Skandinaviškas retro gūsis: Danijos serialas „Seselių akademija“ – jau „ŽMONĖS Cinema“

Kadras iš serialo „Seselių akademija“
Kadras iš serialo „Seselių akademija“
Šaltinis: Žmonės
A
A

Ne vieną apdovanojimą pelnęs ir vienas sėkmingiausių visų laikų Danijos serialų „Seselių akademija“ (The New Nurses) atkeliauja ir į Lietuvą. Nuo vasario 18 dienos skandinavišku retro galės įsikvėpti „ŽMONĖS Cinema“ namų kino platformos prenumeratoriai, kurie lietuviškai įgarsintą serialą žiūrės nemokamai. „Seselių akademijos“ kūrėjai šiuo metu gyvena ketvirto sezono darbais, o planuose jau yra penktas bei šeštas sezonai.

Serialas jau rodomas daugiau nei 30 teritorijų visame pasaulyje – nuo Jungtinių Amerikos Valstijų iki Australijos bei Korėjos. „The New York Times“ „Seselių akademiją“ įvardijo serialu, kurį būtina pamatyti. Tad kodėl jis toks populiarus?

Kadras iš serialo „Seselių akademija“
Kadras iš serialo „Seselių akademija“

Skandinaviškas retro serialas „Seselių akademija“ – tai smagi ir šviesi kelionė atgal į 1950-uosius metus ir vieną iš Danijos seselių mokyklų. Pirmą kartą šalies istorijoje renkama eksperimentinė grupė – į seselių akademiją registruotis gali ir vyrai. Serialo pradžioje esame supažindinami su pagrindiniu veikėju Eriku Larsenu (akt. Morten Hee Andersen). Rusvaplaukis vaikinas – Antrajame Pasauliniame kare pasižymėjęs herojus, nusprendęs kareivio uniformą iškeisti į seselės. To visiškai nesupranta darbininkų klasei priklausantis Eriko tėvas, tačiau užsispyrimas įgyti šią profesiją išvaiko bet kokius tamsius debesis. Tokią pačią tvirtą nuomonę demonstruoja ir kita „Seselių akademijos“ herojė Ana Rosenfeld (akt. Molly Bixt Egelind). Nepaisydama tėvo norų, mergina palieka savo vaikiną bei turtingą šeimą dėl seselės karjeros.

Kadras iš serialo „Seselių akademija“
Kadras iš serialo „Seselių akademija“

Mišriai seselių grupei vadovaujanti Margrethe Lund (akt. Benedikte Hansen) priima kontroversišką sprendimą – kviesti studijuoti vyrus. Po karo Danijoje jaučiamas seselių trūkumas, todėl viltys yra dedamos į tai, kad šią problemą padėtų išspręsti vyrų įtraukimas į programą.

Serialo autoriai Claudia Boderke ir Larsas Meringas sako, kad „Seselių akademijos“ kūrimo procesas ne tik smagus, tačiau kelia ir iššūkių. Pasak jų, smagu yra pasinerti į skirtingus veikėjus ir nulieti jų gyvenimo kelią, tačiau visada yra iššūkis žiūrovams suteikti ne tik tai, ko jie tikisi, bet ir palikti siurprizą. „Manome, kad sukūrėme tikrai sėkmingą serialą, kurį žiūrint gali ne tik būti sujaudintas gvildenamų temų, bet ir drauge pasijuokti. Nors serialo veiksmas sukasi 1950-ųjų Danijoje, jo aktualumas ataidi iki šių dienų. Kelios „Seselių akademijos“ temos rezonuoja ir šiandien, tad tikime, kad jo pagalba galime kelti diskusijas.“

Kadras iš serialo „Seselių akademija“
Kadras iš serialo „Seselių akademija“

Žinoma, studijos nėra tik apie vadovėlius bei egzaminus. Seselių akademijos studentai ne tik padeda pacientams, bet turi ir užklasinės  veiklos – vakarėliai, linksmybės iki paryčių su muzika bei šokiais, o ką jau kalbėti apie flirtą bei bučinius...

Šalia aktualių lyčių stereotipus keliančių klausimų, žiūrovams yra pateikiama ir klasikinė meilės istorija – vaikinas įsimyli aukštuomenei priklausančią merginą. Erikui tenka kovoti ne tik su finansiniais sunkumais, kai pinigų neužtenka susimokėti už medicinos vadovėlius, tačiau ir su meilės iššūkiais, kai jo širdį pavergia snobiškos ir turtingos šeimos narė Ana.

Serialą žiūrėkite paspaudę ČIA.