Skiriasi Billas Gatesas ir Melinda Gates: santuoka truko 27 metus

Billas ir Melinda Gatesai / „Scanpix“ nuotr.
Billas ir Melinda Gatesai / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-05-03 23:47
AA

Milijardierius verslininkas, korporacijos „Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas (65) ir filantropė Melinda Gates (56) pirmadienio vakarą paskelbė netikėtą žinią – sutuoktiniai priėmė sprendimą nutraukti 27 metus trukusią santuoką.

„Po ilgų apmąstymų ir pastangų išsaugoti santykius priėmėme sprendimą nutraukti santuoką“, – sutuoktiniai Gatesai pranešė tviteryje.

Jiedu susipažino devintojo dešimtmečio pabaigoje, kai Melinda įsidarbino Billo įkurtoje „Microsoft“ korporacijoje. Moteris anksčiau ėjo „Microsoft“ generalinės direktorės pareigas. Sutuoktiniai užaugino tris vaikus. 

Garsi filantropų pora yra įsteigę didžiausią pasaulyje privačią labdaros organizaciją „Bill&Melinda Gates Foundation“, kuri skiria milijardus dolerių kovai su infekcinėmis ligomis.

„Fondas veikia visame pasaulyje tam, kad visi žmonės galėtų gyventi sveiką ir pilnavertį gyvenimą. Mes ir toliau tikime šia misija ir abu tęsime darbą fonde. Tačiau nebetikime, kad toliau galime augti kartu kaip pora“, – „Twitter“ tinkle rašė sutuoktiniai Gatesai. Pora pranešime pridūrė: „Prašome supratimo ir privatumo mūsų šeimai šiame naujame gyvenimo etape.“

Pasak „Forbes“, Billas Gatesas yra ketvirtas turtingiausias žmogus pasaulyje, jo turtas vertinamas 124 mlrd. JAV dolerių.

Billas ir Melinda Gatesai / „Scanpix“ nuotr.

Billo Gateso ir Melindos pažintis

Apie jų pažintį pasakojamos legendos. Billas Gatesas pirmiausia atkreipė dėmesį ne į įspūdingą devyneriais metais jaunesnės Melindos French moters išvaizdą, o į protą: su ja buvo apie ką pasikalbėti. Be to, ji neavėjo aukštakulnių – sakoma, Gatesas tikėjo teorija, kad protingos moterys dažniau renkasi plokščiapadžius, ir pagal šį kriterijų panelė French turėjo būti labai intelektuali. Nepasakysi, kad Gatesas turėtų kompleksų ar vengtų aukštesnių moterų – jis bent 9 centimetrais aukštesnis už žmoną. Belieka laikyti tai ekscentrišku genijaus kaprizu.

Dar viena istorija teigia, kad Melinda atsisakė eiti į pirmąjį pasimatymą, mat Billas pasiūlė susitikti tik po dviejų savaičių. Savimi pasitikinčios moters nuomone, šitam vyrui tiesiog trūko spontaniškumo. Gatesui teko perstumdyti kalendorių ir rasti laiko tą patį vakarą.

Pati Melinda interviu yra sakiusi, kad ją sužavėjo Billo humoro jausmas ir išskirtinis protas. „Microsoft“, kaip ir visose didelėse bendrovėse, tarnybiniai romanai nepageidaujami, tačiau netrukus pora ėmė susitikinėti, laviruodama tarp darbo etikos pažeidimų ir jausmų, kurie vis dėlto neturėjo kliudyti darbui. O jie net sėdėjo gretimuose kabinetuose.

Billas ir Melinda Gatesai / „Scanpix“ nuotr.

Kai jiedu nusprendė susilaukti vaikų, Melinda pasiūlė Billui panagrinėti, kaip pasikeis gyvenimas atsiradus naujam šeimos nariui.

„Kalbėjau dalykiškai. Namų pareigos: tvarkymasis, skalbimas, lyginimas, valgio gaminimas – neapmokamas darbas. Bet kiekvieną dieną moteris skiria jam daug laiko ir jėgų. Atsiradus vaikų, jei vyras ir tėvas nusišalina, tas darbas tampa tiesiog sekinamas. Rezultatas – ginčai, sugadinti santykiai, kartais – skyrybos.

Nenoriu, kad vyras mokėtų man atlyginimą, tai neteisinga ir nenaudinga finansiškai. O štai jei vyras aktyviai ateis žmonai į pagalbą, santykiai bus tvirtesni, vaikai nuo mažens jaus abiejų tėvų meilę ir rūpinimąsi. O moteris turės daugiau laiko visuomenei naudingam darbui“, – prieš keletą metų kalbėjo Melinda Gates.

Prieš kelerius metus paskelbta, kad milijardierius su žmona nusprendė, jog atžalos nepaveldės jų turtų – Jennifer, Rory ir Phoebe gaus po 10 milijonų dolerių.

Pasak Melindos, vaikai žino apie šį sprendimą, tačiau jų draugai – ne arba tuo netiki. Kai kuriems vaikinams tai atrodo kaip savotiškas testas: jie mano, kad Gatesai nori įsitikinti, ar juos domina dukros, ar milijardai. 

Beje, Melinda rengia kitokį jaunikio išbandymą. Dar viena šeimos tradicija: susėdę pietauti visi susiima už rankų ir ištaria padėkos žodžius. Kai Jennifer ar Phoebe atsiveda į namus naują draugą, šios tradicijos niekas nekeičia. Ir iš vaikino reakcijos mama sprendžia apie jį. Paprastai svečias sodinamas prie namų šeimininko, taigi vaikinukas turi paimti už rankos patį Billą Gatesą. Ir kartais atrodo, kad vaikis tuoj tuoj apalps...

Billas ir Melinda Gatesai (9 nuotr.)
+3