Sodeikų ir Lacičių triumfas prestižiniame turnyre Vokietijoje: laimėjo Didžiojo prizo šokių varžybas

Evaldas ir Ieva Sodeikos bei Vaidotas ir Veronika Lacičiai  / LSŠF ir WDSF nuotr.
Evaldas ir Ieva Sodeikos bei Vaidotas ir Veronika Lacičiai / LSŠF ir WDSF nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-08-13 09:43
AA

Štutgarte, Vokietijoje, šeštadienį baigsis 34-ąjį kartą surengtos vienos didžiausių ir prestižiškiausių sportinių šokių varžybų pasaulyje – Atvirasis Vokietijos čempionatas (German Open Championships). Į po dvejų metų pandeminės pertraukos surengtą turnyrą susirinko 3000 šokėjų porų. Lietuvos sportinių šokių atstovai visą savaitę vykusiose varžybose pergales skynė vieną po kitos.

Penktadienio vakarą Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) Didžiojo prizo standartinių šokių varžybas laimėjo Evaldas Sodeika ir Ieva Sodeikienė iš Kauno „Kaspino“ klubo. Savo amžiaus ir meistriškumo kategorijoje kauniečiai nugalėjo 157 poras iš Europos, Šiaurės Amerikos ir Azijos žemynų bei surinko 196,041 balo iš 200 galimų. Kaip ir daugelyje ankstesnių varžybų, tarp penkių finalo šokių E. ir. I.Sodeikos geriausiai atliko fokstrotą, o šio šokio technikos kriterijaus vertinimas siekė 9,917 balo iš 10 galimų.

„Esame labai laimingi!” – sakė daugkartiniai pasaulio, Europos ir Lietuvos čempionai. Kaip įprasta, mūsų šalies duetą Vokietijos publika pasitiko itin šiltai. Nors šokant paskutinį šokį, paprastai žiūrovai pakildavo iš savo kėdžių bei ovacijomis palaikydavo Evaldą ir Ievą, šį kartą toks publikos palaikymas šokėjus lydėjo jau pirmojo individualaus lėto valso metu.

Evaldas ir Ieva Sodeikos, skambant himnui, neslėpė ašarų / LSŠF ir WDSF nuotr.

Viena diena anksčiau Štutgarte taip pat skambėjo Lietuvos himnas – taip pat atliekamas standartinių šokių sportininkų garbei. Pirmąją vietą Pasaulio sportinių šokių federacijos Didžiojo prizo – tik Profesionalų lygos – varžybose iškovojo Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva Lacitienė.

Vaidoto ir Veronikos duetas kiekviename šokyje stipriai lenkė konkurentus, tad jau po lėto valso ir tango sportinės intrigos neliko. Visgi, geriausiai teisėjai įvertino V. ir V.Lacičių atliekamą ketvirtąjį finalo šokį – fokstrotą: 38,300 balo iš 40 galimų.

„Atvirasis Vokietijos čempionatas – mums labai svarbios varžybos, – po finalo kalbėjo Veronika Golodneva Lacitienė. - Nuo pat vaikystės stengdavausi čia atvykti, sudalyvauti, pajusti atmosferą – dar tuomet, kai šis turnyras vykdavo ne Štutgarte, o Manhaime. Tad sugrįžti dabar – jau tapus profesionalia šokėja – irgi didelis džiaugmas.“

Šoka Vaidotas ir Veronika Lacičiai / LSŠF ir WDSF nuotr.

Vaidotas ir Veronika Vokietijoje taip pat sulaukė didelio žiūrovų palaikymo bei sportinių šokių specialistų liaupsių dėl savo brandaus ir itin kokybiško šokio.

Profesionalų lygos varžybų sidabras atiteko šios lygos debiutantams iš Latvijos Edgarui ir Elizai Liniams, bronza – sportininkams iš Slovakijos Mateo Čičiti ir Simonai Brečikovai. Tuo tarpu mėgėjų grupėje E. ir I.Sodeikos kovėsi su labai gerai pažįstamais varžovais: antrieji turnyre liko Italijos šokėjai Frančesko Galupo ir Debora Pačini, tretieji – Vokietijos sportininkai Tomas ir Violeta Fainšil.

Vaidotas ir Veronika Lacičiai – profesionalų varžybų nugalėtojai / LSŠF ir WDSF nuotr.

Patyrusių sportininkų pėdomis Štutgarte pasekė ir jaunesnieji. Sidabro medalius Kylančių žvaigždžių standartinių šokių kategorijoje laimėjo Karolis Burneikis ir Diana Epeykina iš Kauno „Tvisto“, bronza Jaunimo iki 21 m. amžiaus taip pat standartinių šokių varžybose atiteko Aurimui Meškai ir Ainei Rutkauskaitei iš Kauno Editos Daniūtės šokių studijos ir Kauno „Sūkurio“ klubų.

Dar du bronzinius apdovanojimus į Lietuvą parveža Pranas Mitkus ir Justė Jančiūnaitė iš Vilniaus „DaVi“ (Jauniai II Lotynų Amerikos šokiai) bei Nojus Vaškys ir Auksė Stuopelytė iš Klaipėdos „Žingsnio“ (Jaunučiai II 8 šokių programa).

Evaldas ir Ieva Sodeikos – absoliučiai geriausi mėgėjų grupėje / LSŠF ir WDSF nuotr.

Su šiais pasiekimais Lietuva užima 6-ąją vietą Atvirojo Vokietijos čempionato medalių lentelėje. Iš viso šiemet medalius Štutgarte iškovojo 25 valstybių šokėjai.

Iš mūsų šalies į Štutgartą vyko ne tik 65 sportininkų poros, bet ir mūsų vertintojai (teisėjavo Edita Gozoli ir Neringa Untulienė), kiti specialistai, kurie dalyvauja prieš ir po varžybų vykstančiuose seminaruose, stovyklose bei mokymuose.

Po varžybų Vokietijoje paprastai kelias savaites nerengiami tarptautiniai turnyrai ir poros gali šiek tiek atspūsti, bet Lietuvos sportininkai paskutinį rugpjūčio savaitgalį vėl susitiks – šį kartą Birštone vyksiančioje nacionalinės rinktinės stovykloje.