Skapiškyje – Londone kuriančios menininkės Eglės Jauncems paroda „Raštai“: įkvėpė Paulinas Kaluina

Eglė Jauncems / Asmeninio albumo nuotr.
Eglė Jauncems / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-08-03 21:51
AA

Šį penktadienį, rugpjūčio 6 dieną, Skapiškyje atidaroma Londone gyvenančios ir kuriančios menininkės Eglės Jauncems personalinė paroda.

Menininkės naują projektą įkvėpė audimo raštų kūrėjo Paulino Kaluinos gyvenimas ir kūryba. Per savo gyvenimą Kaluina, dirbęs batsiuviu ir zakristijonu, sukūrė daugiau nei 200 raštų, bet nėra bandęs jų austi.

Dauguma jų publikuota knygoje „Meilė motinai – audimo raštuose“ (2004 m., sudarė Dalia Bernotaitė-Bieliauskienė). Šių dienų kontekste, raštai atrodo itin šiuolaikiškai, primena kompiuterio generuojamus vaizdus. Tačiau menininkę ypač sudomino liaudies menininko asmenybė  – paprastumas ir santūrumas. 

Jauncems darbams būdingos paralelės tarp šiuolaikiškumo ir primityvumo, logikos ir iracionalumo, svarbaus ir nereikšmingo. Menininkės kūryba dažnai atsispiria nuo rastų vaizdų, tekstų ir nugirstų pokalbių nuotrupų. Šie fragmentai vėliau menininkės kūryboje transformuojami į tapybą ir objektus.

Parodoje pirmą kartą pristatomi Jauncems iš popieriaus bei drobės austi darbai bus  eksponuojami Paulino Kaluinos sodyboje Skapiškyje (Pandėlio g. 20)

Eglė Jauncems / Asmeninio albumo nuotr.

Eglė Jauncems (g. 1984 m. Lietuvoje) gyvena ir kuria Londone. Prieš pradėdama sinologijos bakalauro studijas Vilniaus universitete ji buvo aktyviai įsitraukusi į alternatyviosios muzikos veiklą Vilniuje, kaip atlikėja. Ketverius metus praleidusi Tolimuosiuose Rytuose Eglė sugrįžo į Europą, ir 2013 m. baigė antrąsias bakalauro  studijas Chelsea menų koledže.

2017 m. menininkė baigė tapybos magistro studijas Londono Karališkajame menų koledže. Menininkės kūriniai buvo eksponuojami personalinėse ir grupinėse parodose, kaip „Dausuva“ Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Vilnius), „GOLOSO“ Averard viešbutyje (Londonas), „Demimonde“ Amerwood house (Londonas) ir „Khobz“ Marakešo bienalėje. 2015 m. Eglei buvo suteikta prestižinė David Hockney meno fondo stipendija.

Parodą bus galima apžiūrėti XXV tarptautinio kartų teatrų festivalio metu rugpjūčio 6, 7 ir 8 dienomis 11–18 val. arba iš anksto susitarus el. paštu [email protected] arba telefonu +44 7 403 145 002. Parodos atidarymas – rugpjūčio 6 dieną 18:30 val.

Eglės Jauncems darbas / Asmeninio albumo nuotr.