Baleto trupė „Complexions“ / Asmeninio albumo nuotr.

Šiuolaikinis baletas „Complexions“ – tai, ko tikrai dar nematėte. Jokių standartų ir įprastų rėmų. Neįtikėtini, pagal „U2“ ar net hip hop muziką sukurti spektakliai, kuriuose kartu šoka profesionalūs baleto šokėjai bei tiesiog gatvėje rasti „judesio dievai”. Bendri darbai su garsiausiu pasaulyje cirku „Cirque du Soleil“, pasirodymai su Michaelu Jacksonu, Prince‘u, Lenny Kravitzu ir Madonna, taip pat išskirtiniai pasirodymai Patrick Swayze filme „Paskutinis šokis” ir Oskaru apdovanotoje juostoje „Čikaga”.

Baleto trupė „Complexions“ / Asmeninio albumo nuotr.

Pasaulį pavergusi „Complexions” kompanija ištrynė ribas tarp šokio žanrų. Ilgiau nei 20 metų kartu dirbantys talentingi kūrėjai iš Niujorko sujungė tai, kas neįmanoma: klasikinį baletą su gatvės šokiais. „Manome, kad šokis yra šokis, nuo hip hopo šokėjo gatvėje iki balerinos studijoje – mes mylim jį visokį”, – šie D.Rhodeno žodžiai geriausiai atspindi visą „Complexions” idėją.
Neseniai dvidešimtąjį gimtadienį atšventusi trupė per savo gyvavimo metus nukeliavo ne vieną milijoną kilometrų ir savo spektakliuose sulaukė per 20 mln. žiūrovų. Analogų pasaulyje neturintis baletas yra populiarus JAV, Pietų Amerikoje, Australijoje ir Europos šalyse

Baleto trupė „Complexions“ / Asmeninio albumo nuotr.

Žiniasklaidos atsiliepimai apie „Complexions“

„Daugiakultūrinis baletas su savita šokio išraiška ir itin savitu požiūriu… Dar niekada neatrodė, kad puantus dėvėti yra taip smagu,“ – „Washington Post“.

„Muzikalumas, inovatyvumas, tikslas, nuoseklumas… Idealus sceninės erdvės išnaudojimas ir gebėjimas šokiu pasakoti istoriją,” – „Los Angeles Times“.

„Jų sėkmė dar labiau neįtikėtina, turint galvoje trupės narių skirtumus – skirtingos rasės, etninės grupės ir kilmės – ir visa tai baleto pasaulyje, kur iki šiol dominuoja „baltasis, europietiškasis modelis,” – „New York Times“.

„Nauja judesio estetika, naujas scenos vaizdas ir spektaklių koncepcijos, atspindinčios postmodernistinę techno pasaulėžiūrą,“ – „Dance Magazine“.

„Complexions“ taip aiškiai įrodė, jog mes gyvename super šokio amžiuje, kad net užėmė kvapą,“ – „Dance Magazine“.