Skrandžio mažinimo operacija Algirdui Liebui atlikta dar būnant 16-kos: kaip gyventi sveriant 190 kilogramų?

Laidos herojus Algirdas Liebus / Stop kadras
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Emigrantas Algirdas Liebus šiandien sveria 130 kilogramų, ir save vadina laimingiausiu pasaulio žmogumi. Gal kas pasakytų, kad šis Nyderlanduose gyvenantis lietuvis – apkūnokas.

„Jūs pamatytumėte, kaip atrodžiau prieš tai“, – jiems atsikerta Algirdas. 190 kilogramų – toks emigranto svorio rekordas, kurio pasiekti jis nelinkėtų niekam. Skausmai, patyčios, ašaros drabužių parduotuvėse ir dvi operacijos – štai ką jau spėjo išgyventi 25 metų vyras.

A. Liebus – vienas jaunesnių žmonių Lietuvoje, kuriam buvo atlikta skrandžio mažinimo operacija, po kurios iš 190 kilogramų labai greitai liko vos 110. Tai buvo vienintelis pasirinkimas. Lig tol nuo vaikystėje patirtos traumos pradėjusio augti svorio nesustabdė jokie vaistai. „Lietuvoje dar buvo neišbandyti vaistai, tai mano tėveliai pasirašė dokumentus, kad mane duoda kaip bandomąjį triušį, – prisimins Algirdas. – Buvo visokie šalutiniai poveikiai, o svoris nekrito.“

Laidos herojus Algirdas Liebus / Stop kadras

Tuo metu šešiolikmečiui operacija buvo atlikta išimties tvarka, o pokyčiai pasimatė labai greitai. Algirdas Liebus sako, kad palengvėjo ne tik kūnas, bet ir visas gyvenimas. Sulysęs vaikinas pagaliau galėjo gyventi taip, kaip bendraamžiai, be to, jau buvo išmokęs pastovėti už save. Nors lengva tikrai nebuvo. „Vaikai – žiaurūs“, – LRT televizijos laidoje „Emigrantai“ šį antradienio vakarą sakys Algirdas, prisimindamas tamsų gyvenimo laikmetį Kretingos mokykloje.

Po drabužiais Algirdas jau atrodė neblogai, tačiau prie kitų žmonių nusivilti marškinių nedrįsdavo. Oda, laikiusi tuos atsikratytus aštuoniasdešimt kilogramų svorio, kabėjo kaip didžiulis maišas. Būtent tada vyras nusprendė emigruoti į Nyderlandus – plastinei odos pertekliaus šalinimo operacijai reikėjo kelių tūkstančių eurų, kuriuos Algirdas ketino susitaupyti iš emigracijoje uždirbtų pinigų. Emigrantas neatsidžiaugia, kad čia jam neteko dirbti nepatinkančio darbo.

Laidos herojus Algirdas Liebus / Stop kadras

Nuo mažens Algirdas Liebus turi aistrą kulinarijai. Vyras tikina, kad yra įpratęs dirbti taip, kaip mokė mama – nesvarbu, kaip pavargsi ir kiek užtruksi, svarbiausia viską atlikti tobulai. Lietuvis pradėjo gaminti, ir gamino jis taip, kad sužavėjo visus. Kaip gyventi sveriant beveik du šimtus kilogramų? Kaip vos per tris savaites susikurti pavydėtiną karjerą ir susitaupyti 4 tūkst. eurų? Emigranto A. Liebaus istorija iš Nyderlandų – jau šį antradienio vakarą, 19:30 val. per LRT televiziją.

Skaitykite daugiau