Slapta kalba: ką savo veiksmais nori mums pasakyti augintiniai?
Ar kada nors susimąstėte, ką galvoja jūsų augintinis? Išties būtų puiku, jei galėtume suprasti jų kalbą...
Deja, mokslas dar taip toli nepažengė ir kol kas mums belieka atidžiai stebėti savo gyvūnėlius ir bent iš jų veiksmų spręsti, ko jie iš mūsų norėtų. O suprasti kartais nėra labai sunku, jei išties gerai pažįstate savo augintinį. Pateikiame jums tinklalapyje womanitely.com aprašytas populiariausių augintinių veiksmų reikšmes.
Žiurkėnas kramto narvelio grotas
Jei jūsų mylimas žiurkėnas pradėjo krimsti savo narvelio grotas, tai reiškia, kad jam reikėtų daugiau erdvės ir veiklos. Gali būti, kad savo narvelyje tupintis graužikas tiesiog neturi ką veikti, todėl reikėtų jį bent keletą kartų per dieną išleisti iš narvelio šiek tiek pasibėgioti. Nemanykite, kad žiurkėnas tėra tik kambario puošmena, jam taip pat reikia pramankštinti savo mažytes kojeles! Į žiurkėno narvelį taip pat galėtumėte įdėti nedidelių žaisliukų, kartoninių arba popierinių dėžučių, kurias grauždamas jis galėtų galąsti ir savo dantukus.
Šuo padėjo leteną jums ant kojos
Jei šuo leteną vis padeda jums ant kojos, tai reiškia, kad jam reikia daugiau jūsų dėmesio. Šunys ypač dažnai šį veiksmą daro tuomet, kai šeimininkai juos ilgam laikui palieka vienus arba kai jaučia tam tikrą grėsmę arba baimę (tarkime, jei pradeda žaibuoti). Reaguokite į šį savo keturkojo veiksmą ir parodykite jam kuo daugiau rūpesčio ir meilės.
Šuo nenuleidžia nuo jūsų akių
Jei šuo įsispitrijo jums į akis, dažniausiai tai reiškia maldavimą. Tokio veriančio žvilgsnio veikiausiai sulauksite valgydami prie stalo, o jei esate jautrios širdies žmogus, kažin ar sugebėsite jam atsispirti ir numesite kokį nedidelį kąsnelį, manydami, kad daug žalos jis nepridarys. Deja, klystate: keletą kartų gavęs ko nori, jūsų augintinis pradės naudotis jūsų gerumu. Jei ateis diena, kai skanėstų prie stalo nuspręsite jam nebeduoti, šuo gali parodyti savo susierzinimą pradėdamas loti ar inkšti. Geriau jau nuo pat mažumės mokykite savo augintinį, kad valgymui jam yra laikas ir vieta, o jei jis pradės inkšti prie stalo, tiesiog paglostykite jį.
Triušis stuktelėjo jus nosimi
Apie triušių elgseną kalbama gerokai mažiau, taip yra dėl to, kad jie nėra tokie populiarūs kaip katės ar šunys. Tačiau jei namuose turite šį augintinį, tikriausiai žinote, kaip staigiai kinta jo nuotaika. Štai pavyzdžiui, jei jums atrodo, kad triušis ką nors kramto, nors jo burna yra tuščia, tai reiškia, kad jo nuotaika yra pakili, tačiau jei paėmus į rankas triušis susigūžia, tai rodo, kad dėl kažkokios priežasties jis nepasitiki jumis (galbūt ilgai jo nelaikėte rankose arba augintinis dar nespėjo su jumis apsiprasti). Na, o jeigu triušis stuktelėjo jus nosimi, reiškia, kad jis džiaugiasi jus matydamas ir taip sveikinasi su jumis.
Katė leidžia gurguliavimo garsą
Tokią komunikaciją interpretuoti galima priklausomai nuo situacijos. Dažniausiai toks gurguliavimas gali reikšti, kad katė nori su jumis susidraugauti, jei neseniai buvote ant jos dėl ko nors supykę. Vis dėlto, jei šį garsą ji leidžia dažnai, tokiu atveju gali būti, kad katė jaučiasi nesaugiai ar tai tiesiog įprotis.
Katė lėtai mirksi
Kartais tuo momentu, kai pagaunate savo katės žvilgsnį, galite pastebėti, kad ji pradėjo neįprastai lėtai mirksėti. Dažniausiai tai ypač geras ženklas, reiškiantis, kad katė jaučia didelį pasitikėjimą jumis.
Žirgas ar arklys vartosi ant žemės
Pastebėta, kad arkliai ant žemės pradeda vartytis tuomet, kai jaučiasi saugūs. Tai jie dažniausiai daro lauko aptvaruose, kai būna apsupti kitų arklių. Vis dėlto, jei arklys ant žemės vartosi itin dažnai, tai taip pat gali reikšti ir tai, kad jis turi odos problemų, tokiu atveju derėtų kuo greičiau vežti jį pas veterinarą.