Valgomosios sodos galima rasti kiekvienuose namuose. Dažniausiai naudojame ją kepiniams ar šveitimo procesui, tačiau galima ir kitaip ja pagerinti gyvenimo kokybę.
Štai populiariausi sodos panaudojimo būdai
Maisto ruošimas. Soda dažnai pakeičia kepimo miltelius, kai kepame kokį nors skanėstą. Tik reikia „nugesinti“ ją grietine ar kefyru ir dėti į tešlą. Soda kildina ją burbuliuodama.
Kvapų šalinimas. Kadangi soda neutralizuoja rūgštingumą, ji gali sumažinti arba panaikinti nemalonų kvapą. Padėkite indelį su soda į šaldytuvą, ir nosį dirginantis nemielas aromatas dings. Galite sodos įberti į šiukšliadėžę ar šiukšlių maišą, kad namuose būtų švarus ir grynas oras.
Taip pat sodos galite paberti ant kilimo, o po kiek laiko išsiurbti – atgis spalvos, neliks įsigėrusių kvapų. O jeigu jūsų odą erzina dezodorantai, nusipraususi į pažastis, įtrinkite jas soda.
Natūralus šveitiklis. Atskiesta su vandeniu soda – nepakeičiama šveičiamoji priemonė, ypač gera vonios plytelių tarpeliams ar elektrinės viryklės kaitlentei valyti.
Su soda nuo sienų galima nuvalyti tepliones, jei vaikai pasidarbavo pieštukais. Taip pat galite puikiai nušveisti automobilio ratų diskus ar kitus paviršius.
Priešgaisrinis efektas. Keletą sodos dėžučių laikykite virtuvėje ir tam, jei, gaminant maistą, netyčia užsidegtų riebalai. Užberkite ant liepsnos sodos ir užgesinsite ją. Kad ugnis neplistų, niekada nepilkite vandens ir nemaišykite sodos su vandeniu.
Dantų valymas. Sumaišyta su nedideliu kiekiu vandenilio peroksido, soda virsta dantų pasta, kuri balina dantis ir naikina bakterijas. Jei norite panaikinti blogą kvapą, skalaukite burną sodos tirpalu (vanduo ir soda).
Drabužių valiklis. Soda ne tik sureguliuoja vandens rūgštingumą, bet ir „patobulina“ valymo miltelius ar valomąjį kremą. Soda tokiu atveju veikia kaip šveičiamosios dalelės. Jei ant drabužių atsirado riebalų dėmė, patrinkite sodos milteliais ir palaikykite.
Medicinos preparatas. Soda malšina skausmą, jei nudegėte saulėje, taip pat sumažina gerklės perštėjimą, jei skalaujate ją sodos tirpalu. Jei vaiko odelė sudirgusi nuo sauskelnių, kai maudysite mažylį, į vonelę įberkite sodos.
Gėlių viagra. Berkite valgomosios sodos į vandenį su gėlėmis, kad šios laikytųsi ilgiau. Soda sugeria puvėsių kvapą, sureguliuoja vandens rūgštingumą.
Kaip galima lieknėti su soda? Jos nereikės gerti – turėsite paruošti sodos vonias. Jos atpalaiduoja organizmą, pašalina iš kūno per dieną susikaupusią neigiamą energiją, pagreitina kraujotaką, o tai padeda greičiau skaidyti riebalus. Rezultatas – svorio kritimas.
Sodos voniai reikės: 200 l karšto vandens (iki 40 °C) ir 300 g sodos. Sumaišykite, ištirpinkite ir 20–25 min. pagulėkite. Pamatysite, lieknėsite tikrai!
Taip pat sodą galite maišyti su jūros druska. Tokia vonia paspartina medžiagų apykaitos procesus, varo iš organizmo šlakus ir toksinus. Taigi pasekmės vėl tos pačios – antsvorio mažėjimas.
Efektą sustiprinsite, jeigu į sodos ir druskos vonią įlašinsite kelis lašus eterinio aliejaus: apelsinų, citrinų, mandarinų ar pušų. Jie sumažins celiulitą ir padės mesti papildomus kilogramus.
VERTA ĮSIDĖMĖTI! Soda – pasiutusi darbininkė. Netgi po vonių ji toliau dirba savo darbą. Todėl, pagulėjusi vonioje, nelįskite po dušo srove nusiprausti. Išlipusi iš vonios, nusausinkite kūną rankšluosčiu, apsivilkite kilpinį chalatą ir išgerkite karštos žolelių arbatos.