Škotijoje prasidėjo atsisveikinimas su Elizabeth II: nusidriekė minios, procesijoje – ir karalius

Karalienės Elžbietos II karstą Edinburgo gatvėmis lydinti procesija / „Scanpix“ nuotr.
Karalienės Elžbietos II karstą Edinburgo gatvėmis lydinti procesija / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-09-12 17:15
AA

Karalius Charlesas III pirmadienį per Škotijos sostinės Edinburgo centrą vedė procesiją paskui savo mirusios motinos karalienės Elizabeth II karstą į šv. Egidijaus katedrą.

Charlesas III kartu su kitais trimis karalienės vaikais ėjo paskui karstą ir įveikė nedidelį atstumą nuo Holirudhauzo rūmų, kur karstas buvo per naktį.

Karstas šv. Egidijaus katedroje bus laikomas parą, o antradienį bus išskraidintas į Londoną.

Kaip šeštadienį pranešė karališkųjų rūmų pareigūnai, Elizabeth II valstybinės laidotuvės vyks Vestminsterio abatijoje Londone rugsėjo 19 dieną 11 val. vietos (13 val. Lietuvos) laiku.

Škotijoje – atsisveikinimas su karaliene Elžbieta II (30 nuotr.)
+24

Charlesas III taip pat pirmą kartą nuo įžengimo į sostą kreipsis į Jungtinės Karalystės įstatymų leidėjus Londone, šalyje tęsiantis formaliems renginiams prieš karalienės valstybines laidotuves, vyksiančias rugsėjo 19 dieną.

Per ilgą gedulo laikotarpį JK bando susitaikyti su savo ilgiausiai tarnaujančios monarchės, buvusios nacionalinio gyvenimo fone beveik nuo Antrojo pasaulinio karo, mirtimi.

„Mano nuomone, tai, kad ji mus paliko mūsų akivaizdoje iš tikrųjų suteikė šiek tiek paguodos“, – sakė Lucy Hampshire atvykusi į Edinburgą su savo vaikinu iš Anglijos Jorko miesto pažiūrėti į karalienės karstą.

Gėlės prie Didžiosios Britanijos ambasados Berlyne pagerbiant Elžbietos II-osios atminimą (11 nuotr.)
+5

Išvakarėse katafalkui važiuojant Edinburgu, miestą užplūdo gausios minios žmonių. Norėdami atiduoti pagarbą monarchei, kurie iš susirinkusiųjų mėtė gėles, o kiti liejo ašaras.

Žmonės taip pat rikiavosi miestų ir kaimų gatvėse palei 290 km maršrutą nuo karalienės Balmoralo dvaro, kur ketvirtadienį mirė Elizabeth II. Septynis dešimtmečius soste išbuvusiai karalienei buvo 96 metai.

Didžioji Britanija gedi karalienės Elizabeth II (36 nuotr.)
+30
Elizabeth II gyvenimo akimirkos (73 nuotr.)
+67
Karalienė Elžbieta II Škotijoje išlydėta į paskutinę kelionę (73 nuotr.)
+67