Skandalas „Eurovizijos“ atrankoje – Aistè apkaltinta plagiatu: įvertinkite, ar dainos panašios

Aistė / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.
Aistė / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-01-23 13:32
AA

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankose – skandalas. Atlikėja Aistè pasirodžiusi su kūriniu „We Will Rule the World“ kaltinama nuplagijavusi garsiąją Olivios Newton-John dainą „Physical“. Po šių komentarų pati atlikėja paviešino vaizdo įrašą, kuriame atskleidė, kaip buvo sukurta daina. Taip pat pasisakė ir LRT visuomeninio transliuotojo atstovai.

„Eurovizijos“ atrankoje pasirodžius atlikėjai Aistè, tarp konkurso gerbėjų netrukus kilo šurmulys. Socialiniuose tinkluose ne vienas pastebėjo, kad atlikėjos daina itin panaši į visame pasaulyje populiarų Olivios Newton-John kūrinį „Physical“.

Atsirado ir tokių, kurie sumontavo abi dainas taip išryškinant jų panašumus.

Po pasirodžiusių kalbų pati atlikėja kitą dieną socialiniuose tinkluose paviešino vaizdo įrašą, kuriame atskleidė, kaip buvo kurta daina ir pasidalijo pirmąją improvizacija bei ritmu, kurie vėliau tapo pagrindu dabartinei kūrinio versijai. Pasak jos, viskas prasidėjo Londone prieš tris ar keturis mėnesius.

„Mus ta akimirka nepaprastai įkvėpė ir kažkas mumyse pasakė, kad tai bus didelis dalykas. Kai atvykome į Vilnių, pradėjome dirbti su daina. Pirrmoji dainos versija buvo pavadinta „Hero““, – „Facebook“ vaizdo įraše pasakojo atlikėja.

Tačiau ji tikino, kad beklausydama dainos daug kartų suprato jog gali padaryti ją dar geresne. Taip ją tobulinant gimė dabartinė kūrinio versija pavadinimu „We Will Rule the World“.

Susisiekus su atlikėjos vadyba, jie pasiūlė pažiūrėti šį vaizdo įrašą, o su pačia Aistè susisiekti nepavyko.

Dėl susidariusios situacijos gavęs užklausą, LRT visuomeninis transliuotojas portalui Žmonės.lt atsiuntė savo komentarą.

„Atlikėjai ir dainų autoriai, teikdami paraiškas dalyvauti nacionalinėje atrankoje į „Euroviziją“, visiškai atsako už dainos autorystę“, – teigė LRT atstovė spaudai Miglė Savickaitė.

Žmonės.lt primena, kad tai jau ne pirmas samyšis dėl Aistè pasirodymo „Eurovizijos“ atrankoje. Paaiškėjus, kad į konkurso finalą patenka atlikėja Aistè, dalis žiūrovų pradėjo piktintis komisijos balsavimo rezultatais – stebėtasi, kad žiuri Aistè skyrė pirmąją vietą, nors, pasak nuostabą reiškusių žiūrovų, dainininkė kūrinį atliko nepataikydama į toną.

AISTÈ – We Will Rule the World

Olivia Newton-John – Physical

Ar pastebite panašumų tarp Aistè „We Will Rule the World“ ir Olivios Newton-John „Physical“ dainų?