Skausmas lytinių santykių metu: ar tai yra pabaigos pradžia?

Pora. / Shutterstock nuotr.
Pora. / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2015-06-23 14:14
AA

Lytinių santykių sumažėjimas poroje vertinamas įvairiai, ir vieno teisingo atsakymo nėra. Tačiau kiekviena moteris pradeda nerimauti, kai lytiniai santykiai suretėja. Na, taip, vyras skundžiasi nuovargiu, kas sukelia įvairių minčių, bet ir ji pati nedega dideliu noru, nerodo iniciatyvos, ypač kai lytiniai santykiai yra skausmingi.

Tenka pripažinti, kad ilgalaikiai poros santykiai nesiremia lytinių santykių dažnumu, o labiau supratingumu, draugyste ir palaikymu, tačiau jų nebuvimas ar nepasitenkinimas jais poros tikrai nestiprina.

Trūksta iniciatyvos ar vengiate skausmo?

Viena iš dažniausių skausmingų lytinių santykių priežasčių yra nesudrėkstanti makšties gleivinė. 

Daugelis moterų, net ir tai neigiančių, laukia iniciatyvos iš vyro pusės. Yra prirašyta daug straipsnių, kad to daryti nereiktų, ir iniciatyva turi dalytis abu, bet pažiūras keisti sunku. Nemaža dalis moterų apie tai pasvajoja, tačiau jas stabdo ne tik drovumas, bet ir fiziologiniai dalykai, skausmas lytinių santykių metu. Tai baido ne tik nuo iniciatyvos, bet ir apskritai nuo santykiavimo.

Gleivės yra natrūralus lubrikantas

Viena iš dažniausių skausmingų lytinių santykių priežasčių yra nesudrėkstanti makšties gleivinė. Neišsiskiria pakankamai gleivių, kurios veikia kaip lubrikantas ir apsaugo nuo trinties. Sausa trintis kelia skausmą, nes dirgina makšties gleivinės audinius bei lemia mikroįtrūkimus. Pastariesiems reikia laiko sugyti. Jei lytiniai santykiai įvyksta anksčiau, nei gleivinės audiniai atsistato, skausmas būna dar didesnis. Makštį gali skaudėti ne tik lytinio akto metu, bet ir po jo.

Viena problema – daug priežasčių

Makšties sausumas gali pasireikšti prasidėjus menopauzei, po gimdymo, žindymo laikotarpiu. Neretai tai būna streso, kontraceptinių ar higienos priemonių naudojimo pasekmė. Išsausėjusi makšties gleivinė, nesvarbu, dėl kokios priežasties, sukelia labai nemalonius simptomus, sausumo, tempimo, deginimo jausmą. Padidėja išorinių lytinių organų jautrumas, gali erzinti net apatinis trikotažas. Esant tokiai situacijai, lytiniai santykiai tikrai nėra laukiami.

Maži pokyčiai – didelių pradžia

Kyla klausimas: ką daryti? Makšties sausumo problemą išspręsti nepalyginamai lengviau nei  psichologines ir socialines problemas. Gera fizinė savijauta labai svarbi gerai emocinei būsenai, o pastaroji – savęs, aplinkos ir aplinkinių vertinimui. Juk dažnai girdime sakant: „Mato tai, ką nori matyti“. Tad gera savijauta, geras nusiteikimas daro pasaulį gražesnį ir partnerį mielesnį. Maži, kai kam gal atrodytų net neesminiai pokyčiai į gera yra didelių pokyčių pradžia.

Paprasta ir veiksminga

Makšties gleivinę drėkinančios, saugančios audinius bei skatinančios gleivių išsiskyrimą Feminella® Hyalosoft ovulės yra nepakeičiama priemonė makšties sausumui gydyti. Paprastas būdas, kuris gali padėti pagerinti poros gyvenimą.

Feminella® Hyalosoft – makšties sausumui gydyti.

Užmirškite makšties sausumą, niežulį ir deginimą bei mėgaukitės vasara ir lytiniais santykiais.

Daugiau – feminela.lt