SKM įkūrėjas A.Čerškus vedė mylimąją Eveliną: vestuvės ant Gedimino kalno, orkestras ir D.Montvydo šou

Andriaus Čerškaus ir Evelinos Stasiūnaitės vestuvės / Sauliaus Čirbos nuotr.
Andriaus Čerškaus ir Evelinos Stasiūnaitės vestuvės / Sauliaus Čirbos nuotr.
Deimantas Čeplinskas
Šaltinis: Žmonės
2024-06-23 20:17
AA

Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) vienas iš įkūrėjų Andrius Čerškus birželio 22-ąją šeštadienį, vedė mylimąją, kompanijoje „NielsenIQ“ projektų vadove dirbančią Eveliną Stasiūnaitę. Pora vestuvių norėjo originalių, tad išskirtinumo jose išties netrūko – meilę jiedu prisiekė ant Gedimino kalno, o vėliau gausų būrį svečių per Vilniaus centrą lydėjo orkestras. „Tai pamatę žmonės fotografavo, filmavo“, – pasakoja A.Čerškus.

Suvedė Palanga

Evelinos ir Andriaus pažintis užsimezgė prieš trejus metus Palangoje, „Rąžėje“. A.Čerškus kalbėdamas su portalu Žmonės.lt atvirauja – išrinktoji greitai krito jam į akį.

„Susipažinome stovėdami eilėje prie gėrimų, – šypsosi Andrius. – Man Evelina labai patiko. Mačiau, kaip gerai važiuoja dviračiu, tokia sportiška, graži, atletiška. Tai mane ir sužavėjo tas jos atletiškumas, sportiškumas, aktyvumas.“

Andriaus Čerškaus ir Evelinos Stasiūnaitės vestuvės / Sauliaus Čirbos nuotr.

Evelina ir Andrius netrukus tapo pora, o po metų jau ir apsigyveno kartu. Pašnekovas patikina, kad nors namų be dūmų ir nebūna, didesnių išbandymų santykiuose nepasitaikė.

„Puikiai sutariame, esame geriausi draugai. O jeigu pykstamės, tai pykstamės normaliai. Išsirėkiam, bet po to vėl greitai susitaikome“, – portalui Žmonės.lt teigia A.Čerškus.

Simboliška, kad būtent Palangoje, kur mylimieji susipažino, įvyko ir sužadėtuvės. Andrius išrinktosios rankos paprašė 2023-ųjų birželio 22 dieną Palangos kopose.

„Bet vestuves norėjome rengti savo mieste Vilniuje – kur gimėm, užaugom, kurį mylim“, – priduria jis.

Gedimino kalnas, orkestras ir Donatas Montvydas

Nors miestas kitas, mėnuo ir diena – ta pati, kaip ir sužadėtuvių. Evelina ir Andrius vestuves iškėlė 2024-ųjų birželio 22-ąją. O vietą ceremonijai pasirinko išties įspūdingą – lemtingą „taip“ vienas kitam tarė ant Gedimino kalno.

Andriaus Čerškaus ir Evelinos Stasiūnaitės vestuvės / Sauliaus Čirbos nuotr.

„Galvojome, kaip galima originaliau atšvęsti ir nustebinti Vilnių. Tai nusprendėme, kad Gedimino kalnas tam yra puiki vieta. Vilnius skatina poras tuoktis išskirtinėse miesto vietose, tai mums ši vieta pasirodė išskirtinė.

Juolab, kad pro savo buto langus matome pilį, tai aš sakiau žmonai – kiekvieną rytą gerdama kavą galėsi prisiminti, kur susituokei. Nes iš pradžių ji norėjo tuoktis bažnyčioje, bet galiausiai „pardaviau“ jai idėją tai padaryti ant Gedimino kalno“, – portalui Žmonės.lt pasakoja A.Čerškus.

Anot Andriaus, ceremonijoje netrūko jautrių momentų: „Kai Evelinos tėtis atvedė ją ant kalno, aš labai susigraudinau. Pradėjau beveik verkti, kai tėtis pasakė – atiduodu tau savo dukrą. Tai buvo labai jautri ir jausminga akimirka.“

Andriaus Čerškaus ir Evelinos Stasiūnaitės vestuvės / Sauliaus Čirbos nuotr.

Poros santuoką palaimino vienuolis Dismas, o ceremonijos vedėju buvo pasirinktas Andrius Jančiauskas, su kuriuo kartu A.Čerškus įsteigė Sostinės krepšinio mokyklą.

„Jis labai gražiai, jausmingai pravedė“, – prisimena pašnekovas.

Andriaus Čerškaus ir Evelinos Stasiūnaitės vestuvės / Sauliaus Čirbos nuotr.

Tiesa, išskirtinė buvo ne tik ceremonijos vieta, bet ir kitos šventės detalės – ant Gedimino kalno griežė smuikininkas, o po to apie 200 svečių iki Vilniaus gatvėje esančio restorano „Meating Room“ lydėjo Žirmūnų gimnazijos orkestras.

„Išėjo toks šeimų maršo žygis per Vilniaus gatvę. Žmonės fotografavo, filmavo, kas čia vyksta, kas čia tuokiasi“, – džiaugiasi Andrius.

Minėtame restorane vyko vakarinė šventės dalis, kurioje svečius linksmino dainininkas Donatas Montvydas. Andrius atskleidžia, kad ilgai galvoti dėl to, kas koncertuos vestuvėse, nereikėjo, mat Donatas – jo draugas.

Andriaus Čerškaus ir Evelinos Stasiūnaitės vestuvės / Sauliaus Čirbos nuotr.

„Mes kartu su Vaidu Baumila ir Donatu Montvydu užaugom Vilniaus krepšinio mokykloje. Esame 1987 metų karta – kartu žaidėme, augome nuo paauglystės, tad norėjosi, kad koncertuotų draugai, tie, kurie mus geriausiai pažįsta.

Vaidas turėjo dainuoti ant kalno. Gaila, nepavyko, nes tą dieną jam buvo koncertas Klaipėdoje, dėl to labai atsiprašė“, – portalui Žmonės.lt pasakoja A.Čerškus.

Šventėje dalyvavo apie 200 svečių. Toks skaičius ne vienam gali pasirodyti didelis, tačiau Andrius teigia, kad jo atveju kitaip būti ir negalėjo.

„Aš daug metų krepšinyje. Daug auklėtinių, tėvų, trenerių... Ta mūsų bendruomenė, krepšinio šeima – didelė“, – pabrėžia jis.

Visgi šventė tik šeštadieniu neapsiribojo. Vėliau ji tęsėsi Andriaus žmonos Evelinos tėvų sodyboje.

„Darom festivalį, vaikams daug pramogų“, – šypsosi A.Čerškus.

O po dešimtmečio pora svarsto susituokti ir bažnyčioje. Tuomet, kaip tikina Andrius, jis su Evelina iškels dar vieną didelį vakarėlį.

Andriaus Čerškaus ir Evelinos Stasiūnaitės vestuvės / Sauliaus Čirbos nuotr.

Povestuvinė kelionė – neįprasta

A.Čerškus svarsto, kad po vestuvių jų santykiuose nelabai kas keisis. Pakito tik Evelinos pavardė – ji tapo Čerške.

„Gyvenimą gali pakeisti nebent vaikai. Kol jų neturim, manau, nieks čia nepasikeis. Būsim tokie patys – daug sportuosim, daug keliausim, daug draugų turėsim ir stengsimės žmonėms duoti daug meilės, kaip visą laiką tą ir darom“, – įsitikinęs Andrius.

Tiesa, apie vaikus pora dar pernelyg rimtai nesikalba, nors A.Čerškus, turėdamas omenyje ir aukštą savo ūgį, šyptelėjęs išduoda: „Yra tokia svajonė, kad būtų keli NBA žaidėjai.“

O kol kas pora planuoja medaus mėnesį, tiksliau – savaitę. Povestuvinė išvyka laukia taip pat išskirtinė.

„Vyksime į Pietų Italiją. Bus agroturizmas – gyvensim fermose, vynuogynuose, skinsim vynuoges, padėsim gaminti vyną, sūrius. Būsim ūkininkai“, – portalui Žmonės.lt išduoda A.Čerškus.

Fotogalerija:

Sostinės krepšinio mokyklos įkūrėjas Andrius Čerškus vedė mylimąją Eveliną (11 nuotr.)
+5