Skaitmeninėse platformose atsirado unikalaus Alinos Orlovos koncerto su orkestru įrašai

Alina Orlova
Alina Orlova
Šaltinis: Žmonės
2020-10-02 15:04
AA

„Alina Orlova: Live at the Vilnius Picture Gallery“ – taip pavadintą koncertą, lyg visą orkestruotų kūrinių albumą, jau galima išgirsti populiariausiose muzikos platformose. Šie unikalūs įrašai savo valandos laukė daugiau nei 6 metus, bet toks laiko nuotolis tik kursto smalsumą, kaip skamba A. Orlovos dainos, praturtintos solidžia Šv. Kristoforo kamerinio orkestro patirtimi ir perlietos meno galerijos šviesa.

Viskas prasidėjo nuo „Les Boreales“ festivalio Šiaurės Prancūzijos uoste – Kane. 2013 metais festivalio organizatoriai pasiūlė A.Orlovai atlikti savo autorinę programą kartu su regioniniu Žemutinės Normandijos kameriniu orkestru.

Prancūzams patiko Alinos kūrybinis braižas, prireikė aranžuočių orkestrui. Ji kreipėsi į šviesaus atminimo kompozitorių Vidmantą Bartulį, kuris buvo vadinamas muzikos poetu, daug vertingų kūrinių skyrė teatrui. „Gavę partitūras, buvome nustebinti ir nudžiuginti jo jautriu, originaliu požiūriu į muzikinę medžiagą“, – prisiminė A.Orlova.

Alina Orlova

Koncertas su orkestru Normandijoje pelnė didžiulę sėkmę ir stovimas ovacijas. Įdėtu darbu ir įspūdžiu norėjosi pasidalinti su Lietuvos klausytojais.

„Praėjus metams, nusprendėme pakartoti šią patirtį Vilniuje, kartu su Donato Katkaus vadovaujamu Šv.Kristoforo kameriniu orkestru. Koncertas įvyko Vilniaus paveikslų galerijoje, jį įrašėme ir palikome „gulėti“. Praėjus šešeriems metams perklausėme įrašą. Po nemažos laiko distancijos, jis mums pasirodė vertas prisiminimo ir dėmesio“, – kalbėjo Alina, pasidalindama pirmąja daina – „Sick Rose“, kurią sukūrė įkvėpta amerikiečių režisieriaus Jimo Jarmuscho ir anglų poeto Williamo Blake’o.

Alina Orlova

Šiandien internete jau galima rasti visą A. Orlovos ir Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncertą, kuriame skamba tokie kūriniai kaip „Mėnulis“, „Northern“, „Čia“, „Keleliu“, „Žeme, sukis greitai“ ir daugelis kitų puikiai žinomų dainų.