Šiuolaikinio vartotojo poreikiai: kokią plaukų kosmetiką renkasi ir kaip jam įtikti?

Ilgaplaukė mergina
Ilgaplaukė mergina
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2021-02-05 09:35
AA

Parduotuvių, vaistinių lentynose kosmetikos asortimentas yra gausus kaip niekad, tačiau gamintojai negali atsipalaiduoti nei sekundei ne tik dėl aštrios tarpusavio konkurencijos. Pastarųjų metų tendencija – itin išprusęs ir ambicingas galutinis vartotojas, kuris ieško ne tik aukščiausios įmanomos kokybės, bet ir nori savo pasirinkimu daryti įtaką aplinkai.

Pagal kokius svarbiausius kriterijus produktą renkasi šiuolaikinis klientas ir į ką papildomai jis galėtų atkreipti dėmesį pasakoja „T-Lab Professional“ plaukų kosmetikai atstovaujančios UAB „Cosmoprof Baltic“ vadovė Nataša Balkūnienė.

Pagrindinis poreikis – natūralumas  

Vis daugiau vartotojų skaito kosmetikos produktų sudėtį. Tai daro turėdami vienintelį tikslą – ieško natūralumo, mat, būtent jis mums siejasi su saugiu ir sveiku grožiu, harmonija ir verte.

„Vis dėlto jei anksčiau natūralumą kosmetikoje suvokdavome kaip tiesiog iš šaldytuvo imamus ir į įvairias kaukes maišomus maisto produktus, tai šiuolaikinis natūralumas jau gimsta išvien su aukščiausių technologijų pažanga, moderniose laboratorijose, kuriose iš natūralių žaliavų išgaunami vertingiausi ingredientai bei pasirūpinama jų stabilumu, veiksmingumu, užtikrinamas patekimas į giliuosius odos sluoksnius ar plaukus“, – pasakoja N.Balkūnienė. 

UAB „Cosmoprof Baltic“ vadovė Nataša Balkūnienė

Ji atkreipė dėmesį, jog svarbu žiūrėti ne tik į natūralią ingredientų kilmę, bet ir žaliavos kokybę, mat, viena, kai augalai surenkami iš ekologiškų ar biodinaminių ūkių, ir jau visai kas kita, kai žaliavos atkeliauja iš gerųjų žemdirbystės praktikų nepaisančių augintojų: „Dažniausiai sudėtyje papildoma informacija apie ingrediento kilmę bei ekologiškumą žymima žvaigždutėmis, todėl, prieš apsispręsdami įsigyti produktą ar ne, atidžiai perskaitykite, ką tos žvaigždutės reiškia. Idealu, jei produkte 99 proc. ingredientų yra natūralios kilmės. Dabar prabangiais produktais laikomi ne tie, kurie gardžiai kvepia ar yra sudėti į paauksuotus indelius, o tie, kurie yra natūralūs.“ 

Kokybės, ingredientų švarumo prasme viena ambicingiausių „T-Lab Professional“ naujovių – universalaus poveikio produktai, kuomet vienas gaminys skirtas, pavyzdžiui, viso kūno prausimui, t. y. jis tinka plaukams, veidui, rankoms ir kitoms kūno dalims prausti. Arba tai gali būti vienas gaminys, kuris tinka viso kūno odos maitinimui – nuo veido iki pėdų.

„T-Lab Professional“ produktai / Gamintojo nuotr.

„Kažkur girdėta? Tik nereikėtų šių produktų painioti su 2 ar 3 „viename“, kuomet galiausiai paaiškėja, jog tokie gaminiai gerai nedaro nei vieno, nei antro, nei trečio. Mūsų atveju kalbu apie priemones, pasižyminčias produktų saugumu bei grįstas visuminiu, holistiniu požiūriu, kuomet tai, kas gerai jūsų plaukams, patiks ir jūsų kūno ar veido, rankų odai. Sutikite, tokiu poveikiu gali išsiskirti tik patys natūraliausi, veiksmingiausi ir kartu saugiausi produktai,“ – apie „T-Lab Professional“ gaminamus „Total Wash“ ir „Total Cream“ produktus, itin patogius keliaujant, pasakojo N.Balkūnienė. 

Svarbiausias ingredientas, į kurį nekreipiame dėmesio – kas tai?    

Kosmetikos kokybei daugiausia turi įtakos tas ingredientas, kuris sudėtyje būna įvardytas pirmasis, kurio produkte yra daugiausia, tačiau į kurį, dažniausiai, nekreipiame jokio dėmesio. Tai – vanduo.

„Idealu jei kosmetikos gamyboje naudojamas šaltinių ar giluminių gręžinių vanduo. Bet galima ties juo neapsiriboti. Pavyzdžiui, „T-Lab Professional“ produktų gamyboje naudojamas gręžinio vanduo yra papildytas natūraliais mineralais. Taip pasitelkiamas ne tik papildomas teigiamas mineralų poveikis mūsų plaukams, odai, bet ir žmogaus savijautai apskritai, mat, pasirinkti nuo seno astrominerologijoje itin vertinti akmenys, pavyzdžiui, jaspis, safyras, oniksas ir kiti,“ – pasakojo „Cosmoprof Baltic“ vadovė. 

Nori produktų, kuriuos naudoja profesionalai

Vis labiau įsivyraujanti tendencija – grožio salonų klientų norai naudoti ir namuose tokią kosmetiką, kuriai pirmenybę teikia jų plaukų stilistai. Dažnai šiai kosmetikai būdingos didesnės veikliųjų medžiagų koncentracijos ir geresnius rezultatus užtikrinantis poveikis, o paties produkto užtenka ilgiau. 

Profesionaliai plaukų priežiūrai salone ir namuose skirti produktai išskiriami anglišku žodžiu Professional, pavyzdžiui, „T-Lab Profrssional“ ir kiti. Vartojant tokius produktus, užtikrinama būtent specialistų rekomenduojama plaukų priežiūra bei bendromis jėgomis pasiektas rezultatas – glotnūs, lygūs plaukai ar žavios, elastingos garbanos, ilgiau išliekanti subtili spalva. 

„Kadangi užrašyti ant pakuotės žodį Professional nėra labai sudėtinga, siekiant apsisaugoti nuo apgavikų, rekomenduočiau papildomai ieškoti rekomendacijų bei žiūrėti, kokia produkto kaina – ji turėtų būti bent jau vidutinė,“ – patarė N.Balkūnienė. 

„T-Lab Professional“ produktai / Gamintojo nuotr.

Geras dizainas – ne tik maloni detalė    

Kosmetikos produktų pakuočių išvaizda – ne tik galimybė sustiprinti asmeninį įvaizdį ar palaikyti stilistinę vienovę vonios kambaryje. Pavyzdžiui, šiame tekste jau nesyk minėtos „T-Lab Professional“ plaukų kosmetikos kūrėjai nepaprastai sodrias, ryškias pakuočių spalvas pasitelkia tarsi spalvų terapiją, kuomet buteliukai susiejami su gražiausių gėlių teikiamomis emocijomis.

„Ši sąsaja – ne atsitiktinė, mat, į produktus išties dedama vertingųjų žiedų ekstraktų, pavyzdžiui, lelijų, rožių, orchidėjų, gardenijų, kamelijų ar net mėlynųjų lotosų“, – pasakojo N.Balkūnienė.

Trejus metus ir pati „T-Lab Professional“ plaukų kosmetiką naudojanti moteris juokėsi, kad ryškios produktų pakuotės spalvos duše, kur vanduo, garai, o jūs, greičiausiai, būnate be akinių, net ir prisimerkus padeda lengvai atrasti norimą priemonę. „T-Lab Professional“ plaukų priežiūros produktai skirti visiems šeimos nariams, t. y. nėra skirstymo į tik vyrams ar tik moterims skirtus produktus. Produktai tinka besilaukiančioms moterims ir vaikams. 

„T-Lab Professional“ produktai / Gamintojo nuotr.

Kas nori kosmetikos su sąžinės priekaištais? 

Keičiantis klimatui bei požiūriui į mus supančią aplinką, vis daugiau vartotojų vertina ir kosmetiką per etikos prizmę: domisi ne tik žaliavų ekologiškumu, bet ir ūkių tvarumu ir iš jų gyvenančių bendruomenių gerove, prekybos sąžiningumu, rūpinimusi gyvūnų gerove.  

„Didžiuojamės, jog mūsų atstovaujama „T-Lab Professional“ kosmetika dalyvauja „Cruelty Free“ / „Forever against animal testing“ programose, pagal kurias atsisakyta tyrimų su gyvūnais. Juolab kad seniai įrodyta, jog kiti tyrimų būdai, tokie kaip in vitro, t. y. atliekami mėgintuvėliuose, yra patikimesni,“ – sakė N. Balkūnienė. 

Anksčiau vartotojas įsigydavo produktą, galvodamas tik apie save, produkto poveikį ir kainą, o dabar jis supranta, kad savo pasirinkimu, t. y. pinigų atidavimu, gali daryti įtaką – formuoti pasaulį norima linkme. Vadinasi, tai, kaip yra gaminama kosmetika, tampa ne mažiau svarbu už jos poveikį mūsų plaukams ar odai. Taip pat tampa svarbu, kaip kosmetika veikia ir mūsų sąžinę. 

„T-Lab Professional“ produktus galite įsigyti eurovaistine.lt

Ilgaplaukė mergina