Skrybėlėtos damos ir Didžiosios Britanijos karališkąja simbolika pasipuošę vyrai Vilniuje šventė Elizabeth II gimtadienį

Davidas Huntas su žmona Sarah / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Davidas Huntas su žmona Sarah / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2013-06-13 18:33
AA

Ketvirtadienio vakarą į Vilniuje esančią Jungtinės Karalystės ambasadą paminėti karalienės Elizabeth II 87-ojo gimtadienio rinkosi nevyriausybinių organizacijų ir verslo žmonės, Vyriausybės ir Seimo atstovai, visuomenės ir kultūros veikėjai.

Tikrasis karalienės gimtadienis yra balandžio 21 dieną, tačiau nuo seno monarcho gimtadienį Jungtinė Karalystė švenčia vasarą. Tai daroma praktiniais sumetimais, mat šaltas metų laikas nepatogus paradams ir kitoms atvirame ore vykstančioms ceremonijoms.

Iškilmingas vakarėlis, į kurį sukviesta apie 500 svečių, prasidėjo Jungtinės Karalystės ir Lietuvos himnais. „Ponios ir ponai, dėkui, kad šiandien susirinkote“, – kreipėsi į svečius lietuviškai Jungtinės Karalystės ambasadorius Lietuvoje Davidas Huntas, o vėliau kalbą tęsė anglų kalba. Ambasadorius pasidžiaugė, kad praėję metai buvo itin svarbūs Didžiajai Britanijai dėl joje vykusių Olimpinių žaidynių ir šie – dėl Jos Didenybės deimantinio karūnavimo jubiliejaus. D.Huntas taip pat pasidžiaugė, kad Lietuvai šie metai bus itin svarbūs, vos už kelių savaičių šalis pradės pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai.

Renginio svečius dūdmaišio melodijomis pasitiko Škotijos dūdmaišių asociacijos prezidentas Iainas Watsonas, o vakaro šventišką atmosferą kūrė Lietuvos kariuomenės orkestras.

Vilniuje paminėtas britų karalienės Elizabeth II gimtadienis (54 nuotr.)
+48
Iainas Watsonas / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Padėkojęs Didžiosios Britanijos ambasados Vilniuje darbuotojams ir visiems, prisidėjusiems, rengiant priėmimo vakarą, konsulas D.Huntas pakėlė šampano taurę ir ištarė: „Už karalienę!“ „Už karalienę!”, – atsišaukė visi susirinkusieji.

Ketvirtadienį į ambasadą rinkosi įvairiausiais galvos apdangalais pasipuošusios damos. Tuo tarpu kai kurie vyrai puošėsi Didžiosios Britanijos karališkąja simbolika.

Svečiai buvo vaišinami Didžiojoje Britanijoje gamintais ir pasididžiavimu vadinamais sūriais, užkandžiais bei specialiu alkoholiniu kokteiliu, kuris gardinamas agurkais ir petražolėmis. Neapsieita ir be indiškos virtuvės, kuri padėjo atskleisti Britų salų daugiakultūriškumą.

Renginyje taip pat buvo galima išvysti ir ne vienerius metus Jungtinėje Karalystėje gyvenusią Beata Nicholson su vyru. Beata buvo pasipuošusi marga suknele, o galvą pasipuošusi žalios spalvos lankeliu.

„Pirmas kartas, kai man pavyko sudalyvauti Karalienės gimtadienio šventėje, nes vis nepavykdavo prieš tai sugrįžti į Lietuvą. Šį vakarą esu apsirengusi ir aviu vien tik britiškus „brandus“. Taip jau nutiko, kad nusipirkau du galvos aksesuarus: vienu pasipuošiau draugės vestuvėse, o su šiuo debiutavau šiandien. Labai gražus renginys ir džiaugiuosi, kad šiandien geras oras. Ypač smagu, kad čia vaišinama britiškais kokteiliais“, – portalui Žmonės.lt sakė Beata.  

Iainas Watsonas / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Gimtadienį švenčia dukart

Kaip pranešė ambasada, nuo seno monarcho gimtadienį Jungtinė Karalystė švenčia vasarą, dažniausiai antrąjį arba trečiąjį birželio šeštadienį. Tai daroma praktiniais sumetimais, nes šaltas metų laikas nepatogus paradams ar kitoms atvirame ore vykstančioms ceremonijoms. Diplomatinėms atstovybėms leidžiama pasirinkti, kurią birželio dieną jos švenčia Karalienės gimtadienį.

Nuo 1748 m. monarcho gimtadienis pažymimas iškilminga Vėliavų pagerbimo ceremonija bei paradu. Ceremonijai prasidėjus, karalienė, lydima karališkosios kavalerijos, išvyksta iš Bekingemo rūmų ir Mall gatve važiuoja į Raitosios gvardijos būstinę. Karalienė asmeniškai priima garbės sargybos pasveikinimą, o po to apžiūri maždaug 500 gvardiečių rikiuotę.

Grįžusi į rūmus, Jos Didenybė kartu su šeimos nariais išeina į balkoną pasigrožėti jos garbei atliekamu Karališkųjų Oro pajėgų skrydžiu virš Londono centro.

Visą apie keturias valandas trunkančią ceremoniją tiesiogiai transliuoja Jungtinės Karalystės nacionalinė televizija BBC.

Savo tikrąjį gimtadienį Jos Didenybė karalienė Elizabeth II paprastai švenčia šeimos ir artimiausių draugų rate Windzoro pilyje.

Iainas Watsonas / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.