Socialiniai tinklai. Vyrai ir moterys supranta skirtingai

Socialiniai tinklai skatina įvairiausias emocijas / Vida Press nuotr.
Socialiniai tinklai skatina įvairiausias emocijas / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-05-19 09:40
AA

Apie vyrų ir moterų nesusikalbėjimą, kai ji pasakė, o jis ne taip suprato, prirašyta daugybė knygų ir sukurta begalė filmų. Dabar atsivėrė dar viena komunikacijos erdvė – socialiniai tinklai. Vis dažniau susipažįstama, bendraujama, ieškoma antrosios pusės interneto platybėse. Ir nors santykius užmegzti ten gerokai paprasčiau – tereikia išsiųsti žinutę ir pokalbis prasideda, tačiau nesusipratimų virtualiame pasaulyje nė kiek ne mažiau nei kasdieniame gyvenime. Nes vyrai ir moterys žinutes rašo ir supranta skirtingai!

Kaip išvengti bendravimo klaidų socialiniuose tinkluose – dešimt konkrečių patarimų.

1. Suprask tiesiogiai

Svarbu nusiteikti, kad virtualus susirašinėjimas pirmiausia yra bendravimas, bet ne draugystė. Nepažįstamo žmogaus sakiniuose ar nuotraukose nereikia įžvelgti nieko, kas nėra tiesiogiai parašyta ar parodyta. Žinučių nepapildo kūno kalba, balso intonacijos ir kiti neverbaliniai ženklai. Vadinasi, pasikliauti galima tik tekstu. Todėl parašymas „aš neturiu laiko“ ir reiškia „aš neturiu laiko“. Kol žmonės nepažįsta vienas kito, bet kokios spėlionės neturi prasmės. Tik susitikus ir pabendravus ne vieną kartą galima truputį nuspėti, ką žmogus nori pasakyti kalbėdamas užuolankomis, kokias frazes dažniausiai vartoja ir ką jos reiškia. Šypsenėlės ir kitokie ženklai kiek palengvina komunikaciją, tačiau neperteikia visų emocinių niuansų.

2. „Ne“ – spontaniškoms emocijoms

Jei moterys daug laiko praleidžia socialiniuose tinkluose, o ne pažinčių svetainėse, dažniausiai jos ieško draugystės, nori gauti patarimų, o ne tikisi susirasti partnerį. Šiandien bendravimas internete moterims atstoja dienoraščio rašymą. Tai joms yra savotiška dvasinė higiena. Ne viena su džiaugsmu į virtualią erdvę įkelia tą nuotrauką, kurioje atrodo sau graži, pasidalija asmenuke, daryta geriant kavą, ir parašo „labas rytas“. Taip dažna išreiškia savo emocijas. Ir nustemba, jei būna suprasta neteisingai. Tačiau tai, kuo dalijiesi su draugėmis, gali būti visai kitaip suvokta nepažįstamų vyrų – tavo virtualių draugų. Kai kurie gali tai priimti kaip tiesioginį kvietimą susipažinti artimiau.

Pirmasis pokalbis telefonu su vyru, kuris ketina tave pakviesti į pasimatymą, priverčia stipriau plakti širdį ir leidžia iš jo balso išskaityti daug emocinių niuansų, o internetinė žinutė gali būti iššifruota bet kaip: kai kam ji paskęsta pranešimų jūroje, o kai kam gali pasirodyti flirto pažadas.

Ikonėlės / Vida Press nuotr.

3. Bendrauk lakoniškai

Trumpi atsakymai provokuoja tolesniam kontaktui.

Pastebėjai, kad bendraudama su vienais daugiau rašai tu, o su kitais – tik atsakinėji į žinutes? Paprastai tas, kuris pradeda pokalbį, kurio žinutė būna paskutinė atsisveikinant, yra santykių iniciatorius, o tas, kuris tik atsako, palaiko bendravimą. Jei rašai daug, tikėtina, kad sulauki trumpučių atsakymų. Jei pradėsi mintis dėstyti itin lakoniškai, gali sužadinti vyro dėmesį ir jis ims siųsti ilgėlesnius laiškus. Kaip ir tikrame, taip ir socialinių tinklų pasaulyje nežinomybė vilioja. Šis būdas itin tinka bendraujant su tais, kuriuos bent šiek tiek pažįsti gyvai. Pavyzdžiui, jis: „Šiandien vakarėlis.“, tu: „Žinau.“, jis: „Aš ten būsiu.“, tu: „Gerai.“, jis: „Ar tu irgi ten eisi?“, tu: „Pažiūrėsiu.“, jis: „Ateik, norėčiau tave pamatyti.“ Gali džiūgauti: tau pavyko, jei turėjai tikslą būti pakviesta. Jei į paprastą klausimą „kaip sekasi?“ atsakysi ilgu sąrašu, ką nuveikei, kaip jautiesi ir t. t., nepaliksi jokios intrigos. O štai trumpi atsakymai provokuoja tolesniam kontaktui.

4. Jokių sentimentalių žinučių!

Jei esi įpratusi net ir nepažįstamiems žmonėms rašyti itin šiltas žinutes, pavyzdžiui: „Labas rytas, linkiu tau geros dienos.“ arba „Labos nakties, saldžių sapnų.“, žinok, kad vyrui anapus ekrano transliuoji tokią informaciją: „Tu esi vienintelis, apie kurį aš galvoju, nors tavęs dar nepažįstu.“ Ir tai jis gali suprasti kaip ženklą, kad reikia kuo greičiau sprukti nuo lipšnios nepažįstamosios. Protingi vyrai žino, kad moterys iš jų gautas žinutes linkusios aptarinėti su draugėmis, kolegėmis ir ieškoti ten paslėptų prasmių. Todėl jei jis tikrai toks, jokio sentimentalaus atsako nesitikėk. Verčiau pasitaupyk tokius sakinius tam laikui, kai būsite tikra pora ir jus sies kai kas daugiau nei virtuali simpatija.

5. Nereikalauk pasiaiškinimų

Virtualioje erdvėje niekas nėra privaloma, visai nesvarbu, kad galbūt malonus susirašinėjimas tęsiasi kelis mėnesius. Juk tikrasis gyvenimas vyksta ne internete. Jis neatsakė? Parašė dviprasmybę? Nepasveikino su gimtadieniu, nors feisbukas apie tai pranešė? Vyrams žinutės, kuriose prašoma atrašyti, pasiaiškinti, yra tokios pat atgrasios kaip senovinis „mums reikia pasikalbėti“. Juk po šių žodžių nieko gero nelauk. Jis pasijus spaudžiamas, o tokių dalykų kažin ar kas ieško virtualių iliuzijų pasaulyje. Kita vertus, tokio draugo irgi nevertink rimtai.

6. Rašyk taisyklingai

Jei rašai be nosinių ir „varnelių“, būsi suprasta, tačiau taisyklinga rašyba žmogui anapus ekrano neabejotinai leis susidaryti apie tave geresnę nuomonę. Parašydama du ar tris aiškius, taisyklingus sakinius pateiksi kur kas svarbesnės ir pozityvesnės informacijos apie save, nei spausdindama minčių srautą, iliustruotą šypsenėlėmis ir kitokiais ženklais.

7. Nepasiduok jokiam spaudimui

Tai, ką išsiuntei virtualiam bičiuliui, gali atsidurti pačioje netikėčiausioje vietoje ir netinkamiausiu laiku.

Internete nuotraukos yra ne mažiau svarbios, o gal net svarbesnės už tekstą. Galima drąsiai kelti augintinio ar pagaminto patiekalo nuotraukas, tačiau savo atvaizdą?.. Susikūrus profilį socialiniame tinkle geriausia dėti tokią nuotrauką, kuri nedarytų gėdos, jei netyčia patektų į nepageidaujamas rankas. Verčiau susilaikyti nuo pikantiškų fotosesijų ar vaizdų, galinčių atskleisti privataus gyvenimo detalių. Virtualus bičiulis paprašė tavo asmeninių nuotraukų? Užsiminė, kad būtų gerai – erotinio atspalvio? Jau pats prašymas ar užuomina gali priversti jaustis nejaukiai. Jei jis nesigėdija prašyti, kodėl turėtum gėdytis atsisakyti? Aiškus ir tvirtas „ne“ ar net profilio užblokavimas gali būti adekvatus atsakas. O gal pačiai kirba noras pasidalyti savo atvaizdu? Visada turėk omeny, kad tai, ką išsiuntei virtualiam bičiuliui, gali atsidurti pačioje netikėčiausioje vietoje ir netinkamiausiu laiku.

Ikonėlės / Vida Press nuotr.

8. Dialogo nepaversk monologu

Kuo daugiau laiko praleidi on-line ir kuo aktyviau ten dalyvauji, tuo labiau išsiduodi, kad neturi asmeninio gyvenimo. Todėl stenkis riboti savo aktyvumą socialiniuose tinkluose. Į gautas žinutes irgi nėra būtina visada atsakyti nedelsiant – tegul praeina 10–15 minučių ar net kelios valandos. Ir jokiu būdu nerašinėk žinučių su kontroliuojančiais klausimais: „ką veiki?“, „kodėl neatsakei?“ Nes gali greitai pastebėti, kad šmaikštūs dialogai ir komentarai kažkur išgaravo ir liko tavo pačios monologas. Tokiu atveju norėdama atgaivinti internetines pažintis padaryk ilgoką pertrauką, leisk tavęs pasigęsti.

9. „Ne“ – pykčiui ir patyčioms

Visais atvejais, kai susirašinėji su nepažįstamu žmogumi (nesvarbu, kiek laiko tai tęsiasi), venk negatyvių pasakymų, perkeltinių prasmių, keiksmažodžių, blogų palinkėjimų. Juokeliai: „šok per langą“ ir panašūs, retai, bet gali būti iš tiesų įgyvendinti. Tu juokauji, o kitas žmogus gali viską suprasti tiesiogiai. Juk jis nemato tavo ironiškos šypsenos, o tu nežinai, kokia jo padėtis, psichinė, emocinė savijauta. Iš teksto žinučių ne visada įmanoma tai nuspėti. Bet juk nenorėtum, kad tau ant sąžinės gultų geriausiu atveju kieno nors sugadinta nuotaika? Jei bendravimas su kuo nors tave erzina, sukelia neigiamus jausmus, tiesiog ryžtingai jį nutrauk.

10. Rašyk tik blaivia galva

Alkoholis ir socialiniai tinklai gali būti ne mažiau pavojingas derinys nei alkoholis ir automobilis. Savaitgalis, neturi, ką veikti, galbūt tau liūdna, esi pavargusi ir nusivylusi. Prisėdi prie kompiuterio ar susirangai sofos kampe su išmaniuoju rankose, įsipili vyno. Tikiesi pasinerti į virtualų pasaulį ir atsipalaiduoti? Verčiau to nedaryk, nes kitą dieną gali pasigailėti. Emocijų pagauta, gali prirašyti tokių dalykų, kokių net neketinai. Alkoholis suteikia drąsos, tačiau pagirios ne visada malonios. Nekalta situacija: išsiunti žinutę, jis nieko neatrašo. Gurkšteli vyno, nutari, kad netiksliai suformulavai. Tada rašai vėl. Jis atrašo. Tau atrodo, kad neaiškiai, ne apie tai. Tada dar kelios žinutės. Įsijauti. Išlieji savo jausmus. Ir kitą rytą pasibaisėji: ar aš galėjau visa tai parašyti?..

Ikonėlės / Vida Press nuotr.

Ir dar – labai svarbu įsisąmoninti, kad ne visi internetiniai pažįstami tampa draugais. Be to, bendravimo paskatos labai skirtingos: vieni ieško meilės, kiti bėga nuo vienatvės, o treti nuobodžiame darbe paprasčiausiai stengiasi kiek prasiblaškyti ar išgirsti praktiškų patarimų. Todėl virtualus socialinių tinklų pasaulis gerokai apgaulingesnis nei tikrasis. Juk meilės istorija gali prasidėti ir nuo diskusijos apie augintinius, o daugybė komplimentų ir like prie naujos profilio nuotraukos – būti pamiršti, vos tik išjungiamas kompiuteris ir baigiasi darbo diena.