Skaiva Jasevičiūtė: „Lietuvos viešbučiai – opi problema klientams, atvykusiems su šunimis“

Skaiva Jasevičiūtė ir jos taksai / Viganto Ovadnevo nuotr.
Skaiva Jasevičiūtė ir jos taksai / Viganto Ovadnevo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Sprendimą auginti šunį, katę ir net mažiausią žiurkėną yra sunku priimti. Mat kiekviena gyva būtybė reikalauja priežiūros ir dėmesio, o užsimanius savaitėlei ar dviem padrybsoti šiltuose kraštuose reikia pasukti galvą, kurgi savo augintinį padėjus. Tačiau radijo ir televizijos laidų vedėja Skaiva Jasevičiūtė (30), auginanti tris taksų veislės šunis – Marselį, Versalį ir Parį – ir dažnai važinėjanti į šunų parodas visame pasaulyje patikina, kad su augintiniais susirasti viešbučius užsienyje visai nėra sunku. Tačiau to paties apie Lietuvą pasakyti žinoma moteris negalinti.

„Turiu tris šunis, tačiau keliauju visuomet su kur kas daugiau. Užsienyje susirasti viešbutį, kuriame priima su šunimis – ne problema. Europoje yra tikrai labai daug viešbučių, kurie priima gyvūnus beveik be jokių išlygų. Šiaip vis daugiau viešbučių savininkų supranta, kad dauguma žmonių, ypač jaunų, nori keliauti ir su savimi dėl vienos ar kitos priežasties pasiima gyvūnus“, – patirtimi dalijosi taksų augintoja.

Tai yra tikrai opi problema šunų laikytojams. Juk Lietuvoje vyksta tikrai labai didelės tarptautinės šunų parodos, kurių metų reikia apgyvendinti apie 3-4 tūkst. šunų, o viešbučių yra nedaug.

Skaiva patikino, kad apsistojus su šunimis jų šeimininkams viešbučiai taiko papildomą, vadinamą „cleaning fee“ (angl. valymo mokestis). Tačiau moteris sutinka, kad ir kaip bežiūrėtum apsistojus viešbutyje su šunimis papildomo valymo tikrai reikia.

Nepaisant to, kartais išvykus į užsienį vis tik nutinka force majeure situacijų ir net iš anksto užsisakius viešbučio kambarį su gyvūnais, ne visuomet esi laukiamas. Skaiva pasakojo, kad tokia situacija kartą nutikusi ir jai, tačiau viskas išsisprendė sėkmingai.

„Kaip ir dauguma lietuvių, mes dažniausiai viešbučių ieškome per populiariausią internetinę sistemą – booking.com. Joje gali pasirinkti, kad tau rodytų viešbučius  priimančius gyventojus su jų gyvūnais. Mano praktikoje yra buvęs vienas atvejis, kuomet mums atvykus į Taliną nesutiko mūsų apgyvendinti viešbutyje. Mes  užsirezervavome viešbutį kartu su šešiais šunimis, o registruojant tai sistemoje jie, matyt, pražiūrėjo šunų skaičių. Mums atvažiavus jie pamatė, kiek yra šunų, ir žioptelėjo: „O Dieve, tai yra truputėlį per daug mūsų viešbučio svečiams.“  Šiuo atveju jie labai protingai pasielgė, nes vietoje viešbučio kambario mums davė atskirą butą Talino centre sakydami, kad bus patogiau ir mums, ir jų viešbučio svečiams. Toks problemų sprendimo būdas man yra visiškai priimtinas“, – gyvenimiška patirtimi su portalu Žmonės.lt dalijosi Skaiva.

Tačiau kokia situacija su šunims draugiškais viešbučiais Lietuvoje? Skaiva patikina, kad kol kas mūsų šalyje tokių viešbučių ne per daugiausia ir problema išlieka opi. Ypač kai Vilniuje ima amsėti keli tūkstančiai šunų iš skirtingų šalių.

„Lietuvoje, kiek girdėjau, vis dėl to yra problemų, kuomet atvykę su savo gyvūnais ieško kur apsistoti. Pas mus yra labai mažai viešbučių, kurie priima šunis. Aš savo svečiams iš užsienio visuomet rekomenduoju tuos pačius viešbučius, kurie dar niekuomet nenuvylė, – tikino savo augintinius į parodas nuolatos vedanti Skaiva. – Tai yra tikrai opi problema šunų laikytojams. Juk Lietuvoje vyksta tikrai labai didelės tarptautinės šunų parodos, kurių metų reikia apgyvendinti apie 3-4 tūkst. šunų, o viešbučių yra nedaug.“

Skaiva Jasevičiūtė
Skaiva Jasevičiūtė / Gretos Skaraitienės nuotr.