Skelbiama Baltosios vakarienės Vilniuje data: norintiems dalyvauti – svarbus priminimas

Elegantiška baltoji vakarienė „Le Dîner en Blanc Vilniuje“ / Gretos Skaraitienės nuotr.
Elegantiška baltoji vakarienė „Le Dîner en Blanc Vilniuje“ / Gretos Skaraitienės nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2024-06-07 12:38
AA

Viena elegantiškiausių vasaros švenčių „Le Dîner en Blanc“ vyks Vilniuje, rugpjūčio 23 dieną. Kaip visada renginio vieta iki pat paskutinės minutės bus laikoma paslaptyje. Dalyviai ją sužinos jau susirinkę į susitikimo taškus.

Renginys, Vilniuje vyksiantis jau vienuoliktąjį kartą, yra tarptautinės „Le Dîner en Blanc“ organizacijos dalis, kurio vadovybė yra įsikūrusi Kanadoje. Baltieji piknikai kasmet vyksta daugiau nei šimte dvidešimt miestų, keturiasdešimtyje šalių visame pasaulyje, o tradicija juos organizuoti iš anksto neskelbiamose miestų vietose, pasipuošus baltai, kilo Paryžiuje 1988 metais ir pasklido po visą pasaulį.

„Le Dîner en Blanc“ 2023 / Martyno Stankaičio nuotr.

Viena iš organizatorių Lietuvoje Dovilė Butkienė sako, kad šiais metais, renginio dalyviai kaip visada gali tikėtis itin pakilios nuotaikos, pramogų ir geros muzikos: „Tai, kad jau net vienuoliktus metus iš eilės „Le Dîner en Blanc“ vyks Vilniuje ir tai, kad renginio dalyvių skaičius kasmet auga, rodo, kad toks renginys itin reikalingas vilniečiams ir miesto svečiams. Per visus šiuos metus susibūrė „Le Dîner en Blanc“ renginio bendruomenė, kuriems ši šventė yra vienas svarbiausių vasaros pabaigos momentų. Jie ateina poromis, didesnėmis ar mažesnėmis draugų, kolegų grupėmis. Tiesa, vakariene renginys neapsiriboja, vertėtų paminėti, kad po jos visada vyksta geriausių Lietuvos atlikėjų ar grupės koncertas ir šokiai. Kas koncertuos šiais metais – paskelbsime vasaros eigoje.“

Vilniuje dešimtą kartą surengta „Le Diner en Blanc“ vakarienė (72 nuotr.)
+66

Šiais metais atsinaujino vizualinis „Le Dîner en Blanc“ identitetas bei svetainė, kuri leis dar patogiau registruotis į šventę.

Dalyviai, kurie jau nors kartą yra dalyvavę baltajame piknike gali iš karto registruotis trečiajam etapui: vilnius.dinerenblanc.com paspaudę Dalyvauti „Le Dîner en Blanc“ mygtuką. Susikūrę paskyrą jie gaus kvietimus, kai tik jie bus paruošti.

Kad ir ką esate suplanavę vasaros atostogoms, būkite tikri, kad grįšite iki rugpjūčio 23! Iki balto susitikimo!

Siekiant išsaugoti „Le Dîner en Blanc“ unikalumą bei tradicijas, svečiai turi laikytis keleto pagrindinių taisyklių:

  • Aprangos kodas: elegantiška balta apranga nuo galvos iki kojų. Sveikintinos tik stilingos ir skoningos idėjos.
  • Stalas turi būti paserviruotas tik baltais indais.
  • Siekiant užtikrinti „Baltosios vakarienės“ vietos slaptumą iki pat paskutinės minutės, visi svečiai bus sutikti tam tikruose punktuose. Iš jų į šventės vietą svečius palydės savanoriai.
  • Po šventės dalyvių prašome susirinkti visus savo daiktus ir pikniko vietą palikti tokią pat gražią, kokia ji buvo prieš tai.
„Le Dîner en Blanc“ 2023 / Martyno Stankaičio nuotr.

Svečiai turi atsinešti:

  • Stalą, dvi baltas kėdes, baltą staltiesę.
  • Pikniko krepšį su elegantiškais patiekalais, taurėmis ir baltais indais.
  • Pasiūlysime paruoštų gurmaniškų rinkinių. Jie puikiai tiks tiems, kurie nenorės neštis savo maisto. Jau paruoštų patiekalų norintys galės užsisakyti tiesiai iš dinerenblanc.com.

„Le Dîner en Blanc ir Lietuvoje

Idėja surengti 2014 metais „Le Dîner en Blanc“ Lietuvoje kilo Dovilei Butkienei, kuri daug metų dirbo grožio ir mados srityje. Estetikai neabejinga moteris, išvydusi nuotraukas iš Paryžiuje surengtos baltosios vakarienės, panoro šiuo elegantišku renginiu papuošti ir Vilnių. Subūrusi komandą, jau patį pirmąjį kartą sulaukė didžiulio visuomenės susidomėjimo ir palaikymo.

Per aštuonerius metus šis renginys tapo viena laukiamiausių Vilniaus vasaros švenčių, suburiančių senus draugus, leidžiančių susipažinti naujiems, pasipuošti, pasimėgauti gurmanišku maistu ir užfiksuoti tai kvapą gniaužiančiose nuotraukose. „Le Dîner en Blanc“ organizaciniame komitete nuo pat renginio Lietuvoje pradžios buvo ir Valda Lukošiūtė. Ši gurmanišką maistą ir estetiką dievinanti moteris po pirmojo apsilankymo Paryžiuje pati sau iškėlė užduotį – per metus išmokti prancūzų kalbą. Taip ir padarė. Po metų Valda jau laisvai kalbėjo prancūziškai ir, gavusi kvietimą prisijungti prie „Le Dîner en Blanc“ organizatorių, mielai sutiko, nes prancūziška kultūra ir tradicijos moteriai buvo labai artimos.

„Le Dîner en Blanc“ 2023 / Martyno Stankaičio nuotr.

„Le Dîner en Blanc“ visame pasaulyje

„Le Dîner en Blanc“ yra daug daugiau nei įprastas renginys! Tai unikalus kultūrinis sambūris, sukviečiantis draugų draugus svaigintis gyvenimu, mėgautis maistu, mada ir bendryste. Tai metai iš metų besitęsianti tradicija su žiupsneliu paslapties ir didele porcija spontaniškumo.

Elegantiški, baltai pasidabinę svečiai sykiu atvyksta į slaptą prašmatnios iškylos vietą. Jie atsineša savo ar išnuomotus stalus, kėdes, iškylų krepšius, stalo dekoracijas. Išskirtine jaukia miesto vieta besimėgaujantys dalyviai vakarienės metu turi galimybę susipažinti su vietiniais ir iš kitur atvykusiais svečiais. Visus juos vienija puikus skonis ir aistra geriems bei gražiems dalykams. Susirinkusieji spinduliuoja tiek išorine, tiek vidine elegancija: tvarkinga, gražia apranga ir dailiomis manieromis. Tuo metu nuostabios šventės netrikdo nei automobilių eismas, nei pėsčiųjų judėjimas – tik iš praeivių ir turistų akių sklindanti nuostaba bei susižavėjimas. Stebintieji šį nepaprastą reginį, kaip ir jo dalyviai, klausia savęs, ar tik jie nesapnuoja. Daugiau apie renginį skaitykite čia: dinerenblanc.com.