Skandalingą filmą „Žalia siena“ sukūrusi lenkė A.Holland: „Nemanau, kad viskas yra juoda arba balta“

Agnieszka Holland Venecijos kino festivalyje – „Žalia siena“ buvo įvertinta specialiuoju žiuri prizu / Getty nuotrauka
Agnieszka Holland Venecijos kino festivalyje – „Žalia siena“ buvo įvertinta specialiuoju žiuri prizu / Getty nuotrauka
Ieva Šukytė
Šaltinis: Žmonės
2024-03-23 16:22
AA

Agnieszka HOLLAND (75) – viena gerbiamiausių Lenkijos kino kūrėjų, pelniusi ne vieną svarbų apdovanojimą ir nominuota „Oskarui“ už filmą „Europa Europa“. Aštri ir kritikuoti nebijanti režisierė praėjusį rudenį pristatė naujausią savo kūrinį „Žalia siena“ („Zielona granica“), kuriame atsigręžiama į pabėgėlių krizę Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje. Venecijos kino festivalyje filmas buvo įvertintas specialiuoju žiuri prizu, tačiau režisierės gimtinėje sutiktas labai nevienareikšmiškai.

Filmas, kuriame akcentuojamas valdžios institucijų ir specialiųjų tarnybų žiaurumas prieglobsčio siekiančių žmonių atžvilgiu, kritikuotas už vienpusiškumą, lygintas su nacių propaganda, o prieš garbaus amžiaus režisierę prasidėjo tikra patyčių, kritikos ir grasinimų kampanija. Tačiau nieko nebijanti Holland vis tiek drąsiai kalba nepatogiomis temomis.

Daug metų kine esate tikras politinis žvėris.

Taip, vėl tapau politiniu žvėrimi. Dvidešimt metų buvau tai pamiršusi ir tai buvo gražiausi mano gyvenimo metai. Bet dabar politika vėl beldžiasi į mano duris. Ką galiu padaryti?